Jump to content
Българският форум за музиканти

Перфектният ключ към Метал Звук


deep_reaper

Recommended Posts

До автора на темата - Пич първо отдели малко време да си редактираш постовете преди да ги публикуваш,защото са на ръба на неграмотността. Музикално- мисля,че ти трябва повече свирене и по-малко писане.Свириш 2 години и усилвателя не ти харесва,следователно тръгваш да си търсиш такъв,който ти харесва и ще ти свърши работа в твоя случай. Дали ламба или не това е изцяло лично решение. Вземи си китарата и ефектите и се ръгни в някво друго кубе да чуеш разликата (ако я има разбира се) и те така ще стане.

Преди няколко месеца нямах кубе,а ми се свиреше. Пробвах няколко,звъннах на един френд да ми свири през скайп ,за да чуя неговото и взех компромисно решение,подходящо за английските общежития с тънки стени. Въпреки това съм доволен от звука си.

 

Виждам,че си стравнително нов във форума, та може да отделиш малко време да почетеш минали теми. Може да се акцентираш в раздел китара или в семпли за да придобиеш идея как звучат някои ефекти.Така ще намериш отговорите на много въпроси преди дори да ги зададеш.

 

Хайде успех и свирня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се получи твърде дълга тема от въпрос, който не мисля, че заслужаваше чак такива дебати.

 

До автора: Ако разгледаш с какво свирят големите, ще забележиш, че метъл звук се прави не с един или два усилвателя, а с много, много различни марки и модели усилватели. Някои ползват буустери, други не.

Като се почне от ръчичката на китариста, като се мине през китарата, през буустерите(ако се ползват), усилвателя(лампов или транзисторен), микрофоните за запис, студиото, продукцията и т.н. и се получава това, което ти определяш като "метъл звук". То е резултат от целенасочената работа на много хора.

 

Ако говориш за метъл звук на живо, то преслушай метъл концерти, открий своя звук, поинтересувай се от ползваните китари и усилватели/ефекти и ще стигнеш до своята истина.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре AXE ! В крайна сметка Ламповият не ти харесва така ли? и защо? Кой ти харесва и защо? ;)

 

Напротив! Много е як! Но имитацията на същия на процесора ми на тоя етап също ми върши чудесна работа. Исках да опровергая това, че видиш ли процесора сам свири, пък на ламповия две ноти не може да изкараш.

Да, чистия канал има много по-голяма динамика, но това не ми е било проблем да си изсвиря нещата (ако разбира се мога и вкъщи :icon_shithappens: ). А на хай-гейна общо взето не се усеща разлика в динамиката.

 

За мен процесорите и моделиращите усилватели са идеалният вариант за някой начинаещ - не са много скъпи, а имат много различни усилватели и ефекти, с които човека да се запознае. След това, като започне да прави по-голяма разлика в звуците, сам решава накъде да потегли.

 

Но в крайна сметка, както каза Феникса - няма значение. Важното е да се научиш да свириш яко :D,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да хабим толкова много време в четене , мислене , спорене.....побъркване ! .

 

Именно. Ключ към "перфектният метъл звук" няма.

Ключът е различен за всеки. Повечето големи свирят с лампи, някои пък с транзистори за по-остър звук.

Трети(особено някои от средно-популярните по-нови тежки банди дори в чужбина) свирят с моделинг ампове/процесори и го заявяват съвсем открито. Преобладаващата част като цяло свирят с лампи.

След това конкретни модели, марки.... въпрос на избор.

Китарата също има огромно значение.

А най-голямо значение има свирещият.

 

И...перфектен звук за малко пари няма, без значение дали лампа, транзистор или цифрово.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , правя тази тема поради 1 причина - да се саберем много умове и да измислим какви ампове всъщност трябва да си купуваме , имали смисал да си зимаме разни Boss педали и сякви метал педалчета от които в интернет звучат добре а при нас звукат не се получава същият. Добре де Какво ми трябва за да постигна звук дори приблизителен като на slipknot , Korn ий такива банди например ,. питал сам каде ли не smile.gif

 

Имам едно 20 ватово Ампче , Ibanez RGR 321 EX и boss metal zone mt 2 звука до някаде ми харесва,, но сигорен сам че трябва да сменя Ампа , можели някой да ми обясни какво е Лампов Амп .. имали готини ампове даречем за 400-500 стотака ..

Ако някой можеше да дефинира какво точно е "перфектният метал звук", то задължително щеше да има някой, който да направи устройство за създаването му! След като всички тези "педалчета", ампчета и пр. ги има на пазара, значи, че има някой на който му харесват и който ги купува. Както се казва за всеки влак си има пътници. Аз лично много харесвам звук, а'ла Dino Cazares и => би трябвало да ползвам ето това:

http://guitargeek.com/rigview/535/

Но от друга страна това си е на Дино звука, ако го прекопирам се "обезличавам", тогава какъв е смисъла?

Според мен всеки трябва да "намери себе си"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.