Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl Screamer


kolio_k

Recommended Posts

О, гледал съм в сайта на Енгл, листа с артистите, които ги използват и знам , че метъл свирачите си падат сериозно по марката. Но не мисля, че използват точно Скриимър, за тях си има по тежко звучащи машинки :cheers2: , а и по мощни

 

Дам, те са със PowerBall мисля, но и Screamer-a не е никак за подценяване. Мой познат, доста добър млад бритиш китарист използва такъв и съм му чувал възможностите на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Свирил съм със тъндър, скриймър и пауърбол. И определено по някое време ще пазарувам енгъл :)

 

Тъндъра беше глава през колона с 12ка винтидж 30 и не знам защо не ме изкефи колкото другите... а го пробвах с яки китари (моя прс и един гипсън зак уайлд модел - с черно белите кръгове)

 

Скриймър има Боби косатката от дер хундс и съм свирил по съвместни лайвове, а се появи и на вилата за едни записи..

 

Пауърбола на Алекс мхм.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до Скримъра, до сега не съм чул нищо чак дразнещо в него, но май всичко пак си опира до лични предпочитания. То и за това има много фирми производители, за всеки вкус.

 

Добър пример е един от другите ми ампове - Меса Марк 4, за която съм слушал само хубави неща, но изглежда, че аз съм единственият човек ( надали чак пък), на когото този амп ни най малко не допада ... драйва му определено ме дразни, а ампа май с това е известен

...

Ще се радвам ако постнеш някой семпъл със звука за който говориш, разбира се и с описание за какъв амп става дума, пракото сравнение е ней добрия начин да се видят разликите в малките детайли ( по меки средно високи 3 D звук и тн)

 

Е, именно, де - лични предочитания. :(

И УРА-А-А-А, вече сме двама за Меса Марк 4. :yahoo:

 

Едно важно уточнение - мнението ми за ENGL Screamer е базирано на факта, че съм ползвал този амп и знам как звучи, а НЕ на записа, който постна ти. Не случайно подчертавам това. Записи имам и това за прякото сравнение е вярно, само че то не става с подобни записи, а на живо. Как ще говорим за 3D звук и честоти, ако не сравняваме амп-ове в едно и също помещение, през един и същ кабинет, с едни и същи китари, перца и стоящ зад тях човек. По един начин звучат нещата на живо и по доста различен през определен микрофон, в определена позиция и през различна саунд карта. Вярвам, ще се съгласиш с мен, нали?

 

Поздрави!

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за готиният семпъл и приятното свирене !

 

по принцип Engl има едни среди дето са малко като в тоалетна ... чувам ги и тука ... ама само при ритъм китарите ... не знам що е така... ама с EQ се оправят за записи и live ... и това е само мое мнение което не искам на никой да натрапвам

 

Поздрав

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VHCS

 

Енгл (поне тези с които съм свирил) наистина си имат изразени среди в саунда, които биха могли да идват много на някой, но пък както каза лесно се режат. На мен никога не са ми били проблем, защото почти никога не използвам драйвовете от кубето, а педали

 

@Vynyl Sky

 

По мои наблюдения, пряко сравнение се получава само ако имаш двата ампа , които сравняваш и ти самият свириш и на двата. Факт е, че един и същи амп с една и съща китара ще звучат много различно в ръцете на на двама китариста. И понеже, наистина, цялата работа си е въпрос на вкус, а той пък е пречупен през лични предпочитания, начини и стилове на свирене и тн, може би най правилно ( и също така строго индивидуално) е амповете да се разделят на два подвида, такива които ни кефят, вършат работа и бихме искали да си купим/задържим и съответно противоположния вид. Всеки си има някакъв звук в главата и в ръцете, а ефектите, китарите, амповете и тн, само ни доближават или отдалечават по малко от него

 

Колкото до Скриимъра, за мен това е прилично качествен амп ( не си удрям г.за в тавана като го чуя, но пък същото се отнася за всички ампове които напоследък слушам), а за да реша дали ще го заобичам, както се случи с Тъндъра или Меса Студио 22 или ще ме дразни както се случи с много други през последните години е нужно доста време и бъзикане :yahoo: , то това му е най сладкото. Това, което най много му харесвам е, че е отворен отзад, поради което няма агресивния звук на някой стак, а също и факта, че много добре ми се разбира с педалите, друг важен факт е, че е относително малък и лек, като за лампов амп, тоест лесно разносваем при липсата на кола ( а и това се случва понякога за съжаление)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Звук и свирене - просто супер! :crying: Наистина рядко се случва да чуя добър звук на чиста китара! Звука на ритъма ми напомни леко на Малмстийн в "Еклипс"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Понеже се заговорихме за семпли в темата за говорителите, се сетих , че скоро, по друг повод правих и един видео семпъл на Скриимъра. Мисля, че може да е полезен, поне же с малко въображение, се виждат настройките

 

 

Иначе звука си е напълно натурален и е записан с Шур СМ57 на 45 градуса , по средата на говорителя

 

п.п. Мастера е под 1, както се вижда на видеото, което според мен показва, че тези машини свирят прилично ( като за вкъщи) и на съвсем тихичко

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата ампа имат сериозна разлика в саунда. Не мога да кажа, че единият е по добър от другия, но аз харесвам Тъндър малко повече, защото използвам много предлачета и ми харесва повече как звучат на чистия канала на Т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в какво се изразява разликата в звука, специално на драйв канала? Има ли разлика в характера на самия драйв или разликите са по-скоро честотни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите са предимно честотни и Тъндъра има малко повече гейн (една идея, но на Скриимъра, така или иначе, си е съвсем достатъчен за хай гейн приложения). По скоро чистите канали са различни (на тъндъра става много добре от гледна точка и на джаз и на блус, докато на Скриимъра е по изцъклен и рокаджийски/нещо между Фендерски и Маршълски), а аз гледам предимно това в усилвателите.

 

@Сандо БГ

 

Според случая използвам ( напоследък) Maxon OD9, OCD Fulltone, Fulldrive Fulltone, BB+ Xotic, Ibanez TS808, Direct drive Barber Eletronics, BlackStar Dist-HT

 

p.p. За евентуалните заинтересовани, по нататък, мога да направя един А-Б тест между Скриимъра и Тъндъра

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.