Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия за тремоло


edgecrusher

Recommended Posts

Продължава от:

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=467745

 

Китарка от ерата на Глем Метъла ;)

Дано само тремолото да е здраво, че по принцип архивните такива са мега зле дори и като нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Абе... Тремолото баш ме притеснява, че като го гледам... Много малко информация има за тея Excel Series, но като гледам снимки и в Хармонито, всички са с Floyd Rose (пише лицензен на Gotoh). Тоя обаче, на снимките, ми изглежда много странно. Някак тунерите са много издадени (знам ли, дизайн) и като че ли не е дълбано тялото от долу за ход на заде. Съмнява ме да е била с фиксиран бридж и след това да е слагано тремолото, което изглежда като жалко подобие на Флойд, щото има горно заключване. Ама аз с Флойд съм свирил един-два пъти, а и никога не съм се вълнувал, та да гледам обстойно. Нека по-просветените да кажат мнение по въпроса.

 

Иначе наистина е от Глем Метъл ерата - яко! Ако беше и розова... Но нищо, жълтото пък е по-крещящо. ;) Съмнително евтина излезе, ама да не мисля от сега за тия неща, че ще пристигне след 2-3 седмици сигурно...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм това със сигурност не е Gotoh флойд роуз.

Освен ако не е много стар модел, който вече не се произвежда. (бая стар ще трябва да е! ;) )

Иначе, ако не работи както трябва, може да го смениш с оригинален или на Gotoh, ако ти се занимава и имаш стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) А и ако си го поръчва от някъде тоя флоъд ще е бая скъп. То в БГ има ли да се продават оригинални? (все съм се чудел :punk_guitar:)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Original Floyd Rose (made in germany) от warmoth.com = $180 черен (около 250 лв.)

най-евтиното възможно място, като изключим e-bay, но там обикновено евтините не са пълен комплект.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на мен ли ми се струва или на тази китара наистина не е издълбана дупка за тремолото ?

Как ще вдига тонове човекът ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баба ти все е вдигала с тремолото ;)

Ван Хален свири с флойд без кухина за тремолото. Не съм забелязал да му пречи :lol: А и човека каза, че е свирил 1-2 пъти с флойд, което значи, че не свикнал със или без вдигането, а тепърва ще си изработва маниер на ползване.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите 80-тарски флойдове не са изрязани отзад и свалят само надолу. Тогава така са работели. Стига механически да е здраво устройството, ако не го ползва за ръчкане човека, защо да не му върши работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между 80-тарски флойд и сегашен е само в монтирането на ръчката.

Иначе дали ще вдига зависи от това дали китарата има издълбана вдлъбнатина в тялото или е както се казва "flat mounted"

Иначе edgecrusher, ако имаш предвид съвсем първия вариант на флойд роуз, то той не е вдигал и не е имал фина настройка. Но това е било 70-те :lol:

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е има начин :)

 

Пускаш струните до локум :lol: и удряш най-високия флажолет. От там почваш да вдигаш и се получава това за което говориш :);) доста често при стари тремола като това се късат струни след тази процедура...седлата се износват и има канали от дългите години .

 

 

 

п.с честита китара!!! Много ми хареса........!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже самия Даймбег (лека му пръст) го прави по този начин. :lol:

Седлата се износват най-вече на лицензните тремоло системи понеже не са от стомана, както на оригиналния флойд или Gotoh...

 

(малко допълнение: първия флойд с фина настройка е направен 1982 година)

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек да не поспи малко... то кво станало. :lol:

 

Мдам, китарата наистина май не е издълбана от долу. Понеже съм много бос по темите за Флойда, да си питам като начинаещ, та да се посмеем малко - значи ли, че след като няма кухина зад/под Флойда, не може да се издълбае (лютиер, няма да се правим, че разбираме от всичко, аман от такива) и съответно да действа като модерен Флойд?

Тоест, да разбирам, че след като има фина настройка, то съответно тремолото (нека бъде наричано Флойд ;)) има и заключване? (Не става дума за заключване при нъта, там има.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май няма заключване долу.

Струните влизат в едни тръбички....и има само настройка фина...

Иначе може всичко да се издълбае :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.