Jump to content
Българският форум за музиканти

Айде да направим сайт с китарни/музикални материали


Recommended Posts

Аз предлагам да направиме един сайт с такива неща - уроци, видео-уроци, школи и прочие. Да го качим на някой от БГ free-тата и всички да имат достъп. Аз лично има доста да ъплоудвам:lol:

 

Може и да има секции за други инструменти, както и за звукозапис и звукообработка, акустика и т.н.

 

 

Въпроса е - може ли някой да издейства достатъчно голям акаунт на който да се качат толкова много неща? Предполагам поне 10 Gb за начало - видеотата са големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...

Повтори за всички пак идеята си ,струва си много-обърнете сериозно внимание по въпроса.Колкото мога ще помогна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз си мислех че страницата към форумът ще съдържа точно такива неща. Странно обаче защо нищо не се чува по този въпрос. Знам че всичко става с цената на свободното време на администраторите, но мисля че ако имат нужда от помощ, достатъчно хора от тук биха били полезни.

Както и да е, мисля че технически ще е доста трудно да се реализира тази идея с даунлоуд-а. Българските фрий-та са безкрайно ненадеждни, също така не са видими abroad. А ако трябва всичките тези неща да се хостнат платено, предполагам сещате се за какви суми би ставало въпрос, особено с чудовищния трaфик който би се формирал. Според мен приемлив вариант е да се публикува подробен (добре направен) каталог с материалите и някой (отговорен библиотекар :) ) да се ангажира да записва и разпраща по пощата заявени от хората материали. Това може да става срещу сума покриваща транспортните разходи и бакшиш по преценка на поръчващия. :D

Аз лично също бих искал да споделя с останалите малкото което имам. Бих сканирал и някои полезни материали.

 

П.П.

Не! Там нелегални материали няма да има.

Ваша воля.

Само да ми посочиш колко урока от тези които имаш си си купил?

Не ме разбирай погрешно, не искам да се подхваща темата legal -> <- prate. Факт е обаче, че дори ако искаш да плати 1000$ за някой lesson guide не би могъл да си го намериш тук.

Поне така си мисля...

Аз лично отдавна съм се отказал да се усъвършенствам музикално, обаче се сещам как горят младите за тези неща...

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че повечето ми уроци са нелегални въобще не значи че трябва да ги сложа на сайта и след това да гонят musicman за нелегално разпространение на такива материали. Авторски права - нали се сещаш. У нас никой не ми държи сметка, но в интернет не е точно така, когато става дума за официален сайт. А това дето някой щял да записва и да разпраща дискове го забрави...освен ако наистина не ти се лежи в затвора или не си от "Славейков". Тези неща са нелегални и трябва много да се внимава с тях. Публична тайна е, че всички ползваме нелегални материали, но в мометна в който го обявиш пред света се закопваш много яко.

Единсвено пиър-ту-пиър обмена е по приемлив и слабо преследван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, напълно и това с DC++ е перфектната идея.

хабцолютно. Дори и да не правите собствен хъб, може да се разберем да влизаме в някой хъб и да теглим един от друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве то се чува, че някои от свободните БГ сървъри все още кретат подмолно, та си мисля, че ако материалите ще се хостват на такъв сървър, то по-добре да се разхвърлят между 5-6 акаунта вместо да се чудим как да направим единичен голям акаунт. Но фритата така или иначе са пред пълна анихилация, така че по-добре да се логнем всички в хъба на data.bg (dc.data.bg) и да теглим.

Може да се направи и нещо като FTP шеринг - всеки си стартира FTP сървър на щайгата и споделя. Така направихме наскоро с Nikifena. Работи без грешка, ама само за хора с нормални IP-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако ще е FTP sharing може да опитате Qnext - позволява private p2p sharing на неограничен обем файлове и има удобен интерфейс. Освен това има и messenger който поддържа icq, yahoo, msn и aol messengers. Има и irc, voip, video conferencing, audio sharing (streaming), remote access, online games, photo sharing. Струва си да се опита в такива ситуации. Единствения му проблем е, че е малко тежък.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.