Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване относно Фендър кубетата


ThunderBass

Recommended Posts

Нищо му няма.Моето е Фронтмен65 на повече от две години и си е все същото.И да правено е в Китай, което не пречи да съм доволен от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аман от пишман експерти.

 

Разлика има и то сериозна. Не е сериозно да се хвърлят непроверени твърдения.

Това, което има значение е, че при АБ ТЕСТ между американско транзисторно комбо на Фендер -

например Принстън, Делукс 90,Про185,Лондон Ривърб,Принстън Хорус(с легендарен статус на Запад),

Ултра Хорус съпоставени с китайската серия, вече явно изнесена в Малайзия, е че вторите плачат за боклука.

Технологията на правене на транзисторни ампове може да е една и съща, но ползваните компоненти може да не са.

Изобщо самата фирма по един начин прави продуктите си за Американският пазар, по друг за третият свят.

Ако някои иска да противоречи, първо нека направи АБ тестове. После да пуска мнения.

 

Положението е такова не само с Фендер. Веднага се сещам как никой не иска китайски Селешъни.

От друга страна за китайското производство на Епифон има предимно суперлативи.

 

Тва към мен ли трябваше да е насочено? :)

 

Ми аман пък и от експерти дето чуват разликата между транзистори от различна народност :)

А дали има значение в кое тримесечие е произведен? Щото в първото хората може да са махмурлии от новогодишните чествания и да са пуснали кофти серия.

 

Мисля, че не е важно на кое каква слава му се носи въз основа на субективни фактори. Като при всяко друго нещо най-важно е актуалното качество, а не това какво се говори, че е то.

Освен това 2/3 от нещата по света се правят вече на изток от Урал, включително и "хамериканските" транзистори, по които въздишаш.

 

А между другото надали и 10% от хората, които така прехваляват дадени марки и съответното производство в дадена страна, могат да усетят разлика ако не видят етикета.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Чакай малко, TONY казва, че хората са тествали и разлика е имало. Вероятно има начин да го сглобиш по-скапано и транзисторите да не са качествени, щом е имало разлика.

 

В крайна сметка всичко е до ухо, ако създателя на темата го кефи кубето, да го грабва без да мисли за "изхабяващите се чипове, платки" и т.н. простотия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tony е прав, че разлика има. Но е вярно, че и в щатското произодство все повече навлизат азиатски евтини компоненти.

Вече почти само бутиковите усилватели с цена над $3000 съдържат качествени части произведени от сериозни марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за този Фронтмен не знам.

Ако му харесва на питащия, значи е ок.

 

Говоря за серият ФМ, която е китайска.

С кофти говорител и кофти клийн звук и ужасен драйв.

Това е за саунд мазохисти.

Малко се изхвърлям, за някои хора примерно, като първи усилвател, биха свършили работа.

Горните американски транзисторни усилватели са от серия първа, след това фендер ги направиха с едно

приложение дайнатач(схемно), а в трето поколение добавиха и ефекти.

Предполагам, че не са скапали производството, защото впечатленията ми са от първото поколение най-вече.

Говорителите са Еминенс и са прекрасни.

Амповете от серията са с прекрасен клийн канал, с който може да се записва спокойно

и много приятен драйв.

Нищо общо с китайските.

На Остава китариста дълго време свиреше по концерти с американски трани Принстън и не звучеше никак зле.

(и аз съм имал този и не само този модел, а съм пробвал и останалите)

Сега е на лампа(въпросният от Остава) и никой не оспорва, че е по добре. ( и докато е израстнал да си купи лампа му е вършил екстра работа)( не го познавам лично, но така ми се струва, защото дълго време беше с такъв)

Идеята е, че дори днес да ми дадът такъв ам. фендер, няма да му се мръщя.

А, ако трябва да свиря с Фендер ФМ, ще трябва да е с опрян пистолет в главата.

 

ПС - ако е подобрена серията ФМ, това не знам и може да има конфликт с изказването ми.( и не знам дали още я правят)

Впечатленията са ми от тези които съм пробвал. Може би фронмен 65, като по-ново да е по-отговарящ на

марката Фендер, като гаранция за качество.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих въпросното кубе преди няколко месеца.По-добро е предишното ми ,но очаквах повече за тези пари.Чистия канал понякога е много дразнещ и избива на баси от незнайно къде.Ревърба страшно много бучи като е усилен.Може би това ,че имаше подарък футсуич повлия на решението ми да го взема ,но все още си мисля ,че малко избързах и можеше и да има по-добра алтернатива.Така ,че ето ти още едно мнение от човек ,който притежава въпросният усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих въпросното кубе преди няколко месеца.По-добро е предишното ми ,но очаквах повече за тези пари.Чистия канал понякога е много дразнещ и избива на баси от незнайно къде.Ревърба страшно много бучи като е усилен.Може би това ,че имаше подарък футсуич повлия на решението ми да го взема ,но все още си мисля ,че малко избързах и можеше и да има по-добра алтернатива.Така ,че ето ти още едно мнение от човек ,който притежава въпросният усилвател.

вярно е това което казваш... но за мен др алтернатива нямаше за момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам но сякаш 65 звучи най-зле от цялата серия.на 1 място бяха събрани 65 и 212Р пак ФМ и 212 биеше от 'сякъде.Пак звучеше като ефтин китайски боклук но по-добре.Аз очаквах поне ривърба да е добре щото фендер са уж,,Баш Майстори на ривърба'' но той звучеше зле.НО чистия канал става и можеш да си купиш някое ефектче като метал зон метал кор метал мъф или там нещ друго и да звучи добре :)

 

 

пп.Драйва звучи като Китайски чипик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic: nordon, просто правилата за изговор на английски са такива. Правилната транскрибция на български си е 'дисторжън'

 

Колега, в грешка си! ДИСТОРШЪН!

 

...или може би беше Адидас ТорЖън ???

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

ама все ми се струва, че човека всъщност съвсем друго питаше в началото.

 

Първо:

Транзисторните ампове не променят характеристиките си във времето, така както е с ламповите! Енд ъф стори!

 

Второ:

Аз съм пробвал този амп и ми допада. Приличен е (като за транзисторен). Ще се съглася напълно с коментарите на колегата TONY, лично аз виждам нещата по абсолютно същия начин.

 

Много разсъждения по темата, много нещо, ей!

При музиката става дума за други неща, не забравяйте това! ;)

 

Ето аз как пробвам амп:

 

Пускам амп-а на 80%, удрям няколко рифа и ако космите ми настръхнат като пирони, значи това е ампа! Не настръхнат ли, значи не става...

 

...виж ако колегата е някой от тези, които се епилират, тогава няма как да му помогна с избора :greenball:

 

 

 

Уфф, спомням си последният път когато пробвах един VOX AC30 с говорители Alnico Blues... ...иххххх, разкош!!! То това е по-сладко и сочно от реване!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic 2

http://www.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php

'дисторшън' е приемливо, да

 

а към невярващия с многото години английски - вземи си погледни българския и кажи как да напиша transcribe на български, 'транскриПирам' ли? :greenball:

 

Извинявам се за отклонението от главната тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо:

Транзисторните ампове не променят характеристиките си във времето, така както е с ламповите! Енд ъф стори!

 

Хммм, и кое точно в характеристиките им се променя на ламповите с времето?

По мои скромни наблюдения всичките ми лампови усилватели до сега са си звучали еднакво през годините,

стига да ги снабдявам с едни и същи лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори се че усилвателя на Том Морело (JCM 800 Super Lead 2205 ако се нелъжа) е с оригиналните си лампи от самото начало. Неговия техник твърди, че той никога не е отварян...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубето има горе-долу, пак повтарям горе-долу, добър чист канал, но на FM серията (говоря като притежател на амп от нея) драйва е много кофти, без значение от китарата. Иначе по въпроса на автора, транзисторните си работят без промени в следствие на възрастта им, за разлика от ламповите кубета.

 

:thumbs_up:

По въпроса с Distortion-a, аз му казвъм дисторжън и доста англоговорящи го произнасят така, може да се види в доста клипове и баш със звук "ж" го произнасят. Обаче за да няма повече спорове, защо не го пишете дист. или на английски за да няма спорове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.