Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
ThunderBass

Ех, този флойд роуз..

Recommended Posts

Така де, китарката си ми е наред, нищо не бражди, никакви проблеми, но аз нали съм левак и не мога да си я настроя като хората - в момента стои полутон нагоре от Ми, тоест Ми бемол (нали така!?) и ако тръгна директно да развъртам, пружинките опъват и отново звучи по-нагоре и разстроено.

Пък пробвах да сложа нещо, че да блокира движението на тремолото, но като го махна пак има малки разлики в положението му, което пак докарва до разстроено и натегнато (на струните) положение..

Е, кажете как да блокирам и изобщо как да си настроя китарата без да трябва да сменям положението на тремолото и да си е в нормален строй..? Всмисъл нещо да го блокирам или..?

Т. е. фа. Щом е така, значи пружините ти опъват малко повечко, съответно ги отпускаш малко. Ако случайно нещо си объркал, че ти е половин тон нагоре, а е надолу, тогава ги затягаш малко тея пружини и тва е. няма нищо сложно. Най-хубаво си виж тунера какво ти показва и тогава действа.

Т. е. фа. Щом е така, значи пружините ти опъват малко повечко, съответно ги отпускаш малко. Ако случайно нещо си объркал, че ти е половин тон нагоре, а е надолу, тогава ги затягаш малко тея пружини и тва е. няма нищо сложно. Най-хубаво си виж тунера какво ти показва и тогава действа.

УУ да, Фа, Ми бемол няма :hysterical: :hysterical: :greenangel::icon_shithappens:

Тунера си е добре, дано и аз се справя, мерси

Диез е нагоре бемол а надолу.

Има ми диез и има и ми бемол въпреки, че при хроматичната скала ми диез = фа.

Пак не позна :icon_shithappens: има ми бемол ми, ми диез няма, ама няма значение. Свери с тунера какво показва ПОСЛЕДНО нали и тогава отпускаш/затягаш, и настройвашне се притеснявай няма кво да повредиш така. Вече ако съвсем мноого пр****ш нещата, я носиш на някой дето разбира повече и това е.

Диез е нагоре бемол а надолу.

Има ми диез и има и ми бемол въпреки, че при хроматичната скала ми диез = фа.

:icon_shithappens::greenangel::hysterical:

Пак не позна :icon_shithappens: има ми бемол ми, ми диез няма, ама няма значение.

Полезно четиво - 1590.jpg

И има значение...Ако свириш в Си диез мажор примерно :Р ..

Да е, да е, да е,да е, ясно ми е, че половината професори от форума могат да наскочат, че нам си кво и нам си кво, само че на пича за сега това му е пределно достатъчно. В ноти и уроци китаратапешо нр веднъж е обяснявал и позовал на тая книжка, така че тоя коментар можеше да си го спестиш. Който иска да знае има къде да погледне.

The soft one.

Не се засягай , не професорствам :icon_shithappens: ... Съвета е към момчето , не към теб ...За теб беше закачката която кой знае защо си приел насериозно :greenangel:

Тhunderbass, ако чак пък толкова не можеш да се оправиш с тоя флойд, може някой добър ден да се видим да го оправя - нищо сложно няма, просто трябва малко да се мисли :)