Jump to content
Българският форум за музиканти

Нежните струни и ел. китарата


Slacoth

Clean guitar utilities  

115 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

СмЕтам знаеш :girl_cray2: ,че всеки ефект ти дърпа китарката надолу в общия саунд (ако не си в трио),аз лично съм фен на уа-педал за бленда-овърдрайв-фленджър като си свиря домашно и тихичко (нещо "картечницата" на Хендрикс :) ),ама истината е тояжка>кабел>амп ,едит-Изцепен.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

^Ако поста за мен, в трио свиря.И мисля че няма накъде да потъна(освен ако не свиря).

Едит:Сега се сетих, че дори в по-голяма формация е по-добре да потънеш в микса(донякъде), докато солират останалите музиканти.Ако солирам аз, си имам бустер(а и останалитие се намалят дотолкова, че да не се губят в микса, а само да ми дават "хъс")

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз гласувах за ривърб...ако имаш добър чист канал на усилвателя според мен хоруса само го замазва и добавя наистина архивен привкус...ривърба от своя страна създава пространственост без да се губи от яснотата на идеята...разбира се ако чистия канал на усилвателя не струва никакъв ефект не може да го спаси...а ако е добър би могло да се мине и без ефекти...все пак доста зависи и от китарата...ривърб с компресор и ако се налага дилей е комбинацията която бих предпочел ако свирех чиста китара...ама не го правя въобще...драйв без украшения за мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за ривърб, защото това е No1 ефекта, който търся, когато имам нужда от някакво дообработване на вече постигнатия звук.

Оттам нататък обичам Flanger, Phaser, Tremolo. Рядко прибягвам до Delay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично съм фен на уа-педал за бленда-овърдрайв-фленджър като си свиря домашно и тихичко

 

Wah ефекта е голем кеф за китариста и терор за 50% от публиката (тия които не свирят ;) ).

И аз не знам кво не му харесват, толкова е яко да стъпиш веднъж в/у него, па кат се почне...

... Сега вече съжалявам, че не включих опцията крънч или "мръсен клийн чанел".Е...

 

 

;)Reverb поведе класацията! :happy::dance::yahoo:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Reverb, просто е невероятен този ефект, дори само с него да се свири, толкова много чувство може да донесе, а и просто звучи невероятно. Chorus-ът не ме радва много като ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично съм фен на уа-педал за бленда-овърдрайв-фленджър като си свиря домашно и тихичко

 

Wah ефекта е голем кеф за китариста и терор за 50% от публиката (тия които не свирят ;) ).

И аз не знам кво не му харесват, толкова е яко да стъпиш веднъж в/у него, па кат се почне...

... Сега вече съжалявам, че не включих опцията крънч или "мръсен клийн чанел".Е...

 

 

:yahoo:Reverb поведе класацията! :dance::dance::yahoo:

Не четеш-за бленда,тоест включен в дадена позиция,но не го настъпваш.

От първите ,които Свирят с уа-педал (а не само да "квакат" механично -има разлика) е Хендрикс - Вуду чайлд не е терор за публиката :)

Reverb поведе класацията!
Сега се сетих,че навремето бях взел един Фендер Туинревърб,без пружините,после му намерих такива и си пуснах ревърба -

Майка ми слуша от кухнята и ми казва -абе какво направи,преди звучеше като в кръчма,а сега като в ресторант ;):happy:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест включен в дадена позиция,но не го настъпваш.

 

Ааа, така кажи.Подобен ефект в случая се постига и с фленджър, но Wah е по-универсалното решение.

 

А това за механичното "квакане" и мен много ме е дразнело.Незнам защо повечето китаристи натискат wah педала равномерно и без никаква доза артистизъм и акцентиране.Така не само се обезсмисля неговата функция, но бих казал, че е адски дразнещо.

 

п.с. Абе що сме толкова малко феновете на фленджъра? ;)

 

Винаги съм бил много любопитен да пробвам един акустик симулатор, но само като за проба са ми скъпички за стандарта, а втора употреба не съм ги виждал.Гледам, че четирима сте гласували за такъв ефект.Споделете впечатления: звучат ли и за разлагане, или не?Говорим за "камьончета" иначе в процесора си имам 4 фабрични.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих,че навремето бях взел един Фендер Туинревърб,без пружините,после му намерих такива и си пуснах ревърба -

Майка ми слуша от кухнята и ми казва -абе какво направи,преди звучеше като в кръчма,а сега като в ресторант ;);)

:happy::yahoo::dance: разби ме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Reverb, защо!? Защото това е ефект, който винаги може да ти е включен, пък и с малко ривърб звука мисля, че е по-приятен (въпрос на вкус разбирасе). Пък и аз дрънкам повече на clean канала и останалите ефекти биха ми били излишни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това за механичното "квакане" и мен много ме е дразнело.Незнам защо повечето китаристи натискат wah педала равномерно и без никаква доза артистизъм и акцентиране.Така не само се обезсмисля неговата функция, но бих казал, че е адски дразнещо.

 

По-дразнещо е като правят wah mouth :) (май така се казваше)

 

Тук се говори и по споменатия от теб проблем, а и за това, което споменах аз.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:) не, гледах го без звук (няма начин на работа съм) и е супер смешна и дебилна картинка.

Кратка е границата между wah wah и bla bla :hysterical:

Една стъпка (гримаса) встрани ... и ставаш завършен олигофрен. :hysterical:

 

Дали да не сложа линк в другата ми тема за най-смешните клипове.

 

:) замисляли ли сте се, защо обикновено хоруса е син, флейнджъра - лилав, а фейзера - зелен?

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.