Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторшън и метълски звук за начинаещи


Valserp

Recommended Posts

Всъщност, далеч съм от мисълта, че искам да съм едно към едно със звученето на AC DC. Но исках да питам за мнението Ви такъв род рифчета с какво по принцип се свирят със сингли или с хъмбъкъри? E иначе, докато дойде време да се сдобия с китара с хъмбъкъри, то е ясно ще дрънча на синглите.

И заглушаването го правя, и по-рязко удрям с перцето, чат пат става, ама все нещо ми се изплъзва. То и в Шоуто на Слави, Цветан Недялков често го засвирва и ми се е набило как трябва да звучи.

 

Не си споделил каква ти е апаратурата. Процесор или кубе? Бустер ползваш ли? Тем-подобни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първо поздрави на автора за темата - много готина!

 

Иначе,

хъмбъкър, плекси(или клонинг) и маршал 4по12, ама не с г12т или в30.По-скоро грийнбеци ;) pre-rola g12-m`s....

А разликата сингли - хъмбъкър е ушевадна при добра апаратура.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя ушевадна, ама чичко Trevor Peres не мисли че синглите не стават за тежък звук. Справка:

http://www.youtube.com/watch?v=F8-J4hL7iDM

 

Иначе и аз съм за humbuckers ама от онези с 9те волта :D

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се изненадаш колко малка може да е разликата между сингли и хъмбъкъри когато свириш с гейн.. Зависи до голяма степен от output-a.

Съгласен. Аз разликата сингли-хъмбъкер я чувам, но не е нещо фрапантно при много гейн. При чистата китара разбира се няма как да се сгрешат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ хм, ако се ползват симулации или модулиращи апаратури, то разликата може и да не е чак такава, но при лампа е огромна.Китарите ми са с хъмбъкъри и сингли.Дори имам комбинация емг81 бридж с 2 емг СА.81-цата е с керамичен магнит и аутпута му е по-калък от 85-цата, която е алнико, а СА-тата са алнико, така че по аутпут тази комбинация от активни най-се доближават.А разликата е покъртителна - тембър, състейн...Имам и емгС които са с керамични магнити(ако някой тръгне да спори че СА са алнико а 81-керамица) та С седят ужасно близо до СА, които са много далече от 81/85.

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Иначе и аз съм за humbuckers ама от онези с 9те волта :D

 

Seymour Duncan Blackouts :rocker: EMG 81&85 пасти да ядат за своя сметка :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

съгласен съм, че за як джангър китарата е от основно значение. Според мен най-добрите резултати се получават, когато имаме:

 

- корпус: махагон

- мензура: 24 прага, стандартна

- конструкция: neck through или set neck (в първия случай грифа е част от корпуса, във втория е залепен за корпуса)

- "окачване" на струните: hard-tail (т.е. без тремоло)

- адаптери - един хъмбъкер на бриджа, пасивен, марков. Seymour duncan JB или diMarzio super distortion е екстра. Не препоръчвам diMarzio X2N, защото вади прекалено нисък и замазан тон. Също така не препоръчвам SD Dimebucker, защото крещи.

 

С тези характеристики се получава много плътен звук, с дълъг естествен състейн и чудесен резонанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става естествено :lol:

всичко е въпрос на вкус - просто съм имал X2N и си казвам мнението, иначе нищо против

а стандартна мензура е 25.5", за разлика от разширената 26.5", която е добра за по-ниско свирене - напр. от B надолу при шестструнна китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тая логика ще трябва да отпишем всички Гибита с 24,75", или примерно ESP-та с такава мензура. Айде без наизустени цитати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Blues Overdrive-а им го ползвам при учителя ми, звучи доста добре, има много динамика в него, което ме впечатли много. Включен в един Roland MicroCube можеш само с ръката си да направиш смяната от чиста на драйв китара - от динамиката, която е по-добра от тази на хибридния ми Вокс, което първо ме плаши, след което впечатлява. :) Ще свърши работа за всякакви Клептъновизми, че дори и за по-тежки неща - доста гейн има в себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.