Jump to content
Българският форум за музиканти

8-струнния Ibanez


Recommended Posts

Благодаря. За жалост китарата ще бъде доста по-скромна, най-вероятно Kort EVL-Z47. Ако звучи толкова добре колкото 6-струнния и близнак, който изпробвах, отнасям я като тава с баница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така всичко е офтопик от около 4 страници, та я и аз да се из***а тука. Наистина не е само до това колко струни имаш. Аз много искам седмак, обаче като свирих за първи път и установих, че е много гаден за моя стил на свириене. Аз свиря с палец около грифа (пръстите на 45 градуса горе долу спрямо грифа) по средните и високи позиции и с перпендикулярни на грифа пръсти на ниските, комбинирам ги и двата начина. Съответно за 7мак евентуално трябва да си променя целия стил на свирене и затова отлагам и отлагам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Годината вече е 2012 и освен ако не сте живяли в пещера, сте забелязали с каква скорост летят 8-те струни. Animals As Leaders, Periphery, Tesseract, Deftones (вече), Cloudkicker, Haunter Shores, Amogh Symphony и много, много други. Изчетох цялата тема, запомних ви кой какво е писал и сега ми е интересно да видя дали много от вас са на същото мнение за 8-string китарите.

 

Самият аз в момента събирам пари за 8-мак. Half way there. Обаче ще питам нещо тук, за да не пускам нова тема. Активни или пасивни адаптери за 8 струнна? Спрял съм се на следните марки:

 

- Agile Spetor 827

- Ibanez RGA8

- Schecter Omen 8

 

Докато събера пари, се надявам да съм решил, но засега май клоня към Agile. Дотук изброените са все с активни освен Agile.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам коя е годината, но виртуозите бутат 7+ колкото да им платят за ендорсмънт :) Нищо лично ама не знам как може да ви е удобно на тия бъркалки за казан с лютеница да свирите каквото и да е различно от джъ-джъ-джъ на най-ниските 4 струни... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз свиря с класическа постановка - палеца зад грифа, четирите пръста на фретборда. Изглежда е индивидуално, защото като хвана 8 струнна в магазина я усещам различно, да, но в никакъв случай неудобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на RGA8 съм свирил , сток адапторите му са кофти , иначе за класа си е мн. готин инструмент , Schechtera скалата му определено не стига ,a звука му като на RGA8 за толкова пари няма как да имаш добър звук , общо взето от тези две китари с други адаптори ще звукне , но до там според мен.

Agile никога не съм докосвал (знаеш вече това :D) но за парите , дърво, адаптори мисля ,че е най-добрият вариант от 3-те , но това е моята гледна точка!!!

Скалата мисля, че 27" също е малка за 8-макци, но ако няма да дропваш като "Тосин Ебаси" до МИ в стандартен строй , нямаш проблеми , от там на сетне бемол или цял тон , колкото повече слизаш ,ще се убедиш че 27" скала не стигат. (това са отнася и за трите китари)

Сега знам ,че половианта от вас ще почнат да хулят след малко :D , ама моята гледна точка с този тип китари е възможно най-дълга скала , като трябва да се съобразяваш вече с пръстите си , щото 30" примерно за мен ще ми дойдат маалко в повечко (имам малки пръстенца :)) но 28.625 би било перфектна скала , но познавайки се бих си взел 30 инча понеже обичам предизвикателствата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, 27" е най-късата мензура за Agile. А аз както съм 1.60 висок, с тия малки ръчички просто не я виждам как ще стане с другите модели, които са почти 29". Нищо че точно строя на Тошко Абаси ми е най-логичен за такава китара. Особено за по-акордно свирене няма да се налага толкова разкрачване с пръстите. Ще видим, днеска отивам до телесаунд да пробвам Шектера, да го видя какво ще каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми много са факторите пич, най - добре ходи ги пробвай и избирай , кажи как са шехтърите после , свирил съм на Hellriser 7/8 струнните , и двете китари са уникално добри супер мн ми допадат , но на 8-мака , просто 26,5 мензура не стигаа ;( и тoва си , а това ми е една от причините, поради които не бих си го купил , a 7-мака даа само пари да имах и го взимам веднага :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че се продават комплекти с 8-ма струна 0,90, дори китара със скала 25,5" ще звучи достатъчно добре и в по-ниска настройка от дропа на Тосин. Въпроса е какво искаш да свириш на нея - само "чуга-чуга" или ще свириш и сола? Няма да е лесно (изразявам се леко) да изсвириш някои неща с 27", а за повече... Ако пък няма да свириш на тънките струни защо ще ти е 8 струнна тогава? :)

LTD предлагат също добри оферти разгледай и тях. Имат модели с EMG и с дълги и стандартни скали и достъпни цени.

Адаптерите на RGA8 ако са като на RGA7 са доста гаднички, за шектърските пишат добри неща, а Ъджайл 27" осмак имаше един колега от форума, та може да пипнеш на живо ако се разберете (има и един с "криви" прагове - Pendulum 82527 и пасивни "Cepheus" в Сф пак на колега от форума ;) ). Друг наш колега от форума продава RGA8 с Беър Накъл адаптер на бриджа на добра цена, та може да се консултираш и с него.

От изброените от теб като изработка бих се чудил между Ибито и Шектъра, а като адаптери - Ъджайла.

По-висок клас на Шектър (например Демиън) би било малко по-добро решение, а и с 26,5" скала и твоя ръст е по-поносим избор от останалите, споменати от теб.

 

П.С ^ Мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разлика от 25.5" до 27" е нищожна , за 2 седмици и си привикнал , дори свиренето на сола е по удобно понеже праговете не са тилкова набити един в друг малко по широко е и удобно когато си след 17 праг даречем , на Шехтър с 26,5 ми беше 100 пъти по удобно да свиря арпежите от колкото на моята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам да мисля на глас.

 

Ходих до Телесаунд. Пробвах Omen и Damien Elite и разгледах Hellraiser-а. Eдиният ми извод е, че разликата между Omen и Damien е немалка и инвестицията за Damien е напълно оправдана. А между другото oт Damien на Hellraiser - по-скоро не си струват 1000-та кинта отгоре.

 

 

Борбата м/у Schecter Damien Elite, Ibanez RGA8 и Agile Septor 827 е към края си:

 

- За Agile не чух добри отзиви от пича в магазина. Имал познати с такива китари и не били очаровани. А и както на сайта пише 700$, така докато дойде с мита, ддс, shipping и т.н. набързо ще станат 1000+. Тази отпада.

 

- Ibanez ме разубедиха. Аргументите бяха слаби места в инженерството. Честно казано винаги съм изпитвал неприязън към Ibanez. A и ще трябват още пари за адаптери, че stock адаптерите са LZ, с които съм в момента и не съм доволен от тях.

 

- Schecter-a такива проблеми с адаптерите няма. EMG 81-7 / 85-7. Някъде ми обадиха, че това е конфигурацията на Zakk Wylde, на когото съм върл фен :).

 

Общо взето предимството на Schecter пред Ibanez-a са мензурата (за мен лично) и адаптерите (което автоматично означава и цената). Недостатъка са трудно достъпните прагове от 20 натам.

 

Дотук това е. Ако греша - поправете ме от сега, да няма после такова. :D

 

 

п.п. за ESP също не чух добри отзиви. Дори научавам, че Шектър и ESP китари са нa една и съща фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да го мислиш , щом ти е харесал Шехтъра и си поразмишлявал над другите две и имаш съображения давай :) , бягай при Стъмпи и купувай , няма нужда който и да е да ти казва мнения други , само ще те разУбедим и изнервим :D , ето затова има 50 марки китари , за да може всеки да си прецени за себе си . Радвам се за избора ти , и да пуснеш семпли , снимки айде със здраве да си я купиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"разлика от 25.5" до 27" е нищожна" - само 3,81 см. На високите прагове свиренето е ок, но на ниските не е никак удобно. На мен шектърската дължина на грифа ми идваше тегава, а си представям с 27" какво ще е... Всичко зависи какво ще свириш на китарата и с риск да се повторя - ако ще се свири само на дебелите струни 8-струнна не е нужна.

"за ESP също не чух добри отзиви" - аз пък не съм чул лоши думи. Единствено, което повечето не харесват е 25,5" мензура, но с дебелите комплекти струни които се намират вече това с ниските настройки не е проблем. Аз пък ако имам осмак ще е 25,5" и не мисля повече да се измъчвам с по-дълги грифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.