Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Rotosound swing bass 66/RS 66LD/.Ima samo o6te 2 komplekta ostanaha.Hand made in England.Zena za komplekt -52EURO bez prokletoto DDS.Debelini-45.65.80.105. Haide da vidim sega....ha,ha poznava4i......?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросче:

 

Това със струните, кой звук е по-добър и т.н. е нещо субективно, и все пак кои струни бихте предпочели: Ernie Ball или D'Addario Nickel Wound

за ясен но не прекалено остър звук (не знам дали се изразих съвсем ясно :) )

 

Знам че зависи от много други неща, но все пак кажете си мнението ако сте ги пробвали :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си дрънкам с едни, които ми вървяха с китарката(Скуайър) и съм си доволен, вече 5 месеца, но пък не съм и се скъсал от свирня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pacman, за ясен, но не остър звук-според мен определено ErnieBall.

Разбойник-МюзикМен-а е с около 2кг по-тежък от Роско Бек-а :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбойник-МюзикМен-а е с около 2кг по-тежък от Роско Бек-а

 

 

 

Сериозно? 2 кг. е много. Предполагам че не губиш ценно време да ходиш и на фитнес . . . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сложил съм Warvick! Много съм доволен!н Не зная дали е защото свиря на безпозиционен бас или наистина са добри, но факт е, че не съм късал от 1-2 години! Вече са като ластици, но съм решил да проверя колко ще издържат! :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение за мен са струните Elixir на фирмата Gore, които звучат супер изравнено във всички регистри и честотен спектър, а хората са се сетили да ги покрият с някакъв супер тънък пласт найлон-т.е.-като капсуловани в него са, което ги предпазва от всякакъв тип мръсотия, пот, и другите нещица, които влизат в намотката и скапват тона.Съответно и цената им е по-висока-5стр. комплект ErnieBall нормално струва около 60лв, а същия Elixir е около 70 долара... Само че ако първите издържат максимум 2-3 седмици, вторите пазят един и същ добър тон около 4-5 месеца при натоварено свирене :D .Мисля, че си струва, само че все не мога да събера пари да си купувам нови комплекти, а и засега нямат вносител в България, така че-да живеят братовчедите в USA :greenball: .

За малко повече инфо - http://www.elixirstrings.com/ .

Един френд преди време (декември месец) ми донесе каталог на Ибанез('щото там е новият офоциален доставчик на марката)от Благоевград със подлистник на Елексир струните - предполагам че все пак ги има там. Ако решиш да смениш братчедите от Щатите и ти се бие път до там..:blink:..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В близките седмици ще имам възможността да свиря и евентуално - записвам с една Yamaha TRBII 5-string. Доколкото видях по нета е със 35" scale. Трябва обаче да купя нови струни. Въпроса ми е малко по-общ но нарочно давам и ситуацията, че да стане по-ясно.. Та: по принцип искам да свиря с настроийка EADGC - т.е. с нормалните 4 струни от 2 до 5, а 1 да е по-висока. Продават ли се такива комплекти за 5-струнни басове или само такива с по-ниска от нормалните? В същност сега се ровнах из Google и видях, че има такива. Тогава въпроса остава - знае ли някой къде точно има такива в София, а ако няма - някаква алтернатива (не забравяйте, че става въпрос за 35" scale..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че точно такъв такъв комплект EADGC е доста трудно да се намери... По-лесно ще е да си вземеш 1 за 6-стр. бас и да подариш B-струната на някого :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 35" се съмнявам да намериш какъвто и да е комплект по нашите магазини. Можеш да прозвъниш вносителите по тел. , но разкарването по магазини не си струва, според мен.

 

Аз бих проверил срока на доставка в разни европейски интернет магазини. Стойността на поръчката ти най-вероятно няма да надвишава 50 долара, така че никой няма да те занимава с ДДС и мито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Във Visiarts има Super long Scale 36", току-що погледнах

Но не знам дали имат комплекти с C.

 

Мисля че там продаваха и струни поотделно

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.