Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Като заговорихме за ES модели...искам да питам. Има ли някой с преки впечатления от ES-175 или ЕS-137? Ясно е че китарите са неветоятни, но друго си е някой "да разкаже" за това....

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

да 345 е, аз по навик казвам 335 за да не обяснявам минималните разлики.

 

Поздрав!

 

 

Пробвал съм ES137 (класик, без баритон), има по дебел и сочен звук от другите тънки ЕС модели. При по висок гейн ми се видя по плътен, по посока ЛП.

Според мен нещо като ЕС3хх с дебели и космати топки. Определено е рок-китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Ем аз съм с '57 Goldtop Reissue :slap:

Ама му махнах пикгарда ,че на този финиш хич не отива кремаво...

понастоящем имам да му сменям control knob-овете ,че една се счупи/буквално наполовина/ и я залепих с капчица и сега уж е здрава :D

Съжалявам,че нямам снимки,в момента съм в България само с Джаксъна, обещавам да кача снимка в последствие :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми си мълчи, затова от нейно име - Gibson Flying V Black.Един от символите на хард рока.... не случайно :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми си мълчи, затова от нейно име - Gibson Flying V Black.Един от символите на хард рока.... не случайно :D

 

Мернах я на снимка вчера. Пък и 500Т-то в бриджа радва много :slap: От любопитство мисля да сменя бридж адаптера на Epiphone Explorer-a ми, да видя наистина ли е толкова "high output"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

За да не отварям нова тема ще си позволя да питам тук относно 1-2 неясни ми неща около Студио сериите.

 

Какво ще рече faded? Прочитам лоши неща за тях, това някаква характеристика на китарата ли е или просто определена серия?

 

Каква е разликата между carved mahogany body и chambered mahogany body? Всъщност второто ми е ясно какво значи /с камери/, но това значи ли, че carved не е с камери?

 

На едно Студио пише, че е с мейпъл топ...това е грешка, нали? В смисъл няма Студио с топ?

 

Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.