Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Интересно ми е всеки басист тук да каже точни какви струни ползва в момента или е използвал. И да направи кратко ревю ако е възможно :beer:

Аз съм първи разбира се :beer:

 

От половин година ползвам Savarez Black Sun струни. Ето линк към един български сайт, в който има информация за тях:

http://www.visiarts.com/j100708e.htm

 

Та аз съм с тези струни по средата, по-точно с Light серията.

След като собственика на магазина ги прехвали, макар че можех да си взема по-скъпи, а той самият щеше да спечели повече от това да си купя някви други реших, да си ги взема и след като ги сложих останах леко учуден от звука... звучаха някак по-плътно от предишните ми, но някак доста добре. В смисъл, че звука наистина си заслужаваше.

Та посвирих малко и стигнах до извода, че са доста подходящи за метъл. Звучат някак плътно, макар и не много агресивно и... абе доста добре.

Сега мисля да си купя от JF345. Short Scale 34".

5-string. Вижте ги пак на същата страница, но по-от ляво.

Та те ще звучат по-не метълски май, но са 5 и петата е доста дебела та ще ми се отрази добре като свиря от идиотската Drop C настройка на китариста, с който свиря в една група.

Та мисълта ми е че струните са добри според мен. Тамот където си ги взимам струват някъде около 20-25 лв.

Не мога да кажа колко точно си вадят качествен тон, но май издържаха доста време сравнително добре... Вече не стават за нищо, а и 4 струна леко започна да се разплита и днес като посвирих повече съвсем издаде багажа. жалко за нея хах.

Кажете и вие с какво свирите и дали сте доволни :) И на каква цена е де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тамот където си ги взимам струват някъде около 20-25 лв.

Ъъ с риска да изляза пак недочул и недоразбрал... във visiarts комплекта е ок 100 лв?!?

 

а ти си ги взел за 25?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с QUEEN(жълтата опаковка)(като един истински и беден студент и бассист).струват 20 лева,но за парите мисля ,че са си добре.като ги сложих малко доста ме изненада бистрият им тон,а и доста време се задыржа такъф.Иначе преди свирех с encore,ама тея повече ми харесаха.почитател съм на light tension 40/60/80/100 поради доста причини,а и някакси при свирене ги чувствам по-меки и за бендове и други там разни лиготии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тамот където си ги взимам струват някъде около 20-25 лв.

Ъъ с риска да изляза пак недочул и недоразбрал... във visiarts комплекта е ок 100 лв?!?

 

а ти си ги взел за 25?

а и къде се продават тези black sun??? na taq cena ot 25 lv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега съм с дадарио (такива имаше когато се скъса 3та струна)

и трябваше да зимам бързо струни.

не са тхе бест, ама пак стават.

я кавете за тези струни за 25 дет били готини ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз откакто съм си купил баса не съм сменял струни. Крайно време е вече ама ме мързи да търся....мен ме мързи кубе да си търся, пък струни............обаче моя бас е shortscale или нещо подобно, бее със малки прагове! и май ми трябват специални струни. незнам нямам идея не съм си копувал : :beer::beer::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е shortscale или нещо подобно, бее със малки прагове! и май ми трябват специални струни. незнам нямам идея не съм си копувал : :):):):beer:

short-scale - с къса мензура; стандартната за бас е 34 инча (fender и почти всички съвременни 4-стр басове), shortscale е примерно онзи странен бас на gibson (SG-подобен) EB0

общо взето има някои недостатъци( тъй като напрежението на струните е по-малко, те са по-'хлабави' :beer: вибрират с по голяма амплитуда и неможеш да ги свалиш ниско до fb-да защото почват да бръмчат...

а за струните- не мисля че ти трябват някакви специални :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъ с риска да изляза пак недочул и недоразбрал... във visiarts комплекта е ок 100 лв?!?

 

а ти си ги взел за 25?

 

Това visiarts ИЗОБЩО не гледайте цените!!! Пълна идиотщина са! Сайта им е добре подреден и на мен ми върши работа за да оглеждам за интересни неща, но цените са просто смешни. Ако разгледате внимателно цените ще разберете, че някои места излиза по-евтина да ис купиш всички струни отделно вместо да вземеш комплект и много други простотии...

 

Аз лично си ги купих от музикалният магазин в ЗонаБ5 (на 10 мин пеша ми е магазина и го посещавам от време на време, да не говорим, че определено има добра репутация и е отвърден от доста време). Не помня колко точно лева бяха, но гарантирам, че цената е далече от 100 :)... в момента леко се разубедих да не би да бяха 30 лв, но мисля, че са 25.

а и къде се продават тези black sun??? na taq cena ot 25 lv

 

Ако искаш кажи да те заведа до магазина... но е доста известен... един музикален магазин има в Зоната.

 

я кавете за тези струни за 25 дет били готини ?

Готини е мое мнение :) Мен ме накефи пълнотата на звука, но не гарантирам, че и на теб ще ти харесат.

 

PACMAN, я моля те обясни това за Short Scale... в смисъл... нали ако взема струни за 5 струнен и опъна 4 от тях на моят си бас (без да слагам най-тънката)

няма да имам проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ernie Ball на петструнния и с няк'ви неясни (приятел ми ги донесе от САЩ, май са на някаква верига муз. магазини) на другите два.

От евтините струни ми харесват ENCORE, но тонът им се скапва много бързо. Бях си взел комплект Yamaha и изненадата беше приятна - звучат малко като Warwick, но по-балансирано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PACMAN, я моля те обясни това за Short Scale... в смисъл... нали ако взема струни за 5 струнен и опъна 4 от тях на моят си бас (без да слагам най-тънката)

няма да имам проблеми...

Няма да имаш проблеми, ако по принцип твоя бас е с нормална мензура, напр. 34" както казах, независимо колко струнен е :curse:

Доста от 5-струнните басове си се произвеждат с 34", въпреки че 35" е по-добре. Но има доста хора които си слагат 4-те струни от 5-стр. бас и първата я оставят(B-E-A-D). Някъде бях чел, че басъстът на Tool май прави точно това.

ESP произвеждат специално такива басове, които са 4-стр., но 35", точно за такава BEAD настройка.

Така че никакъв проблем :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с Encore някакви, които издържат вече 4 преварявания! Обаче си плачат за нови, както и целия ми бас де, но това би могло да стане в далечно бъдеще :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих на Кремоната от 12 левовите Queen...дрънчат добре но н като цяло мисля че е така защото са нови, не ги препоръчвам всеки случай. на другия ми бас струните са незнайни, така ми го взеха от виена, и хич не знам...а и трябва да се сменят, връстници са на баща ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PACMAN, я моля те обясни това за Short Scale... в смисъл... нали ако взема струни за 5 струнен и опъна 4 от тях на моят си бас (без да слагам най-тънката)

няма да имам проблеми...

Няма да имаш проблеми, ако по принцип твоя бас е с нормална мензура, напр. 34" както казах, независимо колко струнен е :)

Доста от 5-струнните басове си се произвеждат с 34", въпреки че 35" е по-добре. Но има доста хора които си слагат 4-те струни от 5-стр. бас и първата я оставят(B-E-A-D). Някъде бях чел, че басъстът на Tool май прави точно това.

ESP произвеждат специално такива басове, които са 4-стр., но 35", точно за такава BEAD настройка.

Така че никакъв проблем :)

Благодаря за информацията. И аз така предполагах, но така и така нямаше никви струни... демек си еба майката от всякъде... нямам никво време да ходя до други магазини в момента... с една дума... шибания. Но по принцип май ще свиря често на CGCF, като ще ползвам 5 струнен комплект... поне ще стане така, ако ръбатият китарист не ме изгони от една група за тва че пропускам последната репетиция хахаххаха... заради липса на струни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва означава че ще трябва да си поиграеш с truss-рода, защото от BEAD на CGCF, напрежението в струните ще се увеличи, грифит ще се огъне(малко) повече и струните ще се вдигнат малко от fb-да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.