Jump to content
Българският форум за музиканти

fusion

8-струнния Ibanez

Recommended Posts

Някой имал ли е близки срещи от трети вид с това чудо`ище RG2228?

`Фаща погледа :headbang: Но мисля, че дотам. Вие?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Extended Range китарите все още не са придобили особена популярност у нас.

Даже никаква...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И не само, много рядко може да видиш 8-струнни китари навсякаде, малко са смелчагите (така да се изразим), които свирят с това чудовище и мисля, че само EMG имат серия 8-струнни адаптори и на Seymour Duncan видях от Custom Shop-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ така е,прави сте,много кураж се иска да оправиш 8 струни.Все пак да не забравяме как "седмаците" набират скорост в нашата България.Все повече започват да се търсят от музикантите,може така да стане и с тия "осмаци".Аз лично не бих си купил за момента нито 7,нито 8 :)

Не че е нещо,ама съм и левичар ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

http://www.rondomusic.com/7string.html

http://www.rondomusic.com/8StringGuitars.html

Понеже досаждах на Kurt по e-mail достатъчно - Agile Guitars вече се пращат до България. Май забравих да спомена... ;) Имат солидно количество левичарки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За момента Agile Interpid с ъпгрейд Lundgren M8 е по на оферта-по готини материали и нек тру.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
^

http://www.rondomusic.com/7string.html

http://www.rondomusic.com/8StringGuitars.html

Понеже досаждах на Kurt по e-mail достатъчно - Agile Guitars вече се пращат до България. Май забравих да спомена... :thumbs_up: Имат солидно количество левичарки.

Да наистина пращат,но доставката е 135$ и казват че стига от два до пет дена ама ме съмнява.

Тъкмо от там гледах една 7-струнка вчера,ама още съм на тема размисъл :-(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,няма ли арфи за вас? :girl_witch:

Аз когато се науча да свиря като Хендрикс,Бонамаса,Пейдж и куп нещастници (да не ги изброявам) свирещи със 6 струни,щот не могат на повече :girl_witch: ,ще си поръчам 9 струнна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ По твоята логика, всеки трябва да стане невероятен виртуоз, преди да си позволи 1 или 2 струни отгоре.

Може да си еднакво зле на всякакъв вид китара - това са просто ноти...(Не е нападка - просто така се изразявам... Често визирам себе си :girl_witch: )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не нападам никого,но се майтапя,и с 4 струни на бас свирят убийствено добре да не казвам кои,сега ако не е с 5-6 струни не става ли?Същото и при китарите тръгва..Как да е ,аз съм фен на по-стара музика. :girl_witch:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам какво искаш да кажеш, аз трудно взех решението да пробвам 7.

Проблема е, че някои хора имат нужда от Extended range. Не искам да кажа, че е защото са много добри и 6 струни просто не им стигат; и напълно изключвам тези, които ги ползват, за да са модерни.

Аз, примерно, се насилих да си купя седмак, просто защото другия ми избор беше да поддържам три 6-струнни китари в различни строеве. Инак хич не ми се мърда от 6.

Сериозно се замислям и за 8-струнна - просто с цел да разширя границите си за експериментиране. Пак ще си свиря зле, ама ще свиря зле на по-голям рейндж :girl_witch:

Важното е да се забавляваме, нали? :girl_witch:

П.С. Сори за оф-топика, ама имам чувството, че достатъчно се докосваме до един от аспектите на темата :girl_witch:

Редактирано от Valserp

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 Струнния Ibanez Prestige е жестока китара. Когато го пипнах бях толкова :girl_cray2: че незнаех какво да правя въобще с него :thumbs_up:.

Финната настройка на фикс-бриджа е много гъзарска. Грифа е тънък, но както 8те струнни предполагат - старшно широк. Лудницата е пълна!

Китарата е изкъртваща, но не е за мен :). Аз съм любител на 6 и 7 струнните китари. С 8 струни вече преча на басиста ми се струва :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-струнната китара е оръдие за теоретици, замислящи неща, които не могат да изпълнят само на шест струни. В "яко метъл" ситуациите, за каквито предимно се търси такава китара, бруталният down tuning и въобще ниските, които позволява осмака, звучат повече като квакане на стадо озверели жаби, отколкото като стегнат, пробивен, грууви метъл. Всеки с вкуса си, разбира се. Но моето мнение е, че за метъл седем струни са предостатъчни, по-надолу става жива изхвърляция. Джазмените обаче ще ги огрее широка усмивка.

Ето как се ползва 8 струнна по предназначение:

Ето какво прави Dino Cazares, когато не закусва с малки бебенца:

Скука. Но пак казвам, въпрос на вкус. Аз съм последният, дето би отказал осмак :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.