Jump to content
Българският форум за музиканти

Транспорт на китара от британско към булгаристанско


Slide

Recommended Posts

Здравейте!

 

Както се разбира от темата, предполагам, ви е ясно, какво ще питам.

 

Смятам да купя една китара от ebay, понеже се шипва само до UK, а там имам познат, който ще може да я вземе, обаче проблема е с транспорта.

Той вече на няколко пъти купува неща за приятели от ebay и им ги праща до БГ с разни автобуси и самолети, но бяха малки неща (книги, mp3-players и пр.) Та въпроса ми конкретно е, някой запознат ли е как са нещата с транспорта от UK до BG? Как се таксува? На килограм, обем? Понеже, ако е китара около 3-4кг попринцип не е толкова много, но пък е обемно, от друга страна...

Като четох пък някакви теми, как китарите пътуват със самолети... Особено ако е товарен, ако някой пиян англичанин мисля да я мята от два метра в багажното...

 

Малко безсмислено-информативна тема, ама понеже знам, че има колеги, които са в UK и мисля, че това оправдава въпроса ми.

 

Поздрави!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз лично съм си купувал китара от ибей и ми я бяха пратили по пощата..

Цената само за доставката беше 45 паунда включително застраховка някаква..Изпратиха ми я с Royal Mail

Тук може да сметнеш горе-долу колко ще ти струва:

http://sg.royalmail.com/portal/rm/PriceFin...ear=pricingcalc

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, но аз вече получих отговор колко ще излезе. :)

 

Въпростният ми приятел там праща с някакви бусове, които предполагам са към някаква фирма и излиза долу-горе паунд на килограм. :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно като ползвах такъв бус (февруари месец) цената беше 1,3 паунда на килограм. Вкарвал съм така китари на 2 пъти и съм доволен от отношението - със сигурност не ги хвърлят.

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ми обясни, моля, ако трябва на лично.

Съвсем скоро ще имам нужда и аз от транспорт от UK до BG.

Проблем ли ще е моят човек там да се свърже с такива хора?

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това тук си е доста разпространен легален бизнес. Въпроса е че повечето доставчици не се наемат да доставят лично на адрес (освен ако не е нещо обемисто и скъпо), а изпращат чрез Еконт до получателя за негова сметка, което също е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сега видях, че е писано още по темата... (20 дни по-късно).

 

Аз въпросната китара още не съм я получил, защото ще се праща пратка, с много неща в нея, която съответно не е само за мен и не всичките неща са пристигнали.

 

Иначе, за въпрсния бус и това дали доставят на място - последно, като беше пращана пратко до БГ с въпросните бусове (пак от УК), на мой приятел, схемата беше следната: "Къде се намираш, че да мога да ти дам нещата?". След което, шофьора на буса и приятеля ми си биха среща, на удобно място. (става въпрос за Варна.) Така, че, устройва ме и да се поразходя малко. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.