Jump to content
Българският форум за музиканти

Creative Live 5+1


stratocaster

Recommended Posts

дорбе познатата на всички карта. и аз не правя изключение. имам я от доста време. но още в самото начало не успях да инсталирам софтуера от ЦД-то. човека който я имаше преди мен нямаше проблем. засега работя с уиндоуските драйвери. обаче ми е нужна да работи под 5.1 и опрях вече до инсталирането на ЦД-то.

 

пъхна ли цд-то в ЦД-рома ми излиза съобщение че картата не е намерена. тоест че машината не я разпознава. пробвах да махна уиндоуския драйвер, после да инсталирам този от цд-то - пак същата работа - Setup could not detect any Sound Blaster Audio card on your system

 

сменях слотове - нищо не става.

какво да правя :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дорбе познатата на всички карта. и аз не правя изключение. имам я от доста време. но още в самото начало не успях да инсталирам софтуера от ЦД-то. човека който я имаше преди мен нямаше проблем. засега работя с уиндоуските драйвери. обаче ми е нужна да работи под 5.1 и опрях вече до инсталирането на ЦД-то.

 

пъхна ли цд-то в ЦД-рома ми излиза съобщение че картата не е намерена. тоест че машината не я разпознава. пробвах да махна уиндоуския драйвер, после да инсталирам този от цд-то - пак същата работа - Setup could not detect any Sound Blaster Audio card on your system

 

сменях слотове - нищо не става.

какво да правя :)

Пробва ли да инсталираш драйверите под safe mode?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тръгна с КХ драйвера, обаче ми се изгубиха микрофонния и лайн входа и не моага да разбера къде да ги търся.

ще пробвам под сейф мод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом си подкарал говедата :green: с кХ, значи става работата. Провери в миксерчето дали не са мютнати микрофонния и линейния входове. Задължително трябва да си оправиш рутинга в DSP-джама. Прочети малко в хелпа, ще се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря :) значипроблема е там че просто не мога да намеря откъде да пусна тези входове. рових, рових но ги няма :)

 

абе според вас 5.1 или 2.1 е по-добрия вариант ако става дума за слушане на музика и тук таме за миксиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не мога да намеря откъде да пусна тези входове. рових, рових но ги няма ;) .....

Значи, в даден момент можеш да използваш само един от всички предвидени входове, по простата причина, че разполагаш само с едно AЦП. А избора в кХ става от едно падащо меню в кХ миксер. От мен толкова по темата. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ше праиш звук 5.1 предполагам е наложително, иначе не виждам смисъл

именно, защото искам да си взема система 5+1 :curse:

ама се замислям дали да не взема една по-свястна 2+1 :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ше праиш звук 5.1 предполагам е наложително, иначе не виждам смисъл

именно, защото искам да си взема система 5+1 :cheers:

ама се замислям дали да не взема една по-свястна 2+1 :think:

Само не мога да резбера, как смяташ да чуваш от 5+1 страни с 2 колони и гърне. Освен това не мисля, че подобна работна станция се организира с тоя клас карти, но 2.1 отпада със сигурност.

 

Хубаво е ако можеш да зобикаляш т.н. художествена самодейност (сиреч инвестиции му е майката) иначе ядеш от хляба на други (малко пресилено, но не знам как да го кажа по-точно).

Успех! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е за микс - забрави тези десетични запетайки 5.1 и 2.1.... Трябва ти 2, ама 2. Ако ще е за джангър тогава суб-а върши работа, но за микс може само да ти навреди.

Е, все пак за 5.1 той си е отделен канал де, така че си трябва, но ако смесваш стерео - аз казах! Хау!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.