Jump to content
Българският форум за музиканти

Стабилизирано и филтрирано 9-волтово захранване за китарни ефекти


Recommended Posts

Важното е да работи както трябва, от там на сетне за мен е се тая. Предпочитам да запоя легла за 12 бушона от колкото 6 легла и две шепи карантийка и пак да ходя недоспал на работа  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Отговорено (Редактирано)

Попаднах на трансформаторен адаптер 6 V / 0,5А . При замерване без товар дава 10,5 V. Казаха ми, че при натоварване от ефекта от порядъка на 30 mA, напрежението би трябвало да падне на около 9 V. Доколкото разбрах след прочетеното във форума става въпрос за нестабилизирано захранване. Предполагам е по-здравословно да не го използвам! Може ли да се стабилизира по дадената схема в темата?

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш колко волта "гълта" стабилизатора, тей от въздуха мисля, че беше 2-2.5 волта, тоест няма да стигне напрежението. Ако искаш провери в дейташийта на 7809 и/или ЛМ317.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не става, и за 7805 трафчето е мъннко. 

По теория ако трафчето е да речем 6V променливо след греца го умножаваме по 1.4 и би следвало да е около 8.4v прав ток. Или на мен не са ми точни сметките, или трафчето е мотано в петък след обяд, в някой китайск завод или уреда с който си го мерил е от точните.

В общи лини се тая.

Бодни му кондензаторите около греца в първите постове, схемата на Ники и един голям електролитен кондензатор след това и си джиткай без стабилизатор.

Не е никак удачен вариант за 2018г. но ако си реши да си го ползваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.