Jump to content
Българският форум за музиканти

Копаньето - дет му викат Picking :)


Glacierise

Recommended Posts

Дясната ръка, когато свири на китара за левичари, когато свири на нормална китара или когато свири на неговата специална двойна китара ? :)

Постановката му, доколкото съм виждал, е много близка до класическата постановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^постановката на дясната ръка на Анджело е специфична главно защото той е левичар...иначе от неговите уроци що се отнася до техника много може да се научи, упражененията му са много добри

 

иначе всеки вид пикинг си намира своето приложение, но си мисля че е добре да умееш всичките за да можеш да избираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно го е казал човека,различните работи се свирят с различни техники.тои не е като да няма техника :thumbs_up:

обаче мен лично не ме кефи постановката му на дясната рька,малко неугледна ми се вижда...доста е специфична,и не толкова конвенционална,че да вземе некои начинаещ да я копира.за него очевидно си е ок,ама две еднакви рьце няма.

Еми баце, то има 5 човека на кръст дето си служат дясната ръка, както си му е редът. Образно казано, де. Ама наистина са ужасно малко.

 

Иначе харабия няма по-правилно. Има само правилно в конкретната ситуация. Така е с музиката. Под "правилно" разбирам най-логично, съответно най-лесно + още други изгоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора, аз не претендирам да съм музикантка, обаче не говорим ли тук за силни/слаби времена?

 

Много ясно,че зависи от това, дали свириш арпеж, някой по-тежичък риф или каквото и друго да е.

 

Но силните и слабите времена са си закон. Поне мен така са ме учили  :thumbs_up:

 

п.с. Съжелявам, ако казах някоя глупост :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Пешо и Кольо споменаха и аз ще повторя, щото като гледам май почти никой не е обърнал внимание:

 

Ударите на перцето имат основно значение по линия на тоноизвличането и цялостната фразировка. Това дали едното или другото е по-трудно е изцяло въпрос на практика.

 

Аз отдавна не мисля кое с каква техника да го свиря, щото определен тип фрази ги свиря по най-добрия за мен начин по линия на звученето, дори ако трябва да го обяснявам, се налага да го свиря много бавно за да си проследя ударите.

 

Така или иначе всяко задълбаване и ограничение само в едно нещо е вредно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Аз откакто свиря, което всъщност е от около година и половина, интуитивно си свиря економикъл пикинг, защото съм си самоук и ми е по-удобно, но съвсем наскоро реших да следвам видео уроците на Петручи, който е всеизвестен с алтернатив пикинга си. Проблема е там, че съм свикнал с економикъл пикинга и когато трябва да правя упражненията от видео уроците, които са с алтернатив пикинг ми се случва да греша. Прочетох малко от темата и осъзнах, че този економикъл пикинг всъщност е част от суийп техниката, която пък се учи след алтернатива, т.е. трябва да започна отначалото и да свиря алтернатив. Нима сега трябва да започна всичко отначало и възможно ли е да употребявам и двете техники - економикъл и алтернатив - едновременно?

 

П.С.: Не считам за толкова важно, но все пак да уточня, че економикъл пикинг техниката ми дойде оттам, че отрано реших да се пробвам да свиря бързи рифове от траш метъла и свирех от китката върху шеста струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз свиря Економи пикинг и не мога да се отуча от него ;/ Имам чувството ,че в дадени моменти ми убива скоростта.Иначе ми е много удобен ,каквото и да свиря ,но като става въпрос за нещо много бързо ,свързано и с легато и с тремоло пикинг и сякви други такива и става пълна мешеница и все едно дясната ми ръка незнае какво прави.Но може само да си въобразявам ,че е от пикинга и да е от това ,че не си упражнявам техниката достатъчно :rocker: И аз се помъчих да свиря само алтернейт от тея уроци на петручи ама трябва постоянно да мисля за дясната си ръка ,което ми е доста досадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дясната ръка, когато свири на китара за левичари, когато свири на нормална китара или когато свири на неговата специална двойна китара ? :rocker:

Постановката му, доколкото съм виждал, е много близка до класическата постановка.

Постановката на дясната ръка на Анжело може да мине за "близка до класическата" до момента в който реши да стърже на максимална скорост на алтернейт - тогава извива китката силно спрямо предмишницата и тя получава леко "уродлив" вид. Не мисля че това е удачна позиция особено за по-продължително свирене, но факт е че при него се получава (както му се получават и доста други нестандартни изпълнения, като например арпежите с поставена ръка в/у грифа). За мен много по-добър пример за правилна постановка на ръцете е тази на Ръсти Кули, който също има какво да каже по темата за добрата техника на свирене :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз свиря Економи пикинг и не мога да се отуча от него ;/ Имам чувството ,че в дадени моменти ми убива скоростта.Иначе ми е много удобен ,каквото и да свиря ,но като става въпрос за нещо много бързо ,свързано и с легато и с тремоло пикинг и сякви други такива и става пълна мешеница и все едно дясната ми ръка незнае какво прави.Но може само да си въобразявам ,че е от пикинга и да е от това ,че не си упражнявам техниката достатъчно :rocker: И аз се помъчих да свиря само алтернейт от тея уроци на петручи ама трябва постоянно да мисля за дясната си ръка ,което ми е доста досадно.

От опит смятам, че драмата на заучаването на техника различна от досегашната (както в твоя случай) е в това че трябва много търпение (поне в началото) за да не се гони по никакъв начин темпото с което само до преди 5 минути си свирил същото нещо по "стария" начин. В случая не е важна скоростта сама по себе си, а правилното усвояване на движението - спокойно и уверено. Сещам се като малък колко ми бяха смешни героите от разни филми с бойни изкуства в които те тренираха движенията си със скоростта на парализиран старец - сещаш се за какво говоря. Много по-късно осъзнах, че точно това е начина да се усвои едно движение максимално добре. Мисълта ми е да не се отказваш само защото нямаш бърз резултат - търпение му е майката... :rocker:

Редактирано от ivivdim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Какво можете да ми кажете за тъй-нареченото "slanted picking"? Идеята е, че перцето се държи така, че върхът да сочи настрани.

 

Отделно искам да питам за Марти Фрийдман и неговото странно позициониране на китката. Доколкото знам, той е развил този начин на свирене, защото е бил самоук, а не за да постигне някакво специфично звукоизвличане, но все пак ми е интересно.

Редактирано от LaughingSkull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм стигнал до следния извод: бързината като бързина е нещо което всеки го има. Част от физиологията е. Пробвайте само с дясната ръка максимално бързо алтернейт пикинг да кажем. Пробвайте само с лявата ръка да движите пръстите си върху позициите. И в двата случая всеки го може много бързо. Голямото тайнство поне според мен се нарича СИНХРОНИЗАЦИЯ между тази лява и тази дясна ръка. Това е трудно постижимото нещо и затова когато учим да свирим нещо го свирим по-бавно за да може мозъка ни да изпраща правилните сигнали за синхронизирането на движенията на лявата с тези на дясната ръка за да се получи. Правилната синхронизация - е на това нещо се крепи цялото китарно свирене.

Браво Бобка!Само така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.