Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Avt Tribute Series


kukuman

Recommended Posts

Имал съм 2 лампови Маршала,и 2 от велвстейт серията ,май 40 ватови бяха -е вторите не стават (освен за метъл) ,хубавото е че са леки.

Сега съм с хибриден Маршал 4203 Артист,който е с крайно лампово и транзистор преамп -ми не хващам особена разлика с изцяло лампов,и според мен крайното стъпало е по-важно.

едит-другия ми амп е Фендер Суперчамп ХД -пак хибрид,пак с крайни лампи и кърти като звучене.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...

лекичко съм ви подвел с това 8020 в началото.

И все пак ампът, за който става въпрос в първият ми пост е Marshall vavestate AVT2000,

който със сигурност е с лампа в преампа. Амповете(tribute), за които пита пича, на когото е

темата са следващото поколение от същата серия. Те вървят така:

AVT20-2000, AVT20X И AVT20XT, като се различават мъничко по външният вид, но всички са с лампи.

avt20-2000

avt20x

avt20xt

 

...същото е и с 50 ватовите версии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е малко офтопик, но бих искал само да помоля за нещо относно Marshall тук, за да не отварям нова тема. :greenball: Понеже не съм запознат добре със сериите на Marshall, сега търся high gain модел лампов усилвател на Marshall 50 или 100W, става въпрос за свирене в групичка, а това, което възнамерявам е да намеря схема и после -> D.I.Y. Засега съм се насочил към JVM 205H/410H. Ако може някой да ми остави ЛС с някой друг съвет, а ако има и схема ще му бъда наистина признателен. :)

Редактирано от Am-I-Evil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела 8020 на маршал е от първата серия Валвстейти и дори не е хибриден,а изцяло транзисторен.

схемата му

Ако става въпрос за друг модел се извинявам.

 

На конкретния модел несъм свирил,но имам опит с 8080.Добър усилвател е,но няма нищо общо с ламповите.

 

Грешката е моя - подвел съм се за номерацията. За 8080 говорех. И ще направя едно уточнение. Когато говорим за хибридните усилватели на Маршал, не мисля, че е редно да ги сравняваме с ламповите усилватели по принцип, а по-скоро с ламповите на същата фирма. Солид стейт и хибридните ампове на фирмата имат за цел не да симулират звука на лампов усилвател, а да дадат бюджетно решение за феновете на техния типичен звук. Ако човек иска звук подобен на JCM 800 примерно, но няма пари за такъв, AVT ще му свърши чудесна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.