Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Аз досега струна на баса ми не съм късал май. Свиря с такава сила, че да ме кефи звука.

 

Иначе съм пробвал 5-6 видя струни мисля. Най-доволен съм си от Ernie Ball Nickel Wound 45-105. Звъненето изчезва след около 2-3 седмици, но пък якия тон си остава много дълго време. В момента съм с новички струни Dunlop 45-105, дотук съм доволен, ще видим как ще са след месец-два.

 

D'adario ProSteels звънят най-яко от всички струни, които съм пробвал, но се скапват бързо. Най-недоволен съм от GHS Flea Signature - много зле, не се сещам какво добро може да се каже. Трудно ми е да повярвам, че Флий свири с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента храча ниските с сток-струните на новия ми бас, инак съм най-доволен като качество на звука от Ротосаунд 45-105. Пробвал съм и розовия ърни бол, приятен е също доста, но Ротосаунд-а за мен е по-приятен.

П.С. Имам сега да правя проба на някакви малко-известни ми струни "Мюзишънс гиър" от щатите, обикновени 45-105, та като пробвам тия дни ще напиша ако са хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам имам струни Elixir с нано покритие и се чудя дали то ще се скапе по-бързо ако свиря с перо?

 

 

Перото изяжда по-бързо покритието там, където свириш с него, но според мен не е болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите струни са Encore още не съм ги пробвал защото го сложих на скоро но който съм питал ми казват че са хубави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-струнния сложих D'adario Nickel Wound 45-130. По принцип доста хора ги плюят, че бързо се скапвали и се късали, ама на мен си ми харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ами сега буза с D'addario , Nickel Wound 50-105 , засега са готини, все пак 2-ри ден :D , обаче звънят яко :girl_witch::girl_witch:

Редактирано от ThunderBass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега бях с едни Клиъртон (с покритие), ама направиха към 14 месеца и вече са "Глухост и мътилка" ООД. :thumbs_up:

 

Сега купих едни криогенно третирани Дийн Маркли, евтинджос, ще ги видим... :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-струнния сложих D'adario Nickel Wound 45-130. По принцип доста хора ги плюят, че бързо се скапвали и се късали, ама на мен си ми харесват.

Аз също ползвам такива и нямам такива наблюдения. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Може ли малко повече информация от свирещите с Ernie Ball - кой вид е най-добър?

НАскоро видях в един сайт нещо което до сега не бях виждал в магазините поне тук в Бургас .50 - .110. Чудя се дали мога да сложа такива на нисък клас китара - притеснението ми е да не би от напъна грифа да поддаде. Не разбирам много и не ми се пипа тръст род-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Като са дебели са малко по-тромави. Аз минах на 45 65 80(!) 105 Ротосаунд и това са моите струни. Скоро си мислех дали да не пробвам модела 50-110 (пак на ротосаунд, да ги еа), но не смея още.

 

За бъдеще съм си набелязал уоруик 85-175, обаче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче ако може.Преди 1 седмица свирех си някакъв слап на баса(Yamaha RBX374)и хоп Е струната ми се скъса.Скъса се на мястото, което се пада между бридж адаптера и бриджа.Преди това я бях дигнал малко.Иначе струните са си оригиналните с които си вървеше баса.Мисла че са Д'Адарио.Абе с разноцветните рингове.Та въпроса ми е възможно ли е баса ми да има някакъв дефект и заради него да се е скъсала.А другия ми въпрос е какви струни да си купя сега.Максимум 25 лева мога да отделя.От Пловдив съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече информация от свирещите с Ernie Ball - кой вид е най-добър?

НАскоро видях в един сайт нещо което до сега не бях виждал в магазините поне тук в Бургас .50 - .110. Чудя се дали мога да сложа такива на нисък клас китара - притеснението ми е да не би от напъна грифа да поддаде. Не разбирам много и не ми се пипа тръст род-а.

Това,че са по-"дебели" не означава,че са с по-голям напън(кг).Теншъна идва от дебелината на кордата(сърцевината),материала от която е направена ,а не от дебелината на намотките(например 2-ра струна е с повече кг от 4-та).Можеш да погледнеш опаковката на Дадарио например,и там пише коя струна с колко килограма напън е.Въпреки всичко, при смяната на различни марки струни трябва да се пипне малко китарата(височина,дъга и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче ако може.Преди 1 седмица свирех си някакъв слап на баса(Yamaha RBX374)и хоп Е струната ми се скъса.Скъса се на мястото, което се пада между бридж адаптера и бриджа.Преди това я бях дигнал малко.Иначе струните са си оригиналните с които си вървеше баса.Мисла че са Д'Адарио.Абе с разноцветните рингове.Та въпроса ми е възможно ли е баса ми да има някакъв дефект и заради него да се е скъсала.А другия ми въпрос е какви струни да си купя сега.Максимум 25 лева мога да отделя.От Пловдив съм.

 

 

Според мен, ако се е скъсала точно там, където опира в магарето, може да помислиш да търсиш дефект. Ако се е скъсала, както разбирам, на място, което не опира никъде в баса, според мен струната е била дефектна. На мен за повече от 10 години ми се е късала струна само веднъж и то на марков бас, така че си мисля, че от време на време в някоя партида има по някоя дефектна струна. В краен случай, дай на времето да покаже - ако има дефект баса(в което се съмнявам), то ще ти се скъса още няколко пъти, тогава вече - майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.