Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия за тремоло


edgecrusher

Recommended Posts

Слайд, ако питаш мене, то ти така и така не ползваш тия боклуци, ами ходи при КД да го разкара и тоя, и да ти монтира

някой ТОМ или стоптейл, и да мирясаш. Може стринг -тру да го направиш...абе каквото и да е - ще стане. :greenangel:

Все от някъде ще изникне някой бридж из форума. Ето такъв например:

fenderbrig.jpg

това също не е зле.

stoptail.jpg

В р.ф. гледах че имат нещо подобно и беше добро.

Абе, варианти много...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Оооооп. Разрових се из нета и намерих леко разминаване в описанието на оня, от кого я купих и в действителност. Китарата е Aria Pro II XR Series, а не XL (Excel), както беше написано. Сега вече има малко повече яснота по въпроса.

 

Тремолото е TRS 101 Floyd Rose.

 

TRS_101B.jpg

 

icon-88053054.jpg

 

Не че ми говори нещо тва, ама информативно поне... :greenangel:

 

Ето същата Aria, със същото тремоло.

 

DSC00071.jpg

 

ПП: Нещо не особено хубаво прочетох обаче в Хармонито на едно-две места, че китарата е Plywood - сиреч, шперплат, май.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: Нещо не особено хубаво прочетох обаче в Хармонито на едно-две места, че китарата е Plywood - сиреч, шперплат, май.

 

Доста азиатски китари от края на 80-те и началото на 90-те са от шперплат. Това включва и марки като Kramer, B.C. Rich и Charvel :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооооп. Разрових се из нета и намерих леко разминаване в описанието на оня, от кого я купих и в действителност. Китарата е Aria Pro II XR Series, а не XL (Excel), както беше написано.

 

Ами да, то си го пише на главата, на снимката, която си пуснал във 'фукня'. Тия работи се гледат/търсят преди а не след

плащане..., мхм! Карай ся, квото-таквоз! Пак ше нервиш съседите така или иначе. Предполагам не си дал повече от 200 кинта за тая китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

87 паунда, плюс още 20 паунда да я пратят до приятеля ми в УК. От там на дали ще плащам нещо друго. Излиза около 230лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу,че страшнооо плайууд! :greenangel:

Не е задължително като е от плайууд да звучи зле. Аз също съм предубеден към такива инструменти, но съм чувал и доста добре звучащи такива.

Няма гаранция. :headbang:

 

EAmechaniX, да казах и с основание. А тремолото което ти си купил не съм казал, че е некачествено изработено, а че се съмнявам в това че е произведено със същите материали, от които правят оригиналния или Gotoh. A китайските за които споменах са наистина 1:1, на външен вид обаче :)

Виж дали блока на пружините е brass като начало... другото от което обикновено спестяват са седлата на струните,които при оригиналния са стоманени,а при доста копия са цинк... има и доста други "наведени" моменти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю Калмарче, когато пиша нещо, то във всички случаи е така като съм го написал, а когато предполагам аз пиша просто ''предполагам''(виж по-горе). Всичко останало са само твоите предположения и съмнения. Та въпросното тремоло си е като трябва по всички

правила на флойдовете. :) Имам известен опит с тия машинки ако ме разбираш и ако нещо не му беше наред, дори при най - малкото съмнение, не бих го поставил на тази китара.

 

ПП Ако този флойд не е добър, то най вероятно нямаше да пиша в тази тема предлагайки го.

Другото нещо е, че все някъде щях да напиша:

''Флойдовете на JHS не са добри, направени са от кофти материали и изобщо не приличат на флойд роуз а цената им е брутално завишена и не отговаря на качеството'' - нямам скрупули, трябва да си го забелязал... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги колеги, хубаво се хапете за китайски и оригинални Флойдове, ама може ли съвсем нетактично да се намеся и да попитам следния въпрос: След като вече знаем какъв е модела на въпросното тремоло и тъй като не съм много запознат, но до колкото разбрах, е със заключване, възможно ли е последно копане на тялото и използване като пълноценен Флойд.

 

Благодаря!

 

ПП: Някой да е чувал тия TRS 101. Май до колкото знам имат нещо общо с Ибанез. Сиреч, намират се най-често на техни китари. (TRS - лиценза, 101 - модела, версията).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно ли е последно копане на тялото и използване като пълноценен Флойд.

:)

The GSTK-101 Tremolo system has been used on many famous brand guitars, such as Jackson*, Ibanez* and B.C. Rich*, and is regarded as the standard tremolo unit. The floating system features a smooth response. The fine tuners enable minor tuning adjustments while the strings are completely locked.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва го четох на няколко места. :) Което е разбирам е, че има заключване (най-невероятно) и под "стандартен" Флойд разбирам, че може да смъква тона само на на долу.

 

Мерси за отговора де, пиремаме, че може да се копа, ако сметна за нужно де. :cheers2:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дали може да вдига един флойд зависи от това как е сложен на китарата, ако има издълбано "гнездо", значи ще може да вдига, ако не - с 1-2 тона в най-добрия случай :) A относно TRS 101, това което разбрах от четенето на каквото успях да намеря из нета е, че се произвеждат от някаква азиатска фирма Tacheuchi и май минават за сравнително хубави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ясно, че ще се копа, иначе за какво ти е?! Копай смело и ич да не ти пука.

Trs 101 също е един много добър и качествен вариант на фройд роуз по нищо не отстъпващ на jhs

и доколкото съм чел е по-добро от TRS-2 - поне така разправят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналините TRS и Lo-TRS са правят от Takeuchi и са японски, Lo-TRS ii са корейски, разликата между двете е в качеството на сплавта, японските са с много по добра, също и със стоманен състейн блок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.