Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е басът?


разбойник

Какъв е басът?  

178 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Между другото, аз не съм басист, но съм чувал от твзрде много такива, че Скуайър са много качествени басове за цената си особено, макар че разбира се в този ценови клас винаги има и боклуци ... Не знам дали е така и съжалявам за офтопика ама ми е интересно дали иам такива наблюдения и от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При Steff случаят е друг - басът е на 20-на годинки и качествата му нямат връзка с качествата на сегашните Squier-и.

 

 

Steff, чакам да засвириш и джаз на въпросната тояга :violin: ;);)

 

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свирех доста време с 5-струнния, ама последните няколко пъти посвирих със Скуеъра, който е 4, и мисля, че МюзикМен-а ще стои известно време наказан в ъгъла... Може да звучи странно, ама Скуеъра ми изкара много автентичен винтидж тон и е доста по-подходящ за свирене на блус и рок...

За още една подкрепа на това мнение питайте assoass - той от 4-струнния си Squier, освен един път за грифа, оплаквания не е имал. Е, вярно че от доста време насам е с активни адаптери, но преди това поне аз не съм чувал да казва лошо... <_<

Имаше един китаряга с който той свиреше и казваше че звука на този бас(със сплит адаптера) го одървя :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slaping не е равно на Funk! Правете разлика,едното е стил на свирене,другото си е стил в музиката,най-общо казано.Не знам от къде се пръкнала тази жаргонна терминология,но пощурявам някой като ми зададе с овча физиономия проникновения въпрос "А ти "фънкажите" можеш ли ги ?"!!!

Казах, че е фънкарийка, не казах, че е равно на фънк... :) Мислата ми беше, че понеже се използва доста често в разни фънк изпълнения, си е типичен похват специално за фънк и хората обикновено го свързват с фънк, hence - фънкарийка... иначе аз се кефя на slapping и в метъл парчета, когато е на място...

сори, че те засегнах, явно ти е болно място, не съм искал :)

 

@Bassko - може... пак въпрос на вкус. мене много повече ме кефи бас, изсвирен с пръсти. да се свири с перо ми се струва доста ограничаващо. с пръсти човек може да свири доста по-разнообразно, докато с перо е малко вързан към един начин на свирене, и резултатът е малко еднотипен - нещо, на което не се радвам. а и самият звук ме радва повече, когато е с пръсти.

но си прав, де, че с "кощунство"-то се поизхвърлих... :)

 

Така, защитната пледоария готова... ставам ли за адвокат? :)<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм си с оригиналните адаптери, ама баса наистина си е мнооого стар-аз го купих 95-та на старо :) Предполагам, че е на около 20 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@me-109 - то зависи от бая неща, но не би трябвало да се пренебрегва свиренето с перо, зависи от стила музика и от звука който търсиш и трябва да се постигне. Па ако мислиш че на бас трябва да се свири само с пръсти, няма проблеми - упражнявай този похват.

Понеже гледам (чета де) че колегите са писали модела и марката на употребяваните дебелострунници, а аз пропуснах да напиша това, та запълвам пропуска. Значи басът ми е Ibanez GSR 205, петицата в номера означава че е пет струнен, беше с активна електроника, но смених оригиналните адаптери с Villex, които изискват пасивна електроника - определено не съжалявам. Новите адаптери дават доста плътни и масивни ниски, а и има "врътки" за високи и средни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ч-ч-ч-ч-ч-ч-ч-ч-честито!!!! А какво чакаш, че не си се изфукал още в нужната тема?

Абе, какво ще кажете (след ЧНГ, че дотогава - трудно) да се съберем и да си посвирим и пробваме оборудването???? Аз мога да осигуря терен с усилвател и т.н. Да си поиграем :) , а???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ч-ч-ч-ч-ч-ч-ч-ч-честито!!!! А какво чакаш, че не си се изфукал още в нужната тема?

Абе, какво ще кажете (след ЧНГ, че дотогава - трудно) да се съберем и да си посвирим и пробваме оборудването???? Аз мога да осигуря терен с усилвател и т.н. Да си поиграем :) , а???

Аз съм навит...

Поздрави от Пловдив :)

Чакам с нетърпение!!!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, какво ще кажете (след ЧНГ, че дотогава - трудно) да се съберем и да си посвирим и пробваме оборудването???? Аз мога да осигуря терен с усилвател и т.н. Да си поиграем :D , а???

:ph34r::D:D идея >= велика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве хора от каде взимате пари за толкова бассове бе аз още сяиря на едн а кремона дето и сложиь струни за 70 лв и има звука на изпърдян геврек след 3 литра мляко с ром

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве  хора от каде взимате пари за толкова бассове бе аз още сяиря на едн а кремона дето и сложиь струни за 70 лв и има звука на изпърдян геврек след 3 литра мляко с ром

@badhabittt - моят първи бас беше Орфей :) , следващия беше някъв custom made и го намерих в едно магазинче за втора ръка, сегашния ми бас може да е "марков", но си е дъска от най-нисък клас.

При мене левчетата идват от бачкане и се събират ... бая време, ама наистина бая време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се стърпя да отбележа, че току-що порових из нета и открих, че Squiera ми се води Squier JV Jazz Bass, като JV означава Japanese Vintage. Производството им започва през 1982ра и вярвам, че притежавам един от първите(еех... замириса на гордост :lol: ). За повече инфо - http://www.squierjv.info/jvjazzbass.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз имам 4 струнен но тъй като с мойта банда свирим във "B"(не дроп обаче) си взех пет струнен комплект и си сложих най-дебелите четири:

B

E

A

D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey Milestone IV 4-струнка в Ре пусната :)

не са смейте не е мой :) не бих дал пари за такава

провалена китара. Просто ми е на гости от 2 месеца

бтв на сухо е готина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.