Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

тва означава че ще трябва да си поиграеш с truss-рода, защото от BEAD на CGCF, напрежението в струните ще се увеличи, грифит ще се огъне(малко) повече и струните ще се вдигнат малко от fb-да

По принцип съм си играл доста с баса... всъщност съм разучил всичко с изключение на тия екстри дет държат грифа за тялото... та мисълта ми е че като си го взех струните бяха повдигнати неудобно много нагоре и по тоя случай свалих бриджа и.... аве разучих всичко, НО сега не те разбирам... какво е:

truss

fb

 

Та... може за тва да става дума хах :) Я разясни терминологията плс :) Междудругото лично аз си мисля, че натоварването няма да е много де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си съкращавам малко така понякога... fb -за фингърборд (думата нещо много дълга ми се вижда :) )

а truss rod (не знам да има дума на български, всеки си го нарича по различен начин :) ) е металната ос която стои вътре в грифа, като от единия край е застопорена, а в другия има гайка, която опъва въпросната ос като се натегне. така оста се изправя и изправя и грифа по този начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм си с оригиналните ,които бяха на баса(Ibanez GSR 200) - D'Addario EXL 170 -Regular Light.

Сега мисля да си сменя с Roto Sound SH 77 Steve Harris Signature Set (Monel)

 

SH 77 - 50 • 75 • 95 • 110

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днеска намерих една дефектна струна, която бях зарязал преди около година... просто я сложих ей, така за да звучи докато свиря неща на ПантерА, щото си има повод все пак.

Все още си чакам да донесат нормални струни в магазина или ще отида до нейде другаде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B)B) ъъъъъъъ..нямам представа какви се ми струните,ама са адски тлъсти..момци,можете ли да ми кажете каква дебелина струни може да е? Щото 5тата ми струна издържа на ескперимент по хлопане до Сол диез(да,не е правпоисна грешка),и то не само се 4уваше ама само на 4исто хлопаше,и то поносимо...0.125,0.130..???аз наскоро "обърнах резбата"от 6(9-46) на 5(??-???) струни и 4естно казано не съм просветен..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото 5тата ми струна издържа на ескперимент по хлопане до Сол диез(да,не е правпоисна грешка),и то не само се 4уваше ама само на 4исто хлопаше,и то поносимо

ехее ти като Deftones B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото 5тата ми струна издържа на ескперимент по хлопане до Сол диез(да,не е правпоисна грешка),и то не само се 4уваше ама само на 4исто хлопаше,и то поносимо

ехее ти като Deftones :)

Кво прават те?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че каза 2, защото иначе щях да се объркам... ми сори, ама това си е просто простащина :unsure:

Макар че можем да го приемем като дропнато Ла хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че каза 2, защото иначе щях да се объркам... ми сори, ама това си е просто простащина :)

Макар че можем да го приемем като дропнато Ла хаха

Но вадят интересен саунд!!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че каза 2, защото иначе щях да се объркам... ми сори, ама това си е просто простащина ;)

Макар че можем да го приемем като дропнато Ла хаха

Но вадят интересен саунд!!! :)

Аве тихо, че тоя sw1tched ще ме кара да свирим от B сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че каза 2, защото иначе щях да се объркам... ми сори, ама това си е просто простащина :lol:

Макар че можем да го приемем като дропнато Ла хаха

Но вадят интересен саунд!!! :lol:

Аве тихо, че тоя sw1tched ще ме кара да свирим от B сега...

Тогава успех! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехее ти като Deftones 
и като Стейнд..техния басист няма мярка в това колко да върти клю4овете.не 4е имаме против..то и китариста е така.не мога да го хвана толкова време в каква настройка свири...:green: :guitar:..а междувременно установих 4е 5тата не е 125.................
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.