Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам нужда от съвет


Recommended Posts

Като човек, който се опитва да композира разни работи, напоследък почнах да потъвам в едно дълбоко мочурище, от което не виждам излизане. Сигурен съм, че не съм единствения, които е минал през това, за това бих искал да чуя някой съвет.

 

Проблемът ми е, че почнах да си вдигам летвата твърде високо, което на пръв поглед е стимулиращо, но имам чувството, че вече не мога да достигна до никакъв краен резултат. Искам да мога да оприлича музиката си на групи, които наистина уважавам и харесвам, а това което излиза в момента ми напомня по-скоро на разни, които ми се струват посредствени.

 

Лошо ли е човек да се стреми към идолите си и не се ли превръща това в един момент във фикс идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се тревожи. Има си такива периоди. При някои (визирам себе си) могат да траят години. Така че спокойно. :godbless:

 

Въпреки че го има и другият момент, че просто може би по принцип си правиш посредствена музика, което се случва с поне 99,9999999% от хората, дето си мислим че творим музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има такива моменти. Прави това, което ти харесва, и се стреми да приличаш на себе си.

 

Американският композитор Чарлз Айвс примерно в един момент мистериозно спира да пише музика и не успява да напише нищо ново до края на живота си. Появил se тъжен пред жена си с думите, че не може повече да композира и че нищо не звучало както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЙ!Никакви мочурища.Пиши музика за живота си, за себе си, за това което ти харесва.не се опитвай да приличаш на някого.направи нещо ново и не си мисли че ти говоря големи приказки..наистина това е начинът :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.