Jump to content
Българският форум за музиканти

Чисто нова струна под ЕЛ Микроскоп


Black Bird

Recommended Posts

Всички дето остроумничите, поне да бяхте кликнали на линка, да видите, че снимката НЕ Е НЕГОВА....

 

човекът просто я сподели с вас. Аз го намирам за супер яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малките китайци пак нищо не са направили като хората!

:hysterical: яки снимки , искам и аз такъв микроскоп да видя колко самостоятелни биосфери има върху китарата и струните ми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбирате ли защо Еликсир държат издържат много повече и остатват звънливи по-дълго време, и защо преваряването на струните за бас "освежава" тона им? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никога не съм се сблъсквал с оптични уреди, способни на толкова мащабно увеличение, каквито са електронните микроскопи, и постнатите снимки много ме израдваха.

Особено любопитно ми стана за формата на сърцевината, която прилича на изгнила талпа (греда).

Това, което намерих във връзка с устройството им е тази картинка:

 

DaddarioXL9-42ElectricGuitarStringsBWeb.jpg

 

Интересно ми е дали всяка метална жичка (нижка) гледана през микроскоп "губи" кръглата форма на сечението си?

Или казано по друг начин - възможно ли е да се изтегли идеално кръгла тел, или винаги сечението й ще има ръбове?

А дали Hex Steel Core е нарочно избрана за сърцевината, защото на снимките от темата по-прилича на 4 Steel Core?

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Неее, адаши са, първото име им е същото. :hysterical:

 

Интересно ми е дали всяка метална жичка (нижка) гледана през микроскоп "губи" кръглата форма на сечението си?

Или казано по друг начин - възможно ли е да се изтегли идеално кръгла тел, или винаги сечението й ще има ръбове?

 

Добре де, загледай се в "телта", която служи за намотка - доста прилично кръгла е. А идеално кръгла форма просто няма смисъл да се гони. Някаква доста сложна текника ще трябва.

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземат мойте ръждиви струни че да им се счупи микроскопа :hysterical: - барабар с три ката кожи от ръцете ми и цялата принадлежаща флора и фауна като от Jurassic Park..

 

Никакъв шанс: Fast Fret всичко маха, и в оставения 0.5 микрона слой от силиконов гел нищо не вирее :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв шанс: Fast Fret всичко маха, и в оставения 0.5 микрона слой от силиконов гел нищо не вирее :punk_guitar:

Всичко е МНОГО силно казано. Вероятно всичко видимо. Другото с нечовешки зор можеш да го махнеш всичкото. Гадовете виреят навсякъде... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадовете виреят навсякъде...

 

... което пък сигурно придава живот на тоновете ... или одухотворява музиката така да се каже. :)

 

music_bugs_mam.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.