Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Еи хора .. Някои 6те ми каже ли ... (за6тото не свиря от мн време ...) как се преваряват струните ???? :)

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%E0%F0%E5%ED%E5

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%E0%F0%E5%ED%E5

 

<_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах едни още по-яки от Еликсира (уж) - Cleartone. Ще ги видим как ще бъдат. :)

 

Айде и да кажеш как стоят, че май следващите ми ще бъдат таквизи - големи хвалби и евала за тез струни, а и идват една идея по-евтини от еликсира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм ... моите струни нямам представа какви са ... но сигурно някой може да ми каже ... Баса ми е J - Bass от xxxx ! С него са ми струните ... и о6те съм с тях ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря със струни Warwick и съм доволен пробвах с Fender но изобщо не ми допаднаха засега съм доволен от Warwick но бих искал да си купя La bella :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си вчера от xxxx GHS Boomers Flea Signature 45-105 струни. Днес ги сложих и ме кефят като звук, не че съм супер претенциозен.

 

Следващия път обаче сигурно ще взема за 5 струнен, съотв. 60-125 за посл. 4, че свирим в Drop-C и не ми достига дебелината.

 

Между другото, може ли някой да ми сподели лични впечатления как са струните Rotosound ? Гледам, че в РФ ги предлагат, но не смея да ги пробвам, че колегата pacman веднъж ми се беше оплакал от тях. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип са стабилна марка - ендорсъри са им Били Шиън,Стийв Харис,Дъф Маккагън,Стенли Кларк и още,и още... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Вчера отидох до Пловдив да си купувам струни ,че старите(D`Addario-повече не взимам такива) не ставаха вече за нищо,но нямаше никакви 5струнни комплекти освен Стаг...но се сетих за магазина "Бозов" и от там за 25лв си взех Warwick..мислех ,че ще са дроб.. обаче като ги сложих се оказа ,че звучат по-добре от чисто нови D`addario за 47лв :no: та.. супер добри струни според мен ! Ще видим колко ще издържат до 1вото варене :happy:

 

 

367312.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, може ли някой да ми сподели лични впечатления как са струните Rotosound ?

 

Добри са. Аз бях много доволен от тях. Даже при последното пазаруване съжелявам че си взех Д'адарио, а едва на излизане видях че има Ротота.

И преди съм казвал, че докато все още имат звън(или прясно след изваряване) в ниските тонове имат звук много напомнящ ми на пианото у лево от мене - което съответно много ме кефи.

А ако пакман се е оплакал от тях, няма да е лошо да ни каже какъв точно е проблема, за да знаем всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да пробвам струни на Harke като следващи - доста изгодни са (15 евро .130) а от това което чух би трябвало да са доста добри. Ще драсна мнение като ги тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с Ротосаунд от три месеца и смея да кажа че са мноооого добри. Страхотен звук, а пък и още вадят много добри честоти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с Queen съм свирил. Зле са. И няма да съм единствения който ще го потвърди. Бързо им умира звука, бързо се късат, и бързо им пада никела от повърхността. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз свиря с "Cobra" 45-ца (останалите са ясни),та искам да кажа,че ги сменям на два месеца и съм доста доволен от тях,единственият им минус е,че бързо губят звук,но пък ако трябва да се свири на живо са се утрепали!!!И все пак да уточним,че са за 20 лв. (4 string bass)!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.