Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Dyna Drive Vs Boss Ds-1


ianev_94

Recommended Posts

Напоследък доста разглеждам из интернет, зяпам клипове и понеже ще си купувам ново камионче реших да попитам кое би било по-добрият избор - DS-1 или по-новият Dyna Drive. Аз свиря хард рок и двата педала наистина са подходящи за този вид музика, но видях на няколко места, че DS-1 е доста по - евтин от Dyna Drive (което ме обърква още повече в избора :Д ) . Знам също, че Dyna Drive има някаква нова "техника", при която колкото по- силно цепиш по струните толкова повече дист вади. Та искам да попитам ( защото сигурно има хора , които са ги пробвали или знаят нещо повече ) кой е по-надеждният педал според вас, защото мен и двата ме кефят много?

 

Благодаря предварително.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диня драйва :yahoo: е като енвелоп филтар.Колкото по силно удряш толкова повече дист има.Използва динамктата ти.Когато удряш леко ще получаваш звук на изпържени лампи на клийн канал а когато удряш силно дист.Ако си по добър предполагам това ще ти е по добрия вариант.ако не ДС-1 си е класика стандарт.И той е динамичен но не толкова :(/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за Диня Драйв :( , но SD-1 си е страхотен драйв. Имах го преди време, но откогато си взех Firesound на Никифена съм потърсен. Не съм си и мислел че може да има такава огромна разлика, така че мисля че става ясно кое бих ти препоръчал. Айде успех в избора ;):yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файърсаунда е доста различна машинка от СД-1 на Бос. Най-малкото има по-малко драйв. Просто е предназначен за по-други неща. Иначе Никифена скоро направи една Акула, която е по-сходна със СД-1 драйва като функции. Само да не мешаме различни неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата говори за DS-1, а не за SD-1. има малка разлика :lol:

 

Ianev_94, не мога да ти дам мнение за Dyna drive, но DS-1 си е наистина класика. Аз ползвам такъв и съм супер доволен, като свиря от рок, до траш.

 

Ако се спреш на варианта с DS-1, в момента продавам моя. Пиши едно лс ако се интересуваш, ще се договорим. Купих си процесор и вече ми е излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: Какво да си взема? Това или другото?

Отговор: Продавам това, то е по - добро...

Отговор 2: Продавам другото, то е по - добро...

 

Евала за коректността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния път като ги сравнявах - DynaDrive ми хареса много повече. Ама това си е въпрос на вкус...

 

За надеждност няма какво да говорим. Все е Boss - колкото ще се счупи единия - толкова и другия... Макар че тая марка няма навика да прави неща, които се чупят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООоо ! Аз ги пробвах и двете камиончета - определено ще е Дайна Драйв . Просто има толкова дебел и топъл дисторжън , а в същото време може и много мек звук да извади. Иначе благодаря на всички за мненията .

 

Поздрави, Янев .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.