Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторшън и метълски звук за начинаещи


Valserp

Recommended Posts

По тая логика ще трябва да отпишем всички Гибита с 24,75", или примерно ESP-та с такава мензура. Айде без наизустени цитати.

 

Абсолютно. В настройки от Drop C надолу, при такава мензура няма да получиш читава интонация, ако ще да сложиш асансьорни въжета за струни. Вярно, че първия Арч Енеми, примерно, е B с Les Paul, но там китарите са по-скоро масивни, отколкото напълно верни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако може да питам нещо от началото на темата. Абе направо ще си питам.. Та имам Line 6 Spider III глава + 2x12" Dan Armstrong говорители като използвам половината от мощността му използван също и натисни-кутийка GLX DS 100 колегата

каза, че ще е хубаво след такова нещо да се сложи AMP симулатор за да звукне като хората да ама въпросната глава си има вграден та него ли да използвам или да търся нов и друго понеже атаката е малко като свиря с вградените ефекти и затова използвам тая кочина GLX-a ще се получи ли ако буустна главата като се има в предвид че е с вграден процесор или да си търся нова натисни-кутийка. А забравих да кажа китарата ми е Cort Z нещо си с 2 двойни адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ... Първо, Line 6 Spider III си има дистове с много гейн(напр. - Insane), така че това едва ли е проблема.

Щом не ти харесва атаката - виж какво можеш да направиш с еквалайзъра както и с начина, по който дърпаш струните.

 

Няма да можеш да ползваш дисторшъна като бустер в случая... но ако искаш да го ползваш за неговия си гейн - главата трябва да е на Clean.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми поиграх си с еквалайзера+диста и се получи доста сполучлив звук отказах се от вградените дистове. Общо взето високите на на 10 (като съм намалил доста от високите на дистошъна там са някъде на 3. Тази схема си я откраднах от Алекси Лаихо) баса е на около 5 а средите са към 6-7. Може скоро да пусна семпъл да чуете. А и ревърб на 4. На мен лично ми харесва и като свиря с компа не изчезвам от пейзажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тая логика ще трябва да отпишем всички Гибита с 24,75", или примерно ESP-та с такава мензура. Айде без наизустени цитати.

 

Абсолютно. В настройки от Drop C надолу, при такава мензура няма да получиш читава интонация, ако ще да сложиш асансьорни въжета за струни. Вярно, че първия Арч Енеми, примерно, е B с Les Paul, но там китарите са по-скоро масивни, отколкото напълно верни. smile.gif

 

 

Не съм съгласен за това с интонацията. Казвам го от личен опит , а това че някои немогат да интонират една китара е отделен въпрос.

 

Ако някой не ми вярва може да пита колегата Свилен бас , и също така може да посети столичния клуб THE BOX нa 4ти Февруари.

 

Нормална китара с шест струни(13х56) и 25 и 1/2" мензура спокойно лови до DROP G , понеже по-надолу не съм смъквал настройката.

 

 

Извинявам се за отклонението от темата!

 

По-хубави адатери за тежка "бичкия" от сингъл койл няма (поне за мен)!

 

 

Поздрави

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 12-68 на 24.75 6 струни. Фа диез - Фа строй, няма проблеми с интонацията :metalist:

Скоро ще тургам 13-74, за да гмуркам по дълбоко.

Определено има разлика спрямо 25.5, за 24.75 трябват въжета за нисък строй :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 years later...

Здравейте, имам нужда от помощ за конфигурация на ефекти за постигане на метъл звучене. Китарата е Yamaha ERG 121, а ампа е Marshall MG 30FX.

Редактирано от tsvetan74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tsvetan74 Виж това клипче на 7-тата минута - цък. Адаптерите на китарата на един от двата хъмбъкера - бридж или нек. Не очаквай нещо кой знае какво от това комбо, все пак е 30 вата, 10 инча говорител ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Понеже съм я купил за детето и не разбирам нищо, бихте ли ми казали какъв точно амп трябва да купя. И има ли нужда от друго освен ампа и процесора. Китарата също е ефтина.

Това е с което разполагам:

 

И се чудя за някоя от тези 3 китари да взема, може ли съвет.

387617289_2140437792957628_837362146093960010_n.jpg

395819218_6938830146174531_323530177914864224_n.jpg

370104256_261967769721290_5048688358015819646_n - Copy.jpg

395983562_1007178203736536_5437469193394993840_n.jpg

368745082_1085886345737225_864138806388088370_n.jpg

403416233_2450132712030812_5092351870445950696_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах клипа, нямаме такъв удължен звук. Ампа шуми. Не знам дали е от него или от китарата. Малкия, който се вижда на снимката, купен заедно с китарата също шуми, за това купих Маршал. Явно и той не става. Поради тази причина пиша тук да знам какво да купя. Насочил съм се към процесор Boss GT 1000 Core. Благодаря.

Boss GT-1000CORE – Thomann

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ампът "шуми" може да е свързано с неизправност на усилвателя. Ако сменяте каналите на Маршала и на чистите не шуми, а само на тези, които са с overdrive/crunch може да е от естествения шум на ампът или от адаптерите на китарата. Когато пуснете китарата в Маршала и ударите по струните, чува ли се? Направете тест с пусната китара в ампа и без нея и вижте дали този шум присъства, така лесно ще разберете от къде идва. Възможно е, когато китарата е в позиция на single coil режим на адаптерите (визирам Yamaha-та) да има повече шум в сравнение с bridge/neck. Можете ли да ни направите запис, че така малко гадаем каква е ситуацията. Възможно е просто с един noise gate да се реши проблемът. Каква е идеята да купите процесор? За да изолирате шума с noise gate ли? Дайте ни малко повече информация.

Иначе за дете, според мен всякаква китара би свършила работа, стига да не са някакви допотопни Кремони/Орфеи, които освен за украса, за друго не стават. Ако ще му е пръв инструмент, нещо приемливо, но не и супер скъпо, ако загуби интерес към музиката. Нямам опит с въпросните китари изброени на снимката и не мога да препоръчам/отрека никоя от тях.

P.S. Ето пример за noise gate - цък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаджите, които имате не са чудо на чудесата, но са подходящи за дете. Вече това, което имате (или си мислите, че имате) като проблем, може да е съвсем нормално предвид цената.

Най-добре е някой с опит да пипне на място, както и да се тества "на кръст" с познати изправни джаджи. Шумотевиците първо са няколко вида, предизвиквани от различни неща, второ могат да идват от китара, от кабели, от захранвания, от ефекти, от усилвател, от разклонител, от инсталацията. Ако е от китарата или усилвателя също може да е от няколко неща вътре и т.н. Просто има ужасно много варианти. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе детето трябва да посещава учител,който може да даде отговор на много от въпросите Ви.На първо време вземете един нов кабел и свържете китарата в кубето.Намалете гейн на четири и на канал клийн би трябвало да няма излишни шумове.На канал овердрайв тези кубета си бръмчът по принцип.Комбинацията с проц и други кутийки само увеличава количеството кабели.Силно се надявам учителя да не е гледал истинска китарна апаратура по телевизията и такива има.Съветите им не бива да се взимат насериозно.Дано да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.