Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Както бях обещал, качих видео как късам първо Е после В.

Предварително се извинявам за качеството, в ютуба може да се гледа на хай куолити, но от там ме върна, че било повече от 10 мин видеото.

Тука Е-то заминава около 5:28 , В-то около края на видеото, и аз не можах да разбера точно кога. Някой ако го слуша със съб ууфър може и да се сети.

 

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...deoid=100649498

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, то сега да гледа някой продуцент, че да види каква верна публика имате и да ти купи един нов бас...аз така ги виждам нещата, а ако и с новия инструмент се получава същото, веднага превръщам късането на струни като част от репертоара. Като пишете авторска музика, на петата минута слагайте само клавир и соло китара, после пускате барабаните и там за финала вече ще си измислиш нещо да се поразходиш на една струна. Виж го човека от "Морфин" само с две си бичи.

 

Може да не ти е до майтап, ама важното е че забивате яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално това. Не свириш нищо необичайно, не дърпаш по- силно от мен, примерно. Или е от струни, или ти е от баса. На мен никога не ми се е случвало да скъсам струна от свирене. Чупил съм няколко пъти при сваляне-слагане, но това е чупене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Рахнев, бъзика ти е напълно уместен за да тръгна да се сърдя.

Колега Демиург, няма кой да го види в Смолян, бих могъл да сваля проблемната струна и да щракна 2-3 снимки на брижа утре по светло. За мен не е от струните - първо оригиналната Ми-100" на Ибанеца (нея обаче скъсах отпред, на малкия бридж), това в Ми бемол, след това Уоруик 105ца в Ре, на задния бридж, преди 2-3 седмици и Пикато 100" пак в Ре пак на задния мост. И 3те бяха хубави струни. Според мен чисто и просто ако е нисък строя и струната мека трябва да се внимава. Това е.

Хващам се, че последните няколко дни занимавам всички със скромния си инструмент и скромната си особа в тема, където не му е мястото. Надявам се не се сърдите!

Поздрави на всички!

Кулов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Аз дълго време свирих на моя Ибанец (в подписа) цял тон надолу - нищо му нямаше ! Но понеже грифа му е 34" мензура, струните стават по-хлабави и мен това ме дразни. Затова си взех 35" бас, който в момента е свален цял тон и пак нямам проблеми със струните. Я снимай долу как струната влиза в магарето, и горе как си я навил на ключа - има нещо мътно там! Не може само от свирене, от дърпане, да късаш струни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих малко снимки.

 

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...;albumId=944437

 

Тук качеството не е отлично, който има желание може да ми даде мейл да му ги изпратя "баш оригиналдъ".

 

Някой ако вижда някакъв проблем с инструмента нека сподели, моля. Аз не виждам нищо необичайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се късат точно пред топчето струните? С този тип бриджове има възможност сърцевината на струната да се трие в бриджа точно пред топченцето в края на струната и при свален строй това триене значително да се увеличава. Друго не ми идава на акъла... Нито имаш хамалска атака нито ти е много вдигнат бриджа, направо не знам. Има го и варианта да си невероятен карък :offtopic-001: и все да ти се падат фабрично скапани струни.

 

 

П.С. не прави толкова намотки като слагаш струни и се старай да не ползваш струни от други комплекти (получава се разлика в тона при различни струни) все пак един комплект стаг е 20 лв колкото и да са гадни, са по-добре от варианта различни струни, поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сгъвката на бриджа се късат.

Струни или инструмент стаг и кола, дето започва с Ф няма да си взема (за ферари, щот нямам пари, другите с "ф" ясно 'що). За намотките си прав, 2 са достатъчни. Имам и някои с по 3-3 1/2 оборота, където не съм ги сметнал точно къде да режа, но следващия сет, дето слагам ще е ок, според мен. Само дано да не отиде и той на 3тата седмица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Rotosound Swing Bass 50-110 roundwound. Първоначално ми беше трудно да свикна с тях, но вече са ми доста удобни. По-грапавички са от обикновено и са подходящи за бързо свирене. Вадят по-твърд и остър тон, добри са за рок и метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-добри за рок и метъл са DR HI BEAMS, толкова дълго време си запазват ясният тон, че просто нямат база за сравнение с която и да е друга марка. Препоръчвам ги на всеки, но качеството си има цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.