Jump to content
Българският форум за музиканти

8-струнния Ibanez


Recommended Posts

Някой имал ли е близки срещи от трети вид с това чудо`ище RG2228?

`Фаща погледа :headbang: Но мисля, че дотам. Вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И не само, много рядко може да видиш 8-струнни китари навсякаде, малко са смелчагите (така да се изразим), които свирят с това чудовище и мисля, че само EMG имат серия 8-струнни адаптори и на Seymour Duncan видях от Custom Shop-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ така е,прави сте,много кураж се иска да оправиш 8 струни.Все пак да не забравяме как "седмаците" набират скорост в нашата България.Все повече започват да се търсят от музикантите,може така да стане и с тия "осмаци".Аз лично не бих си купил за момента нито 7,нито 8 :)

Не че е нещо,ама съм и левичар ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

http://www.rondomusic.com/7string.html

 

http://www.rondomusic.com/8StringGuitars.html

 

Понеже досаждах на Kurt по e-mail достатъчно - Agile Guitars вече се пращат до България. Май забравих да спомена... ;) Имат солидно количество левичарки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

http://www.rondomusic.com/7string.html

 

http://www.rondomusic.com/8StringGuitars.html

 

Понеже досаждах на Kurt по e-mail достатъчно - Agile Guitars вече се пращат до България. Май забравих да спомена... :thumbs_up: Имат солидно количество левичарки.

Да наистина пращат,но доставката е 135$ и казват че стига от два до пет дена ама ме съмнява.

Тъкмо от там гледах една 7-струнка вчера,ама още съм на тема размисъл :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,няма ли арфи за вас? :girl_witch:

Аз когато се науча да свиря като Хендрикс,Бонамаса,Пейдж и куп нещастници (да не ги изброявам) свирещи със 6 струни,щот не могат на повече :girl_witch: ,ще си поръчам 9 струнна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ По твоята логика, всеки трябва да стане невероятен виртуоз, преди да си позволи 1 или 2 струни отгоре.

 

Може да си еднакво зле на всякакъв вид китара - това са просто ноти...(Не е нападка - просто така се изразявам... Често визирам себе си :girl_witch: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не нападам никого,но се майтапя,и с 4 струни на бас свирят убийствено добре да не казвам кои,сега ако не е с 5-6 струни не става ли?Същото и при китарите тръгва..Как да е ,аз съм фен на по-стара музика. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам какво искаш да кажеш, аз трудно взех решението да пробвам 7.

Проблема е, че някои хора имат нужда от Extended range. Не искам да кажа, че е защото са много добри и 6 струни просто не им стигат; и напълно изключвам тези, които ги ползват, за да са модерни.

 

Аз, примерно, се насилих да си купя седмак, просто защото другия ми избор беше да поддържам три 6-струнни китари в различни строеве. Инак хич не ми се мърда от 6.

 

Сериозно се замислям и за 8-струнна - просто с цел да разширя границите си за експериментиране. Пак ще си свиря зле, ама ще свиря зле на по-голям рейндж :girl_witch:

 

Важното е да се забавляваме, нали? :girl_witch:

 

П.С. Сори за оф-топика, ама имам чувството, че достатъчно се докосваме до един от аспектите на темата :girl_witch:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 Струнния Ibanez Prestige е жестока китара. Когато го пипнах бях толкова :girl_cray2: че незнаех какво да правя въобще с него :thumbs_up:.

 

Финната настройка на фикс-бриджа е много гъзарска. Грифа е тънък, но както 8те струнни предполагат - старшно широк. Лудницата е пълна!

 

Китарата е изкъртваща, но не е за мен :). Аз съм любител на 6 и 7 струнните китари. С 8 струни вече преча на басиста ми се струва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-струнната китара е оръдие за теоретици, замислящи неща, които не могат да изпълнят само на шест струни. В "яко метъл" ситуациите, за каквито предимно се търси такава китара, бруталният down tuning и въобще ниските, които позволява осмака, звучат повече като квакане на стадо озверели жаби, отколкото като стегнат, пробивен, грууви метъл. Всеки с вкуса си, разбира се. Но моето мнение е, че за метъл седем струни са предостатъчни, по-надолу става жива изхвърляция. Джазмените обаче ще ги огрее широка усмивка.

 

Ето как се ползва 8 струнна по предназначение:

 

 

Ето какво прави Dino Cazares, когато не закусва с малки бебенца:

 

 

Скука. Но пак казвам, въпрос на вкус. Аз съм последният, дето би отказал осмак :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.