Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е басът?


разбойник

Какъв е басът?  

178 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

ами дам аз май с 4-струнен ще си остана...и без тва Флий е с 4-струнен пък аз не искам да ставам по-добра от него..."само" колкото него хах :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен(а и немалко други хора така казват), че на какъвто си започнал, на такъв трабва да продължиш. Аз например съм свирил доста по-малко на 4 струнен отколкото на 5(наситина сериозно започнах да свиря на такъв, след китарата), така че с него мисля да си остана. Особено след като последния път когато съм пипал 4 струнен - в чудо се видях :godbless: .

 

едит: Флий има и 5 струнен.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едит: Флий има и 5 струнен.

да ама 4-струнни повече му отива...на очите :)

Ти сигурно се бъзикаш за очите, но на характера му наситина отива повече от 5 струнен.

By the way:) с предното си мнение не се опитвам да омаловажавам 4-струнния, аз го уважавам, просто аз съм тръгнал по друг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха ва6та" лиубима"(така и не мога да реазбера защо не ги харесвате) марка Stagg sg 5 струни.

 

Пиши на кирилица! Форума има кирилизатор!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще е интересно да видим кой с какъв инструмент свири.

Аз в последно време мъча предимно 5 струнен, 4-ката и фретлеса са наказани в ъгъла ;) , затова и гласувам за 5.

Свиря на контрабас и на фретлес със пет струни. Гласувах за контрабаса

поради влечение къ акустичнея звук. Напоследък мисля за бас с позиции

, щото свиря в една блус група и много ми липсва такъв.

P.S: Извинявайте, че ви ангажирам с проблемите си-смятам, че е по темата :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувах за контрабас, въпреки че отскоро се сдобих с таквоз чудовище.

Иначе от доста повече време се занимевам с един 4 струнен фретлес,

а сега съм намислил да си взема и един с прагчета пак 4 струни.

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Много правилно мислиш :)

 

 

Аз също съм с 4-струни. За по-нататък (след някоя друга година) може да се замисля и за 5-6 струни, но ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм китарист по принцип и не отбирам много от бас просвирих на 4.После си купих 5 струнен custom made копие на Ibanez SRX.

По-късно ме понижиха на 4 стр. <_< и така си останах.

Сега разтривам един Ibanez GSR 200 от време на време...

Като се науча да свиря на 4 ще опитам пак и на 5 :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4-струнният бас си е класика <_<

 

Моят е неописуемо изкопаемо, ама се свири в общи линии на него. Като пипна после хубав, и избивам рибата :)

 

бтв, по ми е интересно каква ви е ширината между струните (под дясната ръка туй)? моите са доволно близо една до друга, та ми е малко неудобно да бъркам вътре :D ама са по "на сгода" и се свири по-бързо с пръсти... с перо на бас е кощунство.

 

П.С. сега чакам all hell to break loose, като ми прочетат последното изречение :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тъй като басът ми е правен по поръчка (one of a kind :metalist: ) нямам точна представа от разстоянието между струните, но не е голямо :) . Аз свиря само с пръсти, така че малкото разстояние може да бъде определено като предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свирех доста време с 5-струнния, ама последните няколко пъти посвирих със Скуеъра, който е 4, и мисля, че МюзикМен-а ще стои известно време наказан в ъгъла... Може да звучи странно, ама Скуеъра ми изкара много автентичен винтидж тон и е доста по-подходящ за свирене на блус и рок...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.