Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Vox Standart Bass, стар и Vintage, ма се държи. Попринцип преди това бях с едни струни Alice 45-105 уж евтини, ма те пък не се скъсаха :music336:

 

Иначе приятели им ги донесоха от САЩ и явно няма как да ги върна :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spineless, първо всяка марка/модел може да дефектира и второ черните китарни и бас DR идват нарочно с "неопакована" най-дебела струна. Не мисля, че недоволството ти е оправдано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз за пръв път ги пробвам, затова съм толково разочарован пък и не знам че най-дебелата е неопакована. Но най-вероярно става въпрос за дефектна партида

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или просто за дефектна струна, няма как да знаем дали цяла партида е била дефектна. Винаги е кофти, когато струна дефектира. Струните за бас не са толкова евтини, че да не му пука на човек, а ако са купени в БГ мога да си представя каква разправия ще е да се сменят-вероятно само хабене на нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не се изразих достатъчно точно...

spineless, имаш право да си недоволен (всеки би бил така на твое място), но от дефектната струна, не от марката по принцип. Поне аз така смятам.

Случва се тук-там по нещо дефектно къде ли не, лошото е, че в случая не можеш да го смениш (струната само или целия сет). Принципно от немалкия ми допир с DR смятам, че са на много високо ниво и освен Еликсир не се наемам да предложа друг категорично по-добър вариант.

Успех и повече късмет другия път. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не се изразих достатъчно точно...

spineless, имаш право да си недоволен (всеки би бил така на твое място), но от дефектната струна, не от марката по принцип. Поне аз така смятам.

Случва се тук-там по нещо дефектно къде ли не, лошото е, че в случая не можеш да го смениш (струната само или целия сет). Принципно от немалкия ми допир с DR смятам, че са на много високо ниво и освен Еликсир не се наемам да предложа друг категорично по-добър вариант.

Успех и повече късмет другия път. :)

 

DR са ценни с това, че имат много голям и разнообразен асортимент, не само като материал (SS, Ni) и дебелини, a и като конструкция на самите струни. Например Lo-Riders са по-твърди струни, с хексагонална сърцевина, които са подходящи за нисък action. Hi Beams са по-меки (low tension) с кръгла сърцевина. Аз поне не се сещам за друга фирма, която да предлага такова разнообразие. Вярно, че човек може да си купува различни марки струни в зависимост от това, което търси, но все пак е похвално, че една фирма се е сетила да предлага всичко това.

 

ПП: Аз не бих отказал пак да пробвам едни Lo-Riders стига да се намери някой да ги внесе у нас на нормална цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Преди бях с Elixir Nanoweb. За 3-4 месеца покритието на 4та струна почна да се бели както змия си зменя кожата... Оттам се замърси и звукът стана много по-глух в сравнение с останалите струни. Сега съм с Warwick Black Label щрак (излязоха ми 60 лв. :) ) и сега е в строй E-A-D-G-C ама понякога пак си го прая B-E-A-D-G. Много доволен съм ама идва време и тях да сменя, и ако някой може да ми препоръча някакъв модел подходящ за слапове всмисъл да са по-дрънчащи...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( DR Black Beauties :P т.е. и аз съм недоволен. Просто не звучат- нямат тяга, нямат ниски, даже и брилианс липсва, освен това се мятат точно колкото хай биймс и е невъзможно да се постигне нисък екшън, камо ли да пусна в Eb.

А някой да се сеща как се казваше един модел на Ротосаунд (беше нещо като full contact, примерно) при който намотките започваха след струнника- тоест т.н. core контактуваше директно със saddle-a. Търсих ги доста, но май не се произвеждат, поне в официалния сайт ги няма.

Редактирано от cecob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...taka li e? - a taka. :) Като пълен неандерталец си търсих старата опаковка(на която началото на намотката беше показана), но явно са сменили дизайна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д'адарио и Дийн Маркли ме кефят мен

 

иначе аз се опарих с калниковите струни

 

Брат,можеш ли да ми кажеш от каде намираш Dean Markley? Или просто си ги поръчваш Online? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Бих искал да запитам дали има и се разпространяват ментета на Elixir струни? 

Загледах в ибей 5-струнен комплект, но за 30 паунда ми се струва подозрително евтино..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.