Jump to content
Българският форум за музиканти

съхраняване на хардуер


Recommended Posts

Много ми е интересно как си съхрянявате(пазите)хардуера.Аз използвам един голям сак(който като го напълня със всичките тенекета става 60кг :P ).НО в него всичко е на куп и май не е най-добрия начин... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми за пренасянето и аз ползвам един огромен туристически сак на КОЛЕЛЦА Speedо, и теглото общо взето не ме притеснява. а и си пазя всички найлони от стойките и другата железария, и преди да ги сложа в сака старателно ги опаковам за да не се драскат стойките една в друга, малко играка си е обаче спестява главоболия. а иначе като си стоят стойките ей така с барабание ги покривам с един огромен бял чаршаф, като всеки път след свирене си свалям чинелите. друг по лесен начин за удължаването живота на железарията а и на самите барабани не се сещам, важно е също сигурно и помещението кадето са ти барабаните, да няма влага, все пак да ти е читав хардуера,такива неща :godbless:

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-важно е да не насилваш нищо от механична гледна точка. Врътките в никакъв случай не трябва да се затягат душмански. Колко пъти съм пренавивал разби заради някой олигофрен, който не си зане силата. Също много важно е като нещо не ти е удобно да си направиш труда да развиеш всяка необходима врътка преди да се мести каквото и да било. Мойте наблюдения са, че хардуер се поврежда най-много при: "абе аз ще го понатисна пък то ще поддаде и ще застане както го искам".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

муахахаха!!аз съм с 2 сака в момента щото в един не се побират:)и единия не 60,ма 40 кила гони със сигурност като го понатъпча и си става фитнесче...иначе ги бухам стойките една връз друга като само внимавам тия с врътките(демек горните части)и всичко друго по-крехко като например горната част на фуса,да са отгоре за де не се спраскат...иначе харда ми е нов и не изисква никва по-специална поддръжка,дори не ги слагам в пликове като ги нося,щото отнема много време.колкото до врътките-ми да пренавивал съм резби от много завиване,ма ми се е случавало да ми се мърдат по време на свирене от мойта хамалогия и хич не е оферта,затва затягам до дупка вече и като почна да влагам сила за да ги дозавивам,тогава спирам-така че като ги свалям да трябва да понапъна леко за да се развъртят-това ми е критерия.иначе винаги съм се чудел някои хора що си покриват барабаните с разни чаршафи/черги и други като не свирят?не виждам смисъла нещо освен ако не ги пазите от радиоктивен прах или дъжд;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не виждам смисъла нещо освен ако не ги пазите от радиоктивен прах или дъжд

Идейката тук е друга да си пазиш барабаните от прах. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със сакове, но идеята не е добра. От много лангъркане, в края на краищата никела започва да се лющи, колкото и да е качествен... :godbless: Навремето видях нещо много рационално: сандък, доста масивен, по стените имаше конзоли по двойки и до всяка конзола - каишка. На дъното имаше 2 кутии с различна големина за дребните чаркове и части. Стойките се закачаха по конзолите и се хващаха с каишките. Беше оригинален сандък "Файпс", на покойния Краси Каменов (Бог да го прости). Единственото, което бих добавил към сандъка са две колелца откъм тясната страна, за да може да се транспортира по-лесно. Отдавна се каня да си направя такъв, но мързел и кинти яко ми пречат... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не виждам смисъла нещо освен ако не ги пазите от радиоктивен прах или дъжд

Идейката тук е друга да си пазиш барабаните от прах. ;)

да бе ясно,ама ЩО? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не виждам смисъла нещо освен ако не ги пазите от радиоктивен прах или дъжд

Идейката тук е друга да си пазиш барабаните от прах. ;)

да бе ясно,ама ЩО? :)

Еми ,защото поне аз много обичам барабаните да са ми чисти и хубави :) .Много мразя ,когато видя чинелите покрити с 1 мм прах .Та затова аз още не използвам чершави ,защото наскоро ме светнаха за тая идейка ,но си чистя барабаните на няколко седмици или просто ,когато видя че има прах по тях .

П.С.- Стига да не ме мързи де . :):cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам чаршаф,но понеже и така не се предпазват напълно от прах,ги минавам с "Пронто" ;)

Хахахаха и аз така .Много добре чисти това Пронто ще знаете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на всеки месец има внимателно разглобяване на целия комплект и освен задължителната настройка на всички кожи следва и старетелно почистване първо с навлажнена после със суха кърпичка, включително и всички стойки и базикни и прочее clergy.gif

 

Също така е много важно по време на тази операция да им говориш в женски род, да ги наричаш с нежни имена soothe.gif

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да попитам с какво си чистите чинели, капаци на фус?!? В смисъл, питам, защото имам няколко такива, които са в окаяно състояние от немърливостта ми. Стояли са на неподходящото място и неподходящо дълго време хе хе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един препарат за чистене на метални повърхности с който чинелите стават като огледало,не е абразивен и е абсолютно безвреден,казва се "Sano multi metal cleaner" и го продават по магазините за препарати.От години го ползвам специално за чинелите защото малко си падам маниак на тема чисти и блестящи чинели:) .става също и за хардуер,абе супер е пробвайте го и ще останете доволни,струва 4.50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.