Jump to content
Българският форум за музиканти

8-струнния Ibanez


Recommended Posts

Определено е много интересно тва с многострунните китари и е изцяло въпрос на личен избор. В музиката много пъти са били разбиване клишета - нищо лошо да стане и в контекста на броя струни.

 

Обаче на мен ми се поражда въпроса дали това образува една 6-струнна китара с допълнителна струна или изцяло нов инструмент? Ако е първото чудесно, защото не се губи възможността да се свирят болшинството неща в нормален строй с 6 струни пък и се добавя нова опция. Но дори и при това положение не е ли малко некомфортно в гореспоменатия случай, свирейки "6-струнни неща", да свириш през една излишна в случая струна, която пречи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 струнните китари са хубава работа, особено ако се свири с пръсти. Макар че мое лично мнение е, че ако ще се жули с перцето по една струна, просто няма смисъл, направо си купете бас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да се включа само с някои факти, по хронология:

 

lute.jpg

opus42b.jpg

model_230_aae.jpg

 

Оттам наобратно с броя на струните. А който смята, че многото струни са тъпотия, нека погледне

.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 струнните китари са хубава работа, особено ако се свири с пръсти. Макар че мое лично мнение е, че ако ще се жули с перцето по една струна, просто няма смисъл, направо си купете бас...

 

Ами ние не жулим на една струна нека да не ти давам примери! :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...всеки средно интелигентен човек би се сетил че на седем струнната китара може да се изсвири абсолютно всичко което би могло да бъде изсвирено на шест струнната китара...

Не могат да се хващат акорди с палец на 6-та струна, както твърде често свирят Джими Хендрикс, Стив Морз и още 1000 човека сигурно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече струни има китарата, толкова по широк и съответно неудобен става грифът и. В края на краищата, не е важно само колко тонове можем да изсвирим, но и как ги свирим.

 

По лично мое мнение, китарата в нормалния си вид си е съвсем ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

 

Max Cavalera пък предпочита другата крайност - 4 струни: :metalist:

 

2751144929_3ee54c45b6.jpg

 

В златните години със Sepultura даже сваляше първите два ключа от главата на грифа.

 

Аз се нуждая от 6 струни, 5 или 7 не ме устройват.В крайна сметка се предполага, че известен % китаристите, които си купуват китари с повече от 6 струни, наистина се нуждаят от тях. :whistle:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание, лично мнение, не карам никой да се съгласява с мен, това е мое лично възприятие на нещата!

 

В такива теми винаги опираме до личен музикален вкус, възприятие и усещане за музиката.

Достатъчно музиканти са доказали, че човешката мисъл граници няма. Абсолютно ненужно е да се зараждат спорове по темата. Едни харесват и свирят на 6, други 7 , трети 8 струнни китари (например Charlie Hunter, инфо). Не съм свирил на 8 струнна китара, при възможност някой ден задължително ще го направя. Много колеги изказаха мнения и в двата полюса, истината е, че и двете групи са прави! Да, и грифът е по-широк, постановката на лявата и дясната ръка се променя в известна степен, евентуално промяна на височината на китарата при свирене изправен, често и смяна на част от гиъра (не всичко, което се разбира с 6 се разбира и с 7 струнни), трябва сериозна самодисциплина за да изградиш нови навици (представете си да свирите 10 години на 6 стр. и след това минете на 7, малко е стряскащо в началото), но веднъж човек свикнал с гореизброените фактори, с лекота добавя още малко възможности към себе си и инструмента, на който свири. НО , има едно голямо НО , съвсем друг е въпроса дали музикално, по пътя на развитие по който сте поели имате нужда от използване на нови възможности. Има стилове, в които нови струни са абсолютно ненужни. Да не говорим за самото звукоизвличане на инструмента. Не напразно има толкова много различни конструкции китари, всички знаем че универсална китара няма!!! Почти всеки стил си иска своето. Да, (теоретично) можете с 7 или 8 струнна китара да изсвирите всичко, което се свири на 6 стр., но и да се съдерем не можем да накараме тези китари да докарат нюансите на 6стр. Факторите са адски много, като почнеш от самата конструкция, материал, поведение, говорители, усилвател, звукоизвличане ....... и т.н.

 

...... моите 2 стотинки :metalist:

 

:whistle: Марио :offtopic-001:

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оттам наобратно с броя на струните. А който смята, че многото струни са тъпотия, нека погледне
.

Желая ти успех с баретата на това чудо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

http://www.rondomusic.com/7string.html

 

http://www.rondomusic.com/8StringGuitars.html

 

Понеже досаждах на Kurt по e-mail достатъчно - Agile Guitars вече се пращат до България. Май забравих да спомена... :) Имат солидно количество левичарки.

 

А какви пари е доставката долу-горе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не могат да се хващат акорди с палец на 6-та струна, както твърде често свирят Джими Хендрикс, Стив Морз и още 1000 човека сигурно. :)

 

...хайде...хайде...все едно абсолютно същите акорди да не могат да се хванат с показалец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само до акордите. За надарените с големи китки (най-вече) съществуват пинизи като едновременно държене на ритъм и солиране. Аз, като обсебен с евентуално купуване на 7 струнна, следя мненията ви под лупа, зат'ва бъдете честни плииийз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@KeRRANGKid: отиваш, пробваш и купуваш! Аз така направих и се сдобих с това.

Ако те интересува кое, колко и как - Nevermore е човекът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.