Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Vs Esp Ltd


don_pepinio

Recommended Posts

Здрасти на всички,

От доста време искам да си взема Les Paul тип китара и забелязах че напоследък доста разисквате темата "Gibson"...та моят въпрос е следният.

 

Gibson Les Paul Studio

160028830619145795461252306585Vkj1Zl6aeulTvYuECppi.JPG

 

или

 

ESP LTD ec 1000

7670741619590571341252306614Jx5OIo3dq11cJeTI98xL.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен зависи какво имаш намерение да свириш.

 

Пример

 

ако ще го даваш по-старовремско блусарско джазирано Gobson-ката е супер

 

а

 

 

ако ще го даваш по съвременно металджийско бруталистко ESP-то е таман още повече ако е с онези EMG активни адаптери

 

но най-вече ми се струва да пипнеш двата инструмента и да видиш кой ще ти легне по-добре на сърцето и на ръцете

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата част от съвета е интересна, в светлината на множеството примери за успешна употреба на Гибсъни в "по-съвременни" банди, освен разбира се ако няма нещо общо с имиджа или как изглежда китарата.

 

Втората част е най-добрия възможен съвет :girl_witch: Гибсъна ще се продаде по-лесно, ако не ти харесва обаче :thumbs_up: Toчно това LTD е сериозна свирка между другото. Мисля в Динакорда в Дружба имаше ЕСП (не ЛТД) Еклипс, ако не са го продали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че сравнението не е много подходящо - говориш за Гибсън (Студио е, но все пак е Гибсън произведен в САЩ) и ЛТД (което е бюджетната марка на ЕСП). ЛТД би било подходящо сравнено с Епифон, но не и с Гибсън (въпреки, че все пак е студио).

Но все пак да дам съвет - вземи си истинското - адаптери се сменят. Ако 490&498 адаптерите не са достатъчно добри, което означава че свириш от метъл нагоре (по скалата на тежкарията) - можеш да ги смениш по нататък. Всички други части обаче ще са Гибсън - те не се сменят лесно.

Имаше една оферта за студио тъмно червено с позлатен хардуер за 1600 лева - много добра оферта. (струват по 1050-1100 евра).

Не се замисляй повече ако имаш готови парите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu,между другото аз го гледах Еклипс-а в магазина и много му се изкефих.А иначе съм пробвал и Les Paul Studio и си спомням че ми хареса как е на пипане,макар че късата мензура винаги ми е била малко странна.Всичко е въпрос на навик де... :thumbs_up:

 

 

П.П.По скоро нещата отиват на към брутализъм Acei :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко е дълга мензурата на esp-то?

 

24.75" колкото на Гибсъна

Редактирано от don_pepinio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела на ESP, който си сложил на снимка е с 24 прага - ако се загледаш, ще адаптерите на ESP-то са по - приближени (neck-адаптера е изместен повече към средата на тялото), което ще се отрази на звука му. При Gibson-а адаптера е на мястото на 23-то и 24-то прагче (които биха били на негово място, ако фретборда беше с 24 прага). :thumbs_up:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но съм малко скептичен към гибито-много компромиси има в тая китара бей, и от друга страна

не е кой знае каква класика(студио).Аз им казвам Гибсън ''Компромис''

Виж предимствата на ЕСП-ито са повече. Добра изработка, добър достъп до последните прагове, 24 прага, активни адаптери, които след леко намаляне от волюма свирят като обикновенни, възможност за свързване с 18 волта, много добър външен вид. Сигурно има още, но в момента не се сещам. :thumbs_up:

Това с адаптерите го казвам само ако са активни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм на мнение,че и двете китари са еднакво добри за метъл без да сменяш адаптерите на Гибсъна ако избереш него.Гибсън е по добрият вариант просто защото става и за всичко останало освен метъл.Според мен няма по добра китара за метъл от един Лес Пол включен в подходящия за целта амп.Иначе И Ес Пи-то е много яко също. :thumbs_up:

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможност за свързване с 18 волта

 

Осезаема ли е разликата с 18-волтовия мод?

 

Въпросът е към всички, които имат впечатления :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To И Ес Пи-то като цяло бяга от класическата Лес Пол концепция.Както каза някой колега преди мен, Гибсън-ът става за всичко друго + метъл.За мен той би бил правилният избор :thumbs_up:

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

don_pepinio, онзи ден си говорихме по въпроса и все още съм на същото мнение :hysterical:

Тоест мнението ми напълно се препокрива с това на gueorgues

 

Моето мнение е, че сравнението не е много подходящо - говориш за Гибсън (Студио е, но все пак е Гибсън произведен в САЩ) и ЛТД (което е бюджетната марка на ЕСП). ЛТД би било подходящо сравнено с Епифон, но не и с Гибсън (въпреки, че все пак е студио).

Но все пак да дам съвет - вземи си истинското - адаптери се сменят. Ако 490&498 адаптерите не са достатъчно добри, което означава че свириш от метъл нагоре (по скалата на тежкарията) - можеш да ги смениш по нататък. Всички други части обаче ще са Гибсън - те не се сменят лесно.

Имаше една оферта за студио тъмно червено с позлатен хардуер за 1600 лева - много добра оферта. (струват по 1050-1100 евра).

Не се замисляй повече ако имаш готови парите

 

Истината е, че Гибсън студио, макар и бюджетен вариант е по-висок клас инструмент от LTD-то...

 

:girl_witch: Това че активните адаптери свирят като пасивни такива, като намалиш волюма, да ме прощавате ама са пълни глупости :godbless:

Двете просто са различна бира, както се казва.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете просто са различна бира, както се казва.

Ами наздраве тогава...кът си рекъл! :girl_witch:

само за портокола;

Исках да кажа, че като се намали от пота, може да се направи компромиса, че нямаш от другият вид адаптер.

Иначе очевидните неща всички ги знаем...

които след леко намаляне от волюма свирят като обикновенни,

...демек с не толкова гейн...

...и как е възможно, при положение, че двете китари са от еднакъв ценови клас, да се твърди, че Гибсъна е от по-висок

клас, м ?

Аз мисля, че ИСП-то има повече предимства от Гибито. Само двата прага са достатъчни за което...

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Да разликата е осезаема когато се вържат адаптерите на 18v , всичко е по- ....

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.