Jump to content
Българският форум за музиканти

Копаньето - дет му викат Picking :)


Glacierise

Recommended Posts

Яз па моем да свирим у сички посоке! Това поне съм го научал. (Ето от къде идва и липсата в теорията :D ) И с пръсти моем. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

А сиктир, и аз се чудя и мая де ми е отишла темата :bravo::)

Верно много на любовен роман го избих, ама експресивен, кво да го правиш. И пак не фанах шес по литература, ебаси ._.

Алекси Лаихо като че ли най-добре ме е схванал (: Просто трябва да я има тая техническа основа, заложена в шреда, пък от там нататъка си използваш придобития пауър за каквото си решиш. Фолк Метъл ко щеш :)

Анджело Бакия си е пич отсекъде. Просто свири непрекъснато прекалено бързо, а така според мен не бива, няма мелодичност. Забелязал съм, че на китарите му с по мринайсе грифа прави някои наистина готини хармонии, но само толкоз. Мелодичността обаче в никакъв случай не е нон грата в бързата музика. Справка - китаристите на Драгънфорс. На солата звучат като 30 Nintendo-та, пуснати едновременно :P

Ще завърша с нещо от маестро Кристофър Дахл, който е перфектен шредър и пуска в UG уроци на ниво DVD, за без пари:

remember that [once again] music is about creating melodies, and speed licks should mainly be used as tension-builders. (Death metal guitarists may ignore this information.)

Майсторите най-добре си знаят, тва е (:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй кат са замисля май най-мноо със Sweep и след това и Alternate

ама така съм свикнал - най бързо е, пък и повечето групи дет ги слушам (свиря) свирят така...иначе партиите им нямат изсвирване...само в 1на посока,,,

Метъл да има!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко само с alternate. Ако искаш да постигнеш качествен звук, контрол над динамиката и обща свобода във фразирането само alternate. 98% от хората, който свирят sweep обикновено само маркират нотите. Естествено, човек може да използва alternate и пак да не свири музика, а да маркира пасажи. Всичко е въпрос на вътрешна нагласа и отношение към музиката, но ако я имаш, според мен трябва да почнеш от свиринето само на alternate.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм стигнал до следния извод: бързината като бързина е нещо което всеки го има. Част от физиологията е. Пробвайте само с дясната ръка максимално бързо алтернейт пикинг да кажем. Пробвайте само с лявата ръка да движите пръстите си върху позициите. И в двата случая всеки го може много бързо. Голямото тайнство поне според мен се нарича СИНХРОНИЗАЦИЯ между тази лява и тази дясна ръка. Това е трудно постижимото нещо и затова когато учим да свирим нещо го свирим по-бавно за да може мозъка ни да изпраща правилните сигнали за синхронизирането на движенията на лявата с тези на дясната ръка за да се получи. Правилната синхронизация - е на това нещо се крепи цялото китарно свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко само с alternate. Ако искаш да постигнеш качествен звук, контрол над динамиката и обща свобода във фразирането само alternate. 98% от хората, който свирят sweep обикновено само маркират нотите. Естествено, човек може да използва alternate и пак да не свири музика, а да маркира пасажи. Всичко е въпрос на вътрешна нагласа и отношение към музиката, но ако я имаш, според мен трябва да почнеш от свиринето само на alternate.

Ал Ди Меола изрична казва същото- само алтернате. В алтернате пикинг наистина се съдържа естествената ритмика на силно/слабо в движението на перцето. От друга страна чичо Франк съвсем уместно пък допълва че ако искате да свирите арпежните линии които свирят "horn players " и пианисти , то с алтернате , не става, трябва суиип . Аз лично използвам и двете техники , макар че смятам че алтернате следва да се свири в 90% от случайте, лично на мен скали ми звучат много зле ако изсвирени суиип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

както с алтернейт така и с суиип може да се достигне чисто изсвирване на скали...малмстийн доколкото съм забелязал почти винаги свири със суийп и си свири чисто :cheers: познавам и 1-2ма китаристи които си владеят прекрасно и двата стила и предпочитат да свирят с суийп

аз лично ползвам предимно алтернейт за скали и 3 или 4 струнни арпежи, но за по големичките си трябва суийп, с алтернейт просто не е възможно да се изсвирят с такава скорост(примерно цигуларските арпежи от по 3октави в стил Паганини...нема начин просто)

 

а мнението на Боболин...емм пич единственото вярно което каза е че синхрона е важен... по твоята логика всеки който хване китара трябва да има убииствено легато, защото там дясната ръка почти не се ползва и т.н. мързи ме да излагам още факти...

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дали ще свириш суип или алтернейт зависи от това какво имаш да изсвириш както и от личните ти предпочитания.Суипа е добър за свирене на бързи скали и арпежи,но според мен е неподходящ за по разнообразни в ритмическо отношение фрази.Освен това саунда,който получаваш с него е добър само със силен драйв.Аз лично използвам и 2те/суип и алтернейт/ доста често,въпреки че предпочитам друга техника,която е нещо средно между алтернейт и легато.

 

Но като цяло мисля,че е хубаво да се учат колкото се може повече различни техники,защото те ти дават възможност да звучиш по разнообразно и всяка има предимства пред другите в някаква насока/саунд, ритмика, бързина и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично използвам и 2те/суип и алтернейт/ доста често,въпреки че предпочитам друга техника,която е нещо средно между алтернейт и легато.

:cheers:

голяма далавера е хем пикваш тук там хем легато ...както казва даскала ми ухото се подлъгва че е само стриктно пикинг ако подсилиш на високите струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P

голяма далавера е хем пикваш тук там хем легато ...както казва даскала ми ухото се подлъгва че е само стриктно пикинг ако подсилиш на високите струни

мда, получава се доста ефектно - оставаш с впечатление за доста по-висока скорост от тази която може да се постигне с алтернейт, но изисква доста сила и бързина на лявата ръка, а при мен за съжаление точно тя изостава спрямо дясната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Яз па моем да свирим у сички посоке! Това поне съм го научал. (Ето от къде идва и липсата в теорията ;) ) И с пръсти моем. :happy:

и аз съм тей

Брат! ;)

 

Аре са да залягаме да учим теория, че си е*а майката. :D:D

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо спорите за такива неща - хубав тон може да се изкара както с алтернайт, така и със суиип пикинг при наличие на достатъчно техника, Обаче суийп-а дажа още около 20 BPM отгоре, където вече е почти невъзможно с алтернейт. Това е лек компромис. Какво му се дзверите толкова?

 

Разбира се, с алтернайт може да се свири много по-разнообеазно.

 

Аз лично съм гледал клипче, където Лес Пол свири бая бързички неща със суийп пикинг, и то без овердрайв, ами на чисто, и звучаха много убедително.

Винаги съм си мислил, че суийп-а по - скоро представлява една "украска". Ако се изсвири с алтернейт, ще звучи "избоцкано" с перцето, а със суийп звучи бързичко и изящно(особено бързи арпежчета по 6-8 тона с чиста китара, когато са леко заглушени).

 

Начина на изсвирване допринася за настроението, което се постига, и си мисля, че по желаното настроение трябва да предценим как да го изсвирим.

 

На места може би суийп-а не е много уместен, докато други места просто си плачат за едно суийп-че;).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яз па моем да свирим у сички посоке! Това поне съм го научал. (Ето от къде идва и липсата в теорията ;) ) И с пръсти моем. :dance:

и аз съм тей

Брат! ;)

 

Аре са да залягаме да учим теория, че си е*а майката. ;):lol:

хах еми ще требе--ама то за теорията за индианец пишеща машина като мен дет въбще не знам енглиш е мноо трудно в нета да науча теория щото сичко е на англииски

пък то общо зето тъй кат гледам не ни требе кой знае колко задълбочена теория за да си праиш яки рифове и да ги свързваш в песен:dance:

па и аз тва се чуда ма са немам пари за учител--иначе за 5-6 урока ше науча тва дет ми требе и не ми е ясно : :dance:

;)

 

пс..иначе човек се учи докато е жив хахаах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.