Jump to content
Българският форум за музиканти

Стабилизирано и филтрирано 9-волтово захранване за китарни ефекти


Recommended Posts

Освен това не знам защо реши, че след изправяне напрежението се увеличава като е тамън обратното...след греца пада поне с по 0.4 волта на диод, та си стават баш 12 постоянен

 

Сигурация? Я го измери първо... Нещо така, понятия като RMS voltage, това-онова? 0.707.... 1.414??

А за какъв товар става дума?

Не знам какво толкова нищите до болка добре известни схеми.

Желателно е входното напрежение да не е твърде високо, понеже при голяма разлика Vin-Vout, КПД пада и се разсейва повече топлина.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурация? Я го измери първо... Нещо така, понятия като RMS voltage, това-онова? 0.707.... 1.414??

 

Абсолютно никакво понятие нямам, признавам си. Само гледам какво показва уреда. Преди греца 14 волта променливо напр, след него около 12 волта изправено.

 

А за какъв товар става дума?

 

Две крушки, уредчето показва 0.24А

 

Не знам какво толкова нищите до болка добре известни схеми.

 

Ами защото се почудих, защо при товар от 240мА, като бях прочел, че може да издържа на повече от 1.5А, схемичката грее толкова много. После разбрах, че не е толкова просто.

 

Желателно е входното напрежение да не е твърде високо, понеже при голяма разлика Vin-Vout, КПД пада и се разсейва повече топлина.

 

Това го разбрах най-лесно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което мериш най-вероятно е RMS стойност на напрежението. Например всички знаем, че напрежението в електрическата мрежа е 220V, когато то всъщност се колебае между 311V и -311V. T.e. 220V RMS = 311V max.(220x1.414). По същия начин, 14х1.414 - 19.8V - това е напрежението(малко под него - падът върху диодите, но падът върху тях нараства с консумацията - за да имаш пад, трябва първо да имаш ток), което ще получиш след изправяне и филтриране с голям кондензатор, при малка консумация. Това ти е входното напрежение на интегралката. С нарастване на тока, който дърпаш, това напрежение ще пада, но до колко ще падне зависи от максималният ток на трансформатора, който ползваш. Колкото по-голям и як е трафа, толкова по-малко ще пада. От друга страна, ако превишаваш максималнодопустимия ток на трафчето(малко трафче), може да го опечеш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Изрових темата от архива да питам нещо :)

Ако имаме трансформатор 15V/1VA  разполагаме с 0.06А при 15V, а ако стабилизираме от 15V на 9V въпросния трансформатор, примерно със 7809, това означава ли, че разполагаме с 9V/0.110A 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грубо казано... Погледни си принципната схема и изчисли разсейваните мощности във всеки модул (изправител, филтър, стабилизатор, товар). Сумирай мощностите и ще получиш минималната мощност на трансформатора.

Учебници по електротехника и токозахранващи устройства биха помогнали за решаването на задачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подробности няма да навлизам, просто попаднах на едни супер дребни трансформаторчета които са 15+15V  излизат 4 кабела от вторичната намотка, галванично разделени и възнамерявам да си направя захранване с 3 такива, демек ще имам 6 независими източника, които ще са по около 100mA всеки, а аз педал над 20-30mA нямам. :)

Директно им пляскам по един 7809 точно както е направено на 1-вата страница, само ще добавя един диод да пази от обратна връзка, а 7809 си има защита от късо и става бръмбар бижу  :punkband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Става бомба, буквално :greenball:

Колко ампера е пиковия ток на късо съединение и колко е ограничения ток на късо съединение при 7809?

Над 2 ампера пиков ток и ограничен ток от 0,5 до 1,5 ампера в засисимост от модификацията. Аз не бих разчитал на тази защита при номинални товарни токове от порядъка на няколко десетки милиампера...

Или трябва да се направи отделна защита или трябва да се потърси по удачен стабилизатор.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги пропускам нещо :)

Стъклени бушони 5x20 от 0.03А на горе ги има всякакви по нашите ширини. По един на първичната и вторичната и става метафорична бомба. :)

Чудя се дали да не им бодна по един транзистор за да показва за гръмнал бушон, но става бая врътня за тъпа екстра, помощно захранване и т.н.  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще използваме вградената защита от късо съединение на 7809 пък слагаме 300 mA предпазители, няма много логика в това. Може да разгледаш 78L09, тя е за малки токове, до 100 mA. Параметрите на защитата може би ще са по-адекватни.

 

ПП Индикатор за изгорял предпазител се прави със светодиод и резистор. Разбира се винаги може и по-сложно :)

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със светодиот и резистор се прави ако ще лапа ток от трафчето, който ще захранва ефектите и отивам около 15mA на долу за глупости, защото ако го правя ще е с 2 светодиода червен/зелен.

Няма логика защото съм разпилян и трудно си събирам мислите в една точка  :greenball: слагам си 7809 не L не S, а най-масовия и стъклени бушони (връщане към корените)

 

П. П.

Не 300mA 0.03A=30mA идеята ми е че от 30mA, на горе даже от 10mA, се намират бушони, аз ще му туря 100mA

Не виждам смисъл да усложнявам нещата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, дори с обикновени биполярни транзистори, може да се реализира или ограничение по ток, или най-добре схема, която при превишаване на допустимия ток влиза в режим на ограничение, характеризиращ се с малък изходен ток, или изобщо липса на изходно напрежение, което състояние в първия случай се оправя с премахване на трудния товар, а във втория - с RESET бутон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И най - неинтелигентният, и в известен смисъл, досадният.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.