Jump to content
Българският форум за музиканти

8-струнния Ibanez


Recommended Posts

Аз щях да си поръчвам преди 2-3 месеца, но ме прецакаха с едни хонорари, така ще засега ще се размина с 8-ицата, но при първа възможност ще добия такава.

Според мен такава китара има доста широко приложение в най-различни стилове, макар че аз вероятно ще плющя предимно метъл на нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви разбирам - що ви трябва да превръщате ел. китари в електрически арфи ?

 

Голема работа, още 2 струни... тц-тц-тц... наистина, някой да ми обясни какво толкова ви дават тия 2 струни ? Не схващам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вкарате малко ум ще минете три пъти през тая 8-ма/7-ма струна. И сега заради тази струна ще се променя концепцията на гамата върху китарата (предполагам), дам... определено намразих 7-ците/8-ците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа ти си ги броил? Брях...

Супер. Щом работи за теб перфектно - това означава ли, че за всички трябва да е така?

 

Като набереш малко опит (и възраст вероятно) ще разбереш, че е полезно не само да вкарваш ум, но и да изкарваш ум - това във връзка с последните ти два поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя 7 струнната китара съществува много отдавна...

Висоцки не я смяташе за гавра.

Оп, извинете, той Висоцки умря много преди да се родят доста от вас... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека гавра ли? Твоето мнение е някво крайно. А и не разбирам на какво се основава.

Да не би да те притеснява, че ще сменяш много струни. Или че комплекта е много скъп?

Както и да е. Радвам се, че споменахте "Рондо" китарите. Тези дни точно говорихме с един приятел на тая тема и като разгледах сайта най-много ми хареса това -> Цък

Ето и линк с на въпросната китара -> Цък2 (Пича е с един полутон под стандартната настройка, коета прави 8ма ФА :) )

Звука за мен е УБИЕЦ

 

Напълно съм ;) за 8 струнките!

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едната си група съм соло китара, а другия китарист е бас, а в другата група просто си сменяме инструментите....

Та ето за тази ситуация и да не си менкаме китарите искам 10 струнна!Кеф ти ритъм, кеф ти соло, кеф ти бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя 7 струнната китара съществува много отдавна...

Висоцки не я смяташе за гавра.

Оп, извинете, той Висоцки умря много преди да се родят доста от вас... :drummer:

Оп, извинете, поредния, който си мисли, че трябва да сме на едно и също мнение с известните музиканти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато се науча да свиря като Хендрикс,Бонамаса,Пейдж и куп нещастници (да не ги изброявам) свирещи със 6 струни,щот не могат на повече :D ,ще си поръчам 9 струнна.

 

+1 явно и аз си падам по класически неща ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...всеки средноинтелигентен човек би се сетил че на седемструнната китара може да се изсвири абсолютно всичко което би могло да бъде изсвирено на шестструнната китара...докато на шестструнната китара както и да я настрои човек не може да се докара всичко като на седмицата без да се транспонира...а от транспонирането се губи винаги от красотата на идеята...аз свиря на седемструнни китари и ползвам седма празна (Ла в моя случай) както и първа на 24 прагче...В ЕДНА И СЪЩА ПЕСЕН...как да се справя...да сменям две шестструнни китари по време на парчето ли...що ли...на който му стигат шест струни...ОК...не е нужно да се плюят тези на които този диапазон не им е достатъчен...и да се намекват разни неприятни неща...за още по креативните са създадени осемструнките...аз лично не виждам как бих могъл да ползвам осмата...ама не исакм да плюя по онези които са намерили приложение...това ми прилича на спора за и против флойда...ама я пробвайте да свирите Пантера без флойд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опрем накрая пак до "въпрос на вкус"...И аз си падам по шестструнните китари, а на седмак съм имал честта да свиря един път само - разбира се , останах с добри впечатления, просто и шест струни са ми достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано ... мисля, че е малко прекалено ... 7-струнните добре, но тия осмаци нещо не ми вдъхват доверие.

Въпрос на вкус. Смятам, че има още доста какво да уча на 6-те струни, за да опра до 7 ... камо ли 8 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви разбирам - що ви трябва да превръщате ел. китари в електрически арфи ?

 

Голема работа, още 2 струни... тц-тц-тц... наистина, някой да ми обясни какво толкова ви дават тия 2 струни ? Не схващам...

 

Ти откога пък започна да разбираш толкова?

 

Всеки си има право на мнение, ама ако мнението ти е толкова крайно - подсигури се, че си наясно с нещата, преди да го изказваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.