Към съдържанието

Снимка

Съвет за смяна на адаптери/активни/

• Please log in to reply
18 отговора на тази тема

#1 untraceableone

untraceableone

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
  • Инструмент:Schecter Omen Extreme 7

Публикувано 11 септември 2009 - 09:54

Здравейте,колеги!Ще ви помоля да дадете съвет за една работа,която от вчера ми влезе като муха в главата и още е вътре.Така.Имам Schecter V-1 Custom с активни Duncan Designed HB-105,но излезе оферта,с която ще имам възможност да сменя моите адаптери с EMG 81 и 85 Kerry King Set.Китарата от,която мисля да ги взема е B.C. Rich Warlock.
Въпросът ми е - уместна ли ще бъде смяната на едните адаптери с другите.Благодаря ви,предварително! ;)

Този пост е редактиран от untraceableone: 11 септември 2009 - 10:02

#2 Yves

Yves

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1970 Мнения:
  • Инструмент:Full Metal Jacket

Публикувано 11 септември 2009 - 10:30

Със сигурност вторите са по-добри, а дали е уместно решаваш ти ;)

Warwick Corvette Bubinga 5 // Warwick RB Corvette $$ 5 // Dunlop Cry Baby 105Q Bass Wah // MXR M87 Bass Comp // MXR M80 D.I.+ // Sansamp Bass Driver DI // TC Electronic Polytune // N-audio PowerBox Mk2 // Ampeg SVT III PRO // 2 X Hartke 210 TP

#3 untraceableone

untraceableone

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 11:05

Всъщност май не зададоха въпроса си правилно. ;) И сега ще се опитам.Ще има ли промяна в звука /в добрия смисъл на промяна/с ЕМГ-тата при Шектъра и по-добър звук на B.C. Rich - а с Дънкан Дизайна.Защото аз очаквам да има,но не съм напълно сигурен и то най-вече за Warlock-а.

Този пост е редактиран от untraceableone: 11 септември 2009 - 11:07

#4 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 11 септември 2009 - 11:11

Промяна със сигурност ще има. Дали е към по-добро - ушите са си твои :-)
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#5 untraceableone

untraceableone

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 11:14

;) В такъв случай да взимаме китарката и да сменяме адаптери. :)

#6 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 11:15

Аз специално винаги съм уважавал този подход ;) :) Ако не ти хареса - винаги можеш да ги размениш обратно :cheers2:
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...

#7 untraceableone

untraceableone

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 11:25

А иначе трудна ли е самата смяна.Или само поялника трябва да играе и да гледаш схеми.Питам,защото изобщо не съм запознат с електрониката,въпреки че ще я правим с един приятел.И най-вече има ли някакъв риск да изгорим нещо без да искаме,с две думи,ако не свържем нещо като хората да стане опасно :?

#8 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 11:28

В такъв случай е добре да го прави някой по-запознат (в подфорум Изработка и ремонт има тема за лютиери и координати), особено поставянето на ЕМГ-тата, защото там си има батерия, която трябва да се намести в отделението зад потенциометрите на китарата.
Чак да изгорите нещо - трудно - но няма невъзможни неща :-)

#9 untraceableone

untraceableone

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 11:38

Те и Duncan Designed HB-105 са активни и имат батерия съответно.Мисълта ми беше най-вече в жичките да не оплетем нещо и... :icon_shithappens:

#10 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 11:46

:icon_shithappens: Аз не чета :-)
Ами и за двата модела си има описания в сайтовете как се навързват. Не работете с много мощен поялник, надут на макс и всичко би трябвало да е наред :)

#11 untraceableone

untraceableone

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 12:40

Да се надяваме,че всичко ще бъде ОК и резултатът ще ни удовлетвори. :icon_shithappens:

#12 Yves

Yves

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1970 Мнения:
  • Инструмент:Full Metal Jacket

Публикувано 11 септември 2009 - 13:08

Адаптерите са готини, обаче в интерес на това да не се разочароваш ще ти кажа да не очакваш чудеса :icon_shithappens: В смисъл няма да зазвучиш титанично ;) И аз като ги сменях бях с големи очаквания, ама след това в първия момент бях на мнение, че можех да си спестя 300лв :)

Просто ако адаптерите, които сменяш са хубави, а ти не си слухар може и да не забележиш кой знае какво подобрение :)

Warwick Corvette Bubinga 5 // Warwick RB Corvette $$ 5 // Dunlop Cry Baby 105Q Bass Wah // MXR M87 Bass Comp // MXR M80 D.I.+ // Sansamp Bass Driver DI // TC Electronic Polytune // N-audio PowerBox Mk2 // Ampeg SVT III PRO // 2 X Hartke 210 TP

#13 Valserp

Valserp

I am tuned to D E F A C E

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1288 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 11 септември 2009 - 15:47

Според мен тези Duncan Designed си звучат добре в Шектърите...
А па пробвай - не е болка за умиране.
Освен това - не съм сигурен, че ще имаш нужда от поялник. Я виж точно под Duncan Design-овете - как са свързани към кабела? В смисъл - кабелът запоен ли е за адаптера, или е закачен с пластмасово клип-онче? Щото ако е така - можеш просто да ги откачиш и да закачиш EMG-тата за същия този кабел.
<p class='bbc_right'><span style='font-size: 8px;'><span style='color: #C0C0C0'>Pop songs gone metal: </span>
<br><a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/103483-dev-and-the-cataracs-bass-down-low/'>Dev & The Cataracs - Bass Down Low</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/104553-katy-perry-et/'>Katy Perry - ET</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/105207-ricky-martin-livin-la-vida-loca/'>Ricky Martin - Livin' La Vida Loca</a></span>

#14 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:
  • Инструмент:Брадва

Публикувано 11 септември 2009 - 16:29

Стига да е със същия жак и разпределение на жиците....ако изобщо го има. Не давайте подобни съвети, базирани на догадки.
"Just plug in and rock like Slash.......if you're Slash!"

#15 untraceableone

untraceableone

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 11 септември 2009 - 18:38

Запоен е за адаптера,за съжаление :/.Но най-вече ме притеснява това,че китарката,от която ще я взимаме е с един волюм кноб,един тон кноб и трипосочен суитч за адаптерите,а моята конфигурация е един волюм кноб,два тон кноба и трипосочен суитч.Което сигурно ще възпрепятства простото сменяне на двата адаптера.

Този пост е редактиран от untraceableone: 11 септември 2009 - 18:45

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни