Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

По принцип на фендера свиря с Elixir ( 5-ца ) 45/65/85/105/130 Сега сложих да пробвам Ernie Ball coated ( с покритие, но не така осезаемо както при Еликсир-а..идеята е същата) За F bass 6-ца ползвам струни, които са специално за този бас- Labella Super Steps ( expоsed core)- стъпват върху струнника на голо жило. Това дава много мек контакт и изключителна вибрация. Размер- 29/45/65/85/105/128. Скоро ще мина на 40..60 и т.н и на двата баса. Ако някой не знае- дебелината не означава по-дебел тон. Това е въпрос на сензитивност и удобство. По-тънките струни дават бързина.

Редактирано от n1k1gr00ve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих Dean Markley BLUE STEEL. Не съм ги пробвал, дори не съм включвал баса, та нямам мнение, но с нови струни винаги си е яко да пошляпаш на сухо... :greenangel:

Направи ми впечатление нестандартният размер на 5та струна - 128. Комплектът е 45 - 128, като просто последната е маааалко по-дебела от оригиналните 125. Очаквам малко повече ниски, без ненужното бумтене на 135' дебелите струни, което да компенсира заглъхването при последната струна (свиря като само тя е дропена в Ла), ама ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Yamaha баса ми съм с Roto sound за 30 или 36 лева, чак сега свучат зле(глухо)..а ги имам от миналата година лятото, юни месец.(и бая е свирено) B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се разочаровах от Елексира (покритието е меко казано дразнещо, баса ми след седмица свирене заприлича на стара плюшена играчка със стърчащи найлонови конци ;) ) но както и да е. Та преди 3 дена си сложих един нов Ърнибол 40-125 (реших да пробвам с по-тънички струни как ще е тона). Та освен очаквания по-тих тон се оказа, че не мога да докарам типичното ръмжене в ниските среди на Уаруика липсва и бая пънч та за пореден път се убеждавам че трябва да си внеса ДР тъпото е че не мога да си намеря DR black beauties 130 ако някои знае магазин които да продава тоя геидж има едно напиване от мен:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със Rotosound - Swing Bass Stainless Steel (жълтите) за около 50-на лв. Хубав, звънлив, ярък, плътен тон. Имам ги и от 2-3 месеца и засега съм много доволен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, дайте идея какви струни да взема, дето нови да звучат най-близо до Elixir, пък дори и за ден-два...Че записи ми предстоят, пък нямам кешовица за въпросните Nano-помазани, богоугодни и 'нам кви...(не, че не са най-добрите де ^_^ ) Търся максимално bright, нещо стейнелс стийл ше да е...пробвал съм Ernie Ball, Rotosound и D'Addario - не стават.Други, дето да ги имам до края на седмицата?

Peace & sex, другото ш'си дойде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Имаше едни GHS Bass Boomers, взех преди време пак така спешно и за начало бях доволен, смених ги преди седмица и то щото трябваше да сложа струни на друг бас. Само сега не си спомням колко са брайт, щото сега като сложих новите и ме съсипаха от звук. Но мисля, че ще ти свършат работа, поне са доста по-добре от изброените от теб "неставащи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко дни съм с Rotosound Swing, и съм много доволен от звука, като изключим факта, че са ми леко къси за инструмента (или той е по- дълъг), та се лиших от "string-through-body"-то. И цената им е малко солена - 54лв или нещо подобно (за 5 струни), но звука е хубав.

А на Еликсира не знам какво му е "bright"... Не че не ми харесват, обожавам ги тия струни, но не са за метъл ! Нямат агресия !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, че никой тук не ползва flats. Комбинацията precision+ flats е нещо като дупе+гащи. LA BELLA flatwound 760FS качени на Am. Std. P означава дебел, плътен и мазен тон. Доказано! Колегите от бандата вече не дават да свиря на друго :).........а така си обичам Джаза......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

DR black beauties 45-130 на Warwick Sreamer Jazzman - :) warm melow tone,балансирани при слап,не са много звънтящи,явно имат никел

EarnieBall Slinky 50-110 na JazzBass-a - прекрасен състейн без грам периферия и направо в пулта,ама нишката на навивката е твърде едра,за метал са по-подходящи

GHS bassboomers 40-100 na fretless-a - те поне са си на мястото на тоя бас,а и размера им е подходящ.плътен контрастен тон.

помня 4е си бях взел един сет Фендер от Германия преди време,като си взех тука и няма6е нищо общо,не знам дали там ги избират по внимателно или ги взимат по насериозно достав4иците ама такива струни тука не съм виждал.Бяха като GHS с намалена маса,т.е. изтънени за мост4ето и с по добър контакт.тогава 5та струна лесно се настроиваше интонационно.

Свирил съм и с Warwick,Dean Markley,D'Adario,Rotosound.Най съм доволен от GHS,но трябва да спомена 4е няма универсални струни за всеки свира4 и всяки бас,да не говорим че е важно и в кои то4но жанр възнамеряват да се подвизават съвместно :)

:D:butcher::D:band1::band2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, че никой тук не ползва flats. Комбинацията precision+ flats е нещо като дупе+гащи. LA BELLA flatwound 760FS качени на Am. Std. P означава дебел, плътен и мазен тон. Доказано! Колегите от бандата вече не дават да свиря на друго ;).........а така си обичам Джаза......

Това ми напомня миналата година като си взех П-бас а. Купих му фендерски флатуанд 50-110 да се правя на Харис. Всичко си беше ок докато не видях обявата на един пич който бартеросваше своя Джаз за П-бас. Бях глупав да мисля че Джаз-а е по-добър но както и да е. Скъсах дебелата струна в опита си да я сложа на Джаз-а, 50 кинта на вятъра ... Сега си ползвам Ernie Ball Super Slinky 55-110 и съм доволен от звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове с две ръце за Roto Sound...От 6 месеца свиря с такива и нямат грешка...50 левчета са ... Заслужават си

 

 

аве аз взех Roto Sound 50 - 110 за 30 кинта от един известен магазин твойте що са 50 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.