Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за смяна на адаптери/активни/


untraceableone

Recommended Posts

Здравейте,колеги!Ще ви помоля да дадете съвет за една работа,която от вчера ми влезе като муха в главата и още е вътре.Така.Имам Schecter V-1 Custom с активни Duncan Designed HB-105,но излезе оферта,с която ще имам възможност да сменя моите адаптери с EMG 81 и 85 Kerry King Set.Китарата от,която мисля да ги взема е B.C. Rich Warlock.

Въпросът ми е - уместна ли ще бъде смяната на едните адаптери с другите.Благодаря ви,предварително! ;)

Редактирано от untraceableone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност май не зададоха въпроса си правилно. ;) И сега ще се опитам.Ще има ли промяна в звука /в добрия смисъл на промяна/с ЕМГ-тата при Шектъра и по-добър звук на B.C. Rich - а с Дънкан Дизайна.Защото аз очаквам да има,но не съм напълно сигурен и то най-вече за Warlock-а.

Редактирано от untraceableone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз специално винаги съм уважавал този подход ;):) Ако не ти хареса - винаги можеш да ги размениш обратно :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе трудна ли е самата смяна.Или само поялника трябва да играе и да гледаш схеми.Питам,защото изобщо не съм запознат с електрониката,въпреки че ще я правим с един приятел.И най-вече има ли някакъв риск да изгорим нещо без да искаме,с две думи,ако не свържем нещо като хората да стане опасно :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай е добре да го прави някой по-запознат (в подфорум Изработка и ремонт има тема за лютиери и координати), особено поставянето на ЕМГ-тата, защото там си има батерия, която трябва да се намести в отделението зад потенциометрите на китарата.

Чак да изгорите нещо - трудно - но няма невъзможни неща :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и Duncan Designed HB-105 са активни и имат батерия съответно.Мисълта ми беше най-вече в жичките да не оплетем нещо и... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: Аз не чета :-)

Ами и за двата модела си има описания в сайтовете как се навързват. Не работете с много мощен поялник, надут на макс и всичко би трябвало да е наред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите са готини, обаче в интерес на това да не се разочароваш ще ти кажа да не очакваш чудеса :icon_shithappens: В смисъл няма да зазвучиш титанично ;) И аз като ги сменях бях с големи очаквания, ама след това в първия момент бях на мнение, че можех да си спестя 300лв :)

 

Просто ако адаптерите, които сменяш са хубави, а ти не си слухар може и да не забележиш кой знае какво подобрение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тези Duncan Designed си звучат добре в Шектърите...

А па пробвай - не е болка за умиране.

Освен това - не съм сигурен, че ще имаш нужда от поялник. Я виж точно под Duncan Design-овете - как са свързани към кабела? В смисъл - кабелът запоен ли е за адаптера, или е закачен с пластмасово клип-онче? Щото ако е така - можеш просто да ги откачиш и да закачиш EMG-тата за същия този кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да е със същия жак и разпределение на жиците....ако изобщо го има. Не давайте подобни съвети, базирани на догадки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запоен е за адаптера,за съжаление :/.Но най-вече ме притеснява това,че китарката,от която ще я взимаме е с един волюм кноб,един тон кноб и трипосочен суитч за адаптерите,а моята конфигурация е един волюм кноб,два тон кноба и трипосочен суитч.Което сигурно ще възпрепятства простото сменяне на двата адаптера.

Редактирано от untraceableone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.