Jump to content
Българският форум за музиканти

Baby Thomas

Стабилизирано и филтрирано 9-волтово захранване за китарни ефекти

Recommended Posts

Важното е да работи както трябва, от там на сетне за мен е се тая. Предпочитам да запоя легла за 12 бушона от колкото 6 легла и две шепи карантийка и пак да ходя недоспал на работа  :greenball:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на трансформаторен адаптер 6 V / 0,5А . При замерване без товар дава 10,5 V. Казаха ми, че при натоварване от ефекта от порядъка на 30 mA, напрежението би трябвало да падне на около 9 V. Доколкото разбрах след прочетеното във форума става въпрос за нестабилизирано захранване. Предполагам е по-здравословно да не го използвам! Може ли да се стабилизира по дадената схема в темата?

Редактирано от maxim09

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш колко волта "гълта" стабилизатора, тей от въздуха мисля, че беше 2-2.5 волта, тоест няма да стигне напрежението. Ако искаш провери в дейташийта на 7809 и/или ЛМ317.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, и за 7805 трафчето е мъннко. 

По теория ако трафчето е да речем 6V променливо след греца го умножаваме по 1.4 и би следвало да е около 8.4v прав ток. Или на мен не са ми точни сметките, или трафчето е мотано в петък след обяд, в някой китайск завод или уреда с който си го мерил е от точните.

В общи лини се тая.

Бодни му кондензаторите около греца в първите постове, схемата на Ники и един голям електролитен кондензатор след това и си джиткай без стабилизатор.

Не е никак удачен вариант за 2018г. но ако си реши да си го ползваш...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.