Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване относно Фендър кубетата


ThunderBass

Recommended Posts

Така, сега няма да ви запитам дали е верно това, което ми казват.

Мисля да се сдобия с едно суперско фендър кубе, всичко е фред, изгодно, суперско.. абее всичко е 6 дето се вика, но верно ли е, че чиповете след месец-два се повреждали и вече не звучи добре?!

Тоест дали е като при струните - като е ново е добро, но постепенно заслабват звуковите качества.

 

Просто искам да направя оптималната покупка за този ценови диапазон и се страхувам.

 

Мерси предварително

 

Марка и модел: "Fender" Frontman 65R

Редактирано от ThunderBass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какъв ценови диапазон, викаш, че нещо не го виждам? И к'во кубе? И к'ви чипове?! И кой е Фред? Уточни си въпросът и може и да ти помогнем. И за китарно кубе ли става дума, или за бас? Щото гледам си писал, че на бас свириш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих, че ще е достатъчно ако кажа само това, но явно не е:

 

1. Кубето е Фендер Frontman 65R, 65 вата, транзисторно.

2. Има си вграден дисторж (който ми харесва) има си и ревърбче.

3. Цената му е 400 В МОМЕНТА> С отстъпката

4. Китарно кубе, пиша от акаунта на един приятел.

 

Тоест един приятел ми обяснявяаше, че кубето ще свири супер около месец - два и после някви си чипове вътре ще почнат да се повреждат и следователно няма да вади толкова хубав звук. И ви питам дали е верно, щото тука 100000000% има хора дето си разбират бая от тая техника, хемч че аз това (за чиповете) не го вярвам и знам, че кубчето си е качествено, но все пак искам да съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и без да се поврежда, може и да не вади чак толкова хубав звук колкото очакваш, понеже е средностатистическо транзисторно комбо, но като цяло приятелят ти най-вероятно си измисля.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе след 100-тина години може и да са поостаряли.

 

Офтопик: Защо дисторЖън? "Ж" като звук хич, ама никак го няма в английския, "дж", да, но "ж"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен градски фолклор.

Този тип усилватели ще си звучи, както си е звучал и след 20 години.

Имаш в предвид, че кубето е за китара, не за бас, нали?

Щатско или Китайско е?

Транзисторните Анерикански ги бива.

Китайските от серията ФМ - не. За това не знам. Оценките витаят около 7 от 10, което е за категорията, не като цяло.

И след като на теб ти харесва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic: nordon, просто правилата за изговор на английски са такива. Правилната транскрибция на български си е 'дисторжън'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY-мисля, че тия ФМ ги произвеждат в Индонезия, а не в Китай.Може и да греша, но специално моето Фронтмен кубе е индонезийско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, предполагам е майтап, че правилното произношение на думата - distortion - е дисторжън

Забележи как е написал "транскриБция". "Просто правилата на езика" просто ми уби идеите за език, който използвам и уча в последните 13 години. :rockband:

Тая тема съвсем я изкривих. Ще извиняват модераторите.

 

Пак офтопик: Винаги съм се кефил на думата "чипове" - щом е техника, вътре има "чипове" или "платки". Много весело. :headbang:

 

Не мина малко онтопик - защо да има разлика в американските и китайските? ЧАК толкова различна ли е изработката на кубето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ми няма разлика, обаче сега е модерно стоките да се делят на китайски и некитайски, както едно време са ги деляли на български и вносни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от пишман експерти.

 

Разлика има и то сериозна. Не е сериозно да се хвърлят непроверени твърдения.

Това, което има значение е, че при АБ ТЕСТ между американско транзисторно комбо на Фендер -

например Принстън, Делукс 90,Про185,Лондон Ривърб,Принстън Хорус(с легендарен статус на Запад),

Ултра Хорус съпоставени с китайската серия, вече явно изнесена в Малайзия, е че вторите плачат за боклука.

Технологията на правене на транзисторни ампове може да е една и съща, но ползваните компоненти може да не са.

Изобщо самата фирма по един начин прави продуктите си за Американският пазар, по друг за третият свят.

Ако някои иска да противоречи, първо нека направи АБ тестове. После да пуска мнения.

 

Положението е такова не само с Фендер. Веднага се сещам как никой не иска китайски Селешъни.

От друга страна за китайското производство на Епифон има предимно суперлативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросното комбо от повече от 3 месеца.Свирено е с него на репетиции и постоянно е свирено по-силничко.Не мисля, че в момента звучи с нещо по-малко от момента, в който го пробвах за пръв път.Напротив, :) даже сега като му свикнах на саунд-а ми е голям кеф да свиря на него.Имам и Marshall MG30DFX и въпреки, че съм голям фен на Маршал, смело мога да кажа, че от тези две комбота Фендер-а е по-добър и по си струва за цената докато Маршалът започва да "съска" като го набузиш на 4......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.