Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

-0hFGcE29Tw.jpg

Закупих 1979 година стандарт.

• Like 7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RP7t1R0vMKI.jpg

заедно с приятелите пенсионери

Редактирано от Jim-ph
  • Like 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази най-вдясно? Има интересни пикъпи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е ЛП Делукс, 1975 година, "Vorg" - експортен бранд на фабрика Матсумоку. Доста скъп модел беше (100.000¥). Адаптери са Maxon мини-хъмбакери. Идеята на ЛП делукс е да бъде съвместима и с мини-хъмбове и с Р90. Тя звучи много прозрачно и бистро с тези хъмбове, въпреки доста висок аутпут.

Редактирано от Jim-ph

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега има модели с такива адаптери, водят се P90-sized humbucker, или нещо подобно. Бранда Vintage има такива модели LP.

Като на другия "не-гибсън" адаптерите обаче аз поне за първи път виждам - да не би да са сингли в хъмбъкер размер, или пък някакви stacked хъмбъкери..?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам самите Гибсън имат такива в някой Файърбърди, за това и попитах.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Греко егц1000 са Р94 тип сингли. Хъмбакер-размер. Ако по-точно - тези: http://www.axetec.co.uk/guitar_parts_uk_081.htm

Има подобни и на гибсън и сеймур обаче са доста мътни, а тези на айрон гийр са прозрачни и ярки. Тази китара е се получила голям специалитет! Много бистр тон от началото (кленов гриф, абанос), плюс към това сложих джескар голд прагове, те много добре подчертават високи, и плюс тези сингли. Направо бих казал - това е каквото трябва да правиш с Норлин гибсън ЛП-та, а не да опитваш да изкараш Слаш от тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, които се среща рядко тази тема, Gibson Flying V. На дърти години ме обхвана носталгията и стана тя каквато стана!

Gibson Flying V 120
037584960-big.jpg?r=0

• Like 14

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам следните две питания :

- някой знае ли защо се бави публикуването на спецификациите на моделите на Gibson  за 2017 г.

- някой пробвал ли е ЛП 2016. Интересува ме това закръгляне при снадката гриф-тяло дали улеснява свиренето на горни позиции или е рекламен трик.

И като съм почнал - освен e-bay има ли някакви други изгодни сайтове за Gibson втора употреба ?

Поздрави на всички !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина странно, че още няма спецификации, при положение, че са вече се продават. Пробвай в youtube канала на Rob Chapman - има разни сравнения и демота на новите модели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

традишенал спек с такива цветове от нетрадиционна ориентация...

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам моите компютри ли не са в ред но спецификацията за 2017 ЛП

традишънъл ту се появява ту изчезва  :surprise: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.