Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех, този флойд роуз..


ThunderBass

Recommended Posts

Така де, китарката си ми е наред, нищо не бражди, никакви проблеми, но аз нали съм левак и не мога да си я настроя като хората - в момента стои полутон нагоре от Ми, тоест Ми бемол (нали така!?) и ако тръгна директно да развъртам, пружинките опъват и отново звучи по-нагоре и разстроено.

Пък пробвах да сложа нещо, че да блокира движението на тремолото, но като го махна пак има малки разлики в положението му, което пак докарва до разстроено и натегнато (на струните) положение..

 

Е, кажете как да блокирам и изобщо как да си настроя китарата без да трябва да сменям положението на тремолото и да си е в нормален строй..? Всмисъл нещо да го блокирам или..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т. е. фа. Щом е така, значи пружините ти опъват малко повечко, съответно ги отпускаш малко. Ако случайно нещо си объркал, че ти е половин тон нагоре, а е надолу, тогава ги затягаш малко тея пружини и тва е. няма нищо сложно. Най-хубаво си виж тунера какво ти показва и тогава действа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т. е. фа. Щом е така, значи пружините ти опъват малко повечко, съответно ги отпускаш малко. Ако случайно нещо си объркал, че ти е половин тон нагоре, а е надолу, тогава ги затягаш малко тея пружини и тва е. няма нищо сложно. Най-хубаво си виж тунера какво ти показва и тогава действа.

 

 

УУ да, Фа, Ми бемол няма :hysterical: :hysterical: :greenangel::icon_shithappens:

 

Тунера си е добре, дано и аз се справя, мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диез е нагоре бемол а надолу.

Има ми диез и има и ми бемол въпреки, че при хроматичната скала ми диез = фа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не позна :icon_shithappens: има ми бемол ми, ми диез няма, ама няма значение. Свери с тунера какво показва ПОСЛЕДНО нали и тогава отпускаш/затягаш, и настройвашне се притеснявай няма кво да повредиш така. Вече ако съвсем мноого пр****ш нещата, я носиш на някой дето разбира повече и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не позна :icon_shithappens: има ми бемол ми, ми диез няма, ама няма значение.

 

 

Полезно четиво - 1590.jpg

 

И има значение...Ако свириш в Си диез мажор примерно :Р ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е, да е, да е,да е, ясно ми е, че половината професори от форума могат да наскочат, че нам си кво и нам си кво, само че на пича за сега това му е пределно достатъчно. В ноти и уроци китаратапешо нр веднъж е обяснявал и позовал на тая книжка, така че тоя коментар можеше да си го спестиш. Който иска да знае има къде да погледне.

 

 

The soft one.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се засягай , не професорствам :icon_shithappens: ... Съвета е към момчето , не към теб ...За теб беше закачката която кой знае защо си приел насериозно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тhunderbass, ако чак пък толкова не можеш да се оправиш с тоя флойд, може някой добър ден да се видим да го оправя - нищо сложно няма, просто трябва малко да се мисли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.