Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Vs Esp Ltd


don_pepinio

Recommended Posts

С времето се разхлабват и разтройват яко. Най добре е да се сменят с Grover (заради дизайна) и ако може заключващите се. Наклонената лопата доста спомага за разтройването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С времето се разхлабват и разтройват яко. Най добре е да се сменят с Grover (заради дизайна) и ако може заключващите се. Наклонената лопата доста спомага за разтройването :)

 

Мерси Кольо,ще трявба да имам в предвид значи и едни ключове ако взема Гибсън-a. :)

 

Най-готиното е че LTD-то го има и във вариант с JB i '59.

 

6422895267481006741252340628f97HYG36Bru3rgZOW5Do.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да ,по-добрия вариант. Имах такова ,доста сериозен инструмент /само че Esp Eclipce II/.

005728816-big.jpg

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как изобщо могат да се сравнят две напълно различни китари, не знам. Имаше подобна тема вече, всяка от тези две китари си има своите плюсове, но в различни сфери/стилове на музикалното изкуство. Свири ти се метъл(тежък) - купуваш си ЛТД Делукс, колко е просто :cheers2:

 

Fashion, докато се наканя да те поканя да сборим ESP-тата, ти явно си го продал вече :) В Русе ли остана или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък! Все едно с Gibson никой не свири тежка музика...

Вярно, на някой може да не му изглежда "модерно", но по мое мнение Лес Пол смазва по отношение на звук повечето си конкуренти (копия).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с Лес Пол Студио не съм виждал някой да свири тежка музика, честно! Ако ли има такива, то вероятно се броят на пръсти :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каква е причината да не се свири тежка музика с Гибсън (ако има друга освен вида де ). Питам не за друго, а защото доколкото познавам стила ( не много) е нужен плътен саунд и хъмбъкъри, а ЛПто е една от най добрите китари с такива характеристики. При това съответното ЛТД представлява копие на ЛП общо взето, сам че с по тънко тяло и гриф, което едва ли допринася за плътноста на звука .

 

п.п Не разбирам особено от тежък саунд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с Лес Пол Студио не съм виждал някой да свири тежка музика, честно! Ако ли има такива, то вероятно се броят на пръсти :)

Със Студио малко хора свирят, просто защото нямат проблем да си позволят Стандарт или нещо повече. Студиото е един бюджетен стандарт - не е много по-различно - Гибсън пестят от човешки труд при него - няма ги специалните финиши, няма ги кантовете по тялото и грифа. понеже ги няма тия изпипани финиши - кленовата шапка не се подбира толкова внимателно как изглежда и т.н....

Иначе адаптерите на Студиото (говоря за стандартно монтираните) са доста по-подходящи за тежка музика от тези на Стандарта например. не случайно хората монтират СД, ЕМГ и разни други варианти на китарите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Иначе адаптерите на Студиото (говоря за стандартно монтираните) са доста по-подходящи за тежка музика от тези на Стандарта например. не случайно хората монтират СД, ЕМГ и разни други варианти на китарите си.

 

Това пък защо, каква точно разликата между Бърстбъкърите и 490 и 498 (тези за най често слаганите при съответните модели, макар , че има и много изключения) , та да ги прави по подходящи за тежка музика

 

 

Иначе за останалото съм съвсем съгласен, с изключение на това, че студио всъщност звучат доста по евтино от Стандард (не заради адаптерите при това)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително,виж примерно Bjorn Gelotte oт In Flames си свири с оригиналните Гибсънски адаптери и ако някой ми каже,че това не е тежък саунд...

Много хора си мислят,че като сложат И Ем Джи-та или Дънкани и напомпат ампа с гейн до дупка саунда им ще стане много тежък!!!За съжаление не е точно така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен :) Просто не ми се пишеше дълго, но доста хора не са доволни от Бърсбъкърите, не говоря за 1, 2 или 3, а за "про" варианта. Но това не е мое мнение - просто цитирам чуждото. Джо Пери свири с Бърстбъкър 2 и 3 и звучи хич не леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора си мислят,че като сложат И Ем Джи-та или Дънкани и напомпат ампа с гейн до дупка саунда им ще стане много тежък!!!За съжаление не е точно така. ;)

А как е, обясни ни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много е просто всъщност(на теория),тайната на тежкия звук е в умерения гейн и артикулираното свирене.Разбира се хубавият инструмент и хубавият амп са задължителни.Или както казва Zakk Wylde "Practice dude,practice"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гелоте свири с EMG81 и 85 ба Гибсъна си. Имам две ДВД-та на Ин Флеймс, ходих на двата им концерта в България. Нека първо обърнем внимание преди да пишем каквото и да е? ;)

 

Моят амп е с гейн малко преди средата...

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.