Jump to content
Българският форум за музиканти

Мазното пеене


Ивелин

Recommended Posts

Говорих с един специалист УНГ, който ми каза нещо "успокояващо" за всички с наднормено тегло! :drummer:

Оказа се, че да се яде мазно било направо супер за гьглото, защото един вид както на лицето се слага крем, когато е сухо, така и гьрлото има нужда от смазване. Сещам се и за още 1 пример, който ще пропусна... :singer:

Така че, хапвайте спокойно и ако някой ви коментира вьншния вид - просто кажете, че сте певец, който се грижи добре за гласа си! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За височини - стискаш от долу...! :greenangel:

 

Сериозно, високите тонове се хващат с "хватка", която вокалните педагози изработват, а стабилното пеене на високите става, като се стегне диафрагмата - понякога до такава степен, че ще се...изпуснеш! :D

С правилно разпяване/упражнения можеш да разшириш диапазона и да постигнеш чудеса! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз под "мазно пеене" пеене разбирам някои "заучени техники" за вибрато и издихания (особено в краищата на думите и фразите) като например ресторантското пеене ("I Just Call To Say I Love You" кавърите със самосвирки CASIO) и някои музикални риалити тв-формати.

 

Ям си, пия си и си пея квото мога. Алкохол не мога да пия... освен максимум биричка или чаша вино и вода. Могат да се дадат много примери за мазно или още маниерно пеене, които хич не ме кефят. Пример за нормалното пеене са Freddie Mercury, Micheal Jackson, Васил Найденов.

Мазното маниерно пеене си личи... и по това се отличава добрият певец от лошия, мазния. Изобщо въпросът не опира колко високо или ниско можеш да пееш, силно или слабо и прочее глупости. Който иска - пее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май сьм те подвел сьс заглавието :thumbs_up:

Имах в предвид "мазно" не като маниер, а като меню в кухнята.

 

А за високото пеене - не става дума да пееш високо като някой, а да развиеш/разшириш собствения си глас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава ли била работата ? :thumbs_up:

Аз се чудя защо като свирим в Студентски и мушнем по едно дОЙнерче преди началото, аз се чувствам екстра.

От друга гледна точка, след концерт аз съм доста смазан и калорийната бомба ме държи точно до края ;)

 

Мерси Ивелине :thumbs_up:

 

П.П. Защо ли си помислих, че ще се зачеркне няква тематика стил Stoner, Southern Rock/Metal....поне това ми идва на ум като чуя "мазно" пеене ;)

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За височини - стискаш от долу...! :hysterical:

 

Сериозно, високите тонове се хващат с "хватка", която вокалните педагози изработват, а стабилното пеене на високите става, като се стегне диафрагмата - понякога до такава степен, че ще се...изпуснеш! :greenangel:

С правилно разпяване/упражнения можеш да разшириш диапазона и да постигнеш чудеса! :hysterical:

 

 

 

Принципно си прав, но при мен нещо не се получава, бил съм навремето при двама вокални педагози и зорлем един тон нагоре завоювах и сега пряко сили го пея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Пример за нормалното пеене са Freddie Mercury, Micheal Jackson, Васил Найденов.

 

Въпреки огромния музикален талант и чудесен глас, Фреди не пее съвсем естествено според мен. Има едно много силно, почти бабешко вибрато при него, което няма как да излезе, когато се пее непринудено. Вибратото трябва звучи естествено, бавно и равномерно, когато не е самоцелно. И да не звучи натрапливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам нещо да спорим, ама вибратото на Фреди ли не те кефи :)

Може би просто е искал да бъде различен или не се е научил как да го прави(в което ДЪЛБОКО се съмнявам).

Но сега като го каза наистина ми прави впечатление.

Каквото и да говорим обаче великият си е велик! R.I.P. Freddie :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велик певец е, спор няма! Но просто не пее съвсем непринудено.

 

Ти пробвал ли си да пееш такъв стил музика и Роджър да блъска по кофи Лудвиг до тебе ;)

Така че вервай ми принуден е !!!

Няма оправия тая работа или даваш и последна капка кръв или си на Павароти и приятели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивелине прав си за комерса, уви.

 

 

Caruso, съгласен съм с теб за концертните изяви, но за студийните записи....??? :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че, хапвайте спокойно и ако някой ви коментира вьншния вид - просто кажете, че сте певец, който се грижи добре за гласа си! :greenangel:

 

Мдаа, както се изразява галактическият леко хриптящ фронтмен от Мелмак: "Намалил съм мазнините в храненето до... 90%".

А иначе и спортът се отразява добре.

И достатъчният сън е особено важен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за един образ от студентските ми години като свирех по кръчмите (и това съм правил, всичко ще си призная, само не ме бийте).

 

Имаше на Албена един легендарен певец, пловдивчанин (не му помня името) който беше пословичен с тоталното безгрижие за гласовия си апарат: пушеше яко, поркаше, блъскаше буци лед и във водката, и в бирата дори, лапаше сладоледи и какво ли не (всичко дето другите певци избягваха 'като дявол от тамян').

 

А той им се смееше и си пееше съвсем... мазно :greenangel: (Като тембър и маниер).

 

Та и това, както много други 'златни правила' май си е божА работа?...

 

 

(И за да не споменаваме Божието име без нужда, писано е: "Господ помага на онези, които сами си помагат")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.