Jump to content
Българският форум за музиканти

8-струнния Ibanez


Recommended Posts

^^ Мисли, чети, питай и пробвай инструменти, за да не влизаш в излишни преразходи на нерви и финикийски знаци.

^ Шектър ми харесват като съотношение цена/качество, но ако почнат да произвеждат 7 и повече струнни инструменти с поне един модел с 25,5" мензура бих си взел отново техен инструмент някой ден, а за 27-та инча и повече - това е все едно някой да те убеждава, че (примерно) за да караш ...колело,кънки,скейт,самолет или... да ядеш баница ти трябват обувки по-големи с 3,3/4 (три и три четвърти) номера и кокал в брадата, защото про-тата така правели. Ти си свободен да избираш - дали да следваш модата или да си вземеш удобните за теб обувки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дължината на мензурата има съвсем обективни и измерими ефекти върху звука на инструмента. По същата причина басовете(където навлизат тези Н-струнни китари) са с по-дълъг чеп.

 

Като гледам обаче повечето ползватели на 7-8-9-10-15 струнни "китари", на вас просто ви трябва една 6 струнна баритон китара дропена в нужната тоналност и всичко е ток. Почти никой, който съм виждал с такава китара не барва по-далече от 3та струна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ясно е, че има ефект върху звука, но ако не можеш да свириш нещо друго освен джъ-джъ на такава мензура за какво ти е тогава? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е именно щото е въпрос на предпочитания по-дългата мензура по-ми допада :) , свирил съм и на 28" гибсън спецаил едишън ли там не знам как се води , еми много по ми допадна от стандарта , пак казвам аз съм си аз , никого не искам да убеждавам в моето виждане ;). А това на кой му трябва 6 струнна в место 7 -8 щото свирел само джъ джъ джъ, еми същата работа мога да кажа за половина хора които свирят на 6 струнна джъ джъ и повече от 2 струни до 3 праг пак не ползват :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах нещо за 8 струни, че викам да ви покажа другото от стената на Ванко Филибето :virtuoz::hooray:

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/553935_3551936036968_934174211_n.jpg

Редактирано от misterj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е монтаж, но това ми се вижда доста истинско :) Аз го нарекох арфист, пък вие басистите си знаете кой какъв е :)

http://www.youtube.com/user/ShinigamiKusajika

 

П.С. Само на мен ли не ми отваря прозорец като сложа видео, а се появява линк към него. Ползвай специален код - медия?

Редактирано от misterj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

8 струнния Ibanez,който гледах в магазина стоеше закачен на стената и изглеждаше прекрасно!То само заради вида да ти е кеф да посвириш на него,звука вече нямам идея какъв ще е.Е,това не е по силите на повечето български китаристи,а и освен самата китара кой знае какво кубе трябва да имаш,че да получиш брутален и извратен нисък метъл тон.Едва ли би станало с 15 или 30 вата кубе...просто на тоя етап от време в България това е мисията невъзможна...и все пак се сещам за соловия проект на Ihsahn от Емперър,който си е с името Ihsahn и последния албум Eremita.Чист пример за това как една такава китара създава МНОГО тежко звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мощността на "кубето" няма връзка нито с броя струни на китарата, нито с тежия звук.

 

 

На мен си ми звучи съвсем добре. Кадърен човек с много неща може да звучи добре. На некадърния все не му е достатъчно динамичен ампа, щото бил само хибриден, а не изцяло лампов и все му мътнее китарата, щото била с азиатски махагон, не хондураски.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Satanachrist нито са 8 струнтити ниту е 27 инча, на сичкото отгоре кубето е 15 вата линия6, е верно малко е под стандарт Ми (бе не е малко)...ама карай дае весело

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мощността на "кубето" няма връзка нито с броя струни на китарата, нито с тежия звук.

 

 

На мен си ми звучи съвсем добре. Кадърен човек с много неща може да звучи добре. На некадърния все не му е достатъчно динамичен ампа, щото бил само хибриден, а не изцяло лампов и все му мътнее китарата, щото била с азиатски махагон, не хондураски.

Не знам колко нямат значение щото не съм някакво "про",но знам само,че като от стандартен МИ минах C# строй през 10 ватовото фендерче звукът започна да губи "gain".Сигурно от тогава съм останал с впечатление,че усилвателя МОЖЕ БИ има значение за звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая говориш за калпав усилвател, независимо дали е 10 или 100в, щото на преампа и драйв секцията не й пука особено колко голямо ще е крайното стъпало :) За всеобщо учудване на средностатистическия човек, доста от тежките жици всъщност са записвани с малки ампове вместо 4х12 стакове ;) Защо и как е обект на друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.