Jump to content
Българският форум за музиканти

Нежните струни и ел. китарата


Slacoth

Clean guitar utilities  

115 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Електрическата китара може да изрази всяко едно настроение, когато попадне в подходящите ръце, но както е казала мечката (Winnie The Pooh): "Колкото повече - толкова повече".

Тази анкета не може да бъде всеобхватна откъм възможности, даже аз като автор на темата, предпочитам да използвам комбинация от няколко ефекта, но все пак, ако трябва да изберете един от посочените китарни ефекта за да изсвирите интро, балада, акомпанимент и т.н., на кой ще се спрете от изброените (и защо?).

Казано по друг начин - да проверим има ли вероятност Chorus-ът да загуби първото място по популярност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Бих сложил хорус, заради дълбочината на звука + лека реверберация. Разбира се ще си поиграя с еквалайзера за допълнитела дълбочина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от ситуацията, но попринцип най-обичам да ползвам хорус + ривърб. На макс волюм хоруса като че ли те отвежда нанякъде, а ривърба придава нужната дълбочина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторът на темата не мисли ли, че на първо място предусилвателя/ампа и най-вече китарата/адаптерите започват да правят звука, преди да се стигне до ролта на ефектите? А защо тези неща ги няма в анкетата?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторът на темата не мисли ли, че на първо място предусилвателя/ампа и най-вече китарата/адаптерите започват да правят звука, преди да се стигне до ролта на ефектите?

 

Добре, след като предусилвателя/ампа и най-вече китарата/адаптерите ти направят звука, и стигнеш до ролята на ефектите, тогава вече и ти влизаш в конкретната тема и можеш да се включиш.Та кое ще избереш?

 

п.с. темата е за китарни ефекти, а не за адам и ева. :greenangel:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често свиря с хорус, само си сменям амп симулатора от процесора и с това увеличавам/намалявам бръжденето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....влизаш в темата за камьончетата....

п.с. темата е за китарни ефекти, а не за адам и ева. :greenangel:

 

Да де, ама темата нито е зададена като такава достатъчно ясно, нито има буква "ь" в "камион".

Знам, че последното е жаргон, но нещо взе да се ползва твърде много.

 

Иначе ползвам хорус чат-пат, като мисля, че за постигане на мъгливия "string"-ообразен "pad" с китара реверба и компресора помагат.

 

Също така, трябваше да има клауза в началото на темата за поне вербално описание на звука, който се гони да се постигне. когато се предпочитат дадени ефекти. Иначе малко се губи смисъла на излиянията относно лични вкусове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам chorus на 35% заедно с flanger на 25%, но гласувах за Flanger, защото само Chorus не ми харесва, а само Flanger по-бива.Вкусове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хорус+дилей, бе колкото по-омазано и феерично, толкова по-добре. Нали п*****е тряаа се кефят, дали ме интересува кво мислят музикантите. Идеята е повече :greenangel: да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slacoth:

По-бива за какво? Или просто ей-така, бива си?

Айде когато говорим за нещо толкова специфично като времевите ефекти, да сме по-конкретни и да опишем звука, който постигаме и как точно.

 

Защото хоруса може да бъде плитък, дълбок, с бавна или бърза модулация, със или без фийдбек, различен микс.

Флейнджъра също може да е доста различен.

Ревърба и останалите споменати ефекти също.

 

Търсенията също могат да бъдат така различни.

Който иска да го разберат и да обмени все пак някакво ноу-хау, може да опише внимателно всичко, а защо и да не запише семпъл.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Як компресор, хорус и лек дилей на електрическата, която е дублирана с акустична китара - уестърн, класическа или 12-ка, в зависимост от целта.

 

Това, все пак ако говорим за рокаджийски пинизи, иначе - множество други варианти според случая. Ще отнеме часове да ги изброявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и лек дилей...

 

Мда, щипка дилей с малък фиидбек и аз обичам да слагам.

 

@Евтим - чел ли си примерно интервюта с разни популярни личности, в които често ги питат кои 10 албума биха отнесли на самотен остров?Въпреки, че е несериозен, този въпрос е интересен за повечето хора.

Така е зададена и моята тема, с което явно само ти имаш проблем.

Трябва ли всяка тема в този форум да свършва по-един и същи начин, и защо когато някой стане с гъза нагоре си мисли че светът се е преобърнал и ще му хвръкнат чорапите?

Давай го по-леко, а ако нашата тема продължава да ти се струва несериозна, се чувствай свободен да ни освободиш от компетентното си присъствие по всяко време.Съжалявам, че не умееш да гледаш на нещата от забавната им страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавната ясно, аз се опитвам да погледна и от смислената.

"Аз ползвам 35% хорус" не значи абсолютно нищо, освен в каква позиция е "микс" копчето на ефекта.

Вместо да ми обясняваш колко съм крив на темата ти, по-добре ти, като автор, подкани към даване по-подробни описания така че темата все пак да показва нещо различно от "аз ям боба с вилица", което е доста забавно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре ти, като автор, подкани към даване по-подробни описания така че темата все пак да показва нещо различно от "аз ям боба с вилица".

 

Да де, но мен не ме интересува хората как си ползват ефектите, а кои ефекти предпочитат, като артикули от изброените.Още повече че при подходящи настройки два от посочените седем на 99% се дублират като звучене (но това е офтопик).

 

п.п. Абе ти с какъв браузър си?Видял ли си, че това е анкета? :)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.