Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Avt Tribute Series


kukuman

Recommended Posts

Въпросите ми,свързани с тия комбота са два:

1. Тия модели са с лама на преампа. Невъзможно е да звучат като пълни лампови комбота но до каква степен могат да имитират такъв звук ако някой е пробвал такива.как звучат каналите им и може ли да се почувства типичния лампов звук?

2. Ako човек се колебае между 20-ватовия(който е с 10" говорител) и 50-ватовия(12") до каква степен би се отразило на качеството на звука като сравним двата ампа (въпреки че и има и малки разлики в характеристиките им )

Ако някой ги е пробвал да сподели мнение, а пък и да не е просто чисто технически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро си взех 20 ватов avt-8020, с намерението да сменя говорителя с 12 инчов.

Имам направен кабинет 1х12 и направих някои тестове. Промених решението си.

Оказа се, че в този случай 10 инчовият говорител в маршала покрива изискванията ми и няма да е необходима смяна. 10-тката е сложена в голям обем затворена кутия и

от там идва плътния тон. В 20 ватовия вариант аз намирам само плюсове.

1) - лек е - само 14 кг...т.е. мобилен. 50 ватовия определено ще тежи зверски а ако е с крайни лампи,

още повече.

2) - с транзисторно крайно стъпало е и не се налага ''идупване на макс'' за да звукне добре

както при вариантите с крайни лампи.

 

Не мисля, че ще откриеш съществена разлика между двата типа ампове (all tube и solid-state power), особено ако нямаш опитно ухо.

В крайна сметка трябва да избереш - мобилност или хамалогия.

...и винаги можеш да му закачиш едно кабинетче с 12 - ка , което ще седи в репетиционната

а ако е за вкъщи - не ти трябва.

Изобщо, AVT серията си е лампов усилвател...

 

Marshall valvestate 2000 AVT20. This amp truly is a little monster!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, AVT серията си е лампов усилвател...

 

За съжаление е хибриден.

p.s.

 

За хората които свирят с банда и искат да имат профи саунд който да ги надъхва да свирят още и още е от значение.

Ако човек си свири в къщи наистина няма значение ....

 

После някой ден човек му се отваря сцена да свири и си занася хибридчето -и о господи защо тея пичове звучат толко яко а аз не ....

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще откриеш съществена разлика между двата типа ампове (all tube и solid-state power), особено ако нямаш опитно ухо.

Според мен крайното стъпало оказвамного голямо значние за "ламповия звук".Лично аз предпочитам лампово крайно стъпало и полупроводников преамп,особено ако имам възможност да усилвам крайното стъпало.Казвам го защото вкъщи свиря точно с един изцяло лампов преамп включен в транзисторно крайно стъпало и звука е далеч от изцяло ламповия,особено на чистия канал.

И все пак неможе да се иска от AVT да звучи като лампов усилвател.Нито е в ценовия диапазон на ламповите си събратя,нито има претенции за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На запис по принцип е трудно да се познае каквото и да било. Въпросът не е ли на живо как звучи? :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На запис - не; но на живо със завързани очи (или зад завеса) - и 5-годишно дете ще познае! То и глух ще познае... :girl_cray2:

 

А записи, както всеки в този форум знае, се правят само със софтуерни симулатори. Какви усилватели, лампи, какви пет лева?!.. :wallbash:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На живо, в общият саунд - абсурд!

Аз доколкото знам, записи се правят с микрофон пред кубето в звукова карта, а съм от този форум.

А к'ви са тия софтуерни симулации,.. пак са няк'ви 5 лева.

Абе якия саунд не идваше ли от пръстите или аз нещо греша?!

 

...и все пак...

имаме два въпроса единият, от които е избор на две кубета от една серия avt20 & avt50

AVT50 определено е по-добър и има повече възможности(2канала, футсуич) но тежи 19кг, които не са за пренебрегване когато ще се разнася.

AVT20 е с 5кг по-лек и дава възможност за мобилност, както и задоволителен звук за една малка банда.

Може да се разнася дори в автобуса, да се мести без проблеми от стая в стая и не заема място колкото

по големият му брат.

Втория въпрос :

''Невъзможно е да звучат като пълни лампови комбота но до каква степен могат да имитират такъв звук ако някой е пробвал такива.''

Ясно е, че питащия е на ясно, че има разлика между напълно лампов и солид стейт звук, но :

''как звучат каналите им и може ли да се почувства типичния лампов звук?''

Да, може да се почувства!...особено ако няма тренирано ухо. То е ясно, че той няма, иначе нямаше да пита.

Всички коментари от сорта ''моят гриф е с по-дълга мензура от твоя'' са напълно излишни и са офтопик.

 

Започва осезаемо да се чувства нуждата от отделен раздел - ревюта, без излишни коментари, отговарящи на въпроси, които не са зададени.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една лампа в преампа принципно нищо кой знае какво не дава.

Лампово крайно е по-добре от лампов преамп, ако трябва да се избира така.

На запис по-скоро няма да се познае, на живо в микс - според зависи, на свирене с него ще е ужасно голяма разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пак не ми забелязва силно намигналото око (то и картинка не му трябва, но бях сложил, за по-бавните реотани)...

 

Но нека да продължава задълбочената и просветляваща дискусия! (Без мен, аз от такива работи не разбирам)

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм аз - сорка, за което! Може и да съм се вързал малко...сутринта преди кафето.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше да попитам конкретно за тея модели дали са сполучливи иначе не сам си и мислел да сравняваме нещо изцяло лампово и модел с една лампичка на преампа. Благодаря все пак на всички които изказаха мнение за тея комбота. cheers.gif Иначе наистина това което искам повече е нещо с лампи на крайното стъпало... просто наистина по-динамични са, саундът наистина ме "надъхва" повече както каза metalhammer. Приемам впечатления за такива модели (не търся нещо повече от 50W) За записи не знам но за репетиции и дай Боже за някакви изяви ще има приложение :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една лампа в преампа принципно нищо кой знае какво не дава.

Принципно не си съвсем прав.

Лампово крайно е по-добре от лампов преамп, ако трябва да се избира така.

Ако правилно разбира, говориш за хибрид с лампа в преампа срещу хибрид с лампи в крайното и транзисторен преамп.

На запис по-скоро няма да се познае, на живо в микс - според зависи, на свирене с него ще е ужасно голяма разликата.

 

По изречение първо - принципно дава - нов клас ампове хибридни и велвстейт технологията.

Извоювала си е своите позиции.

Ако се сравняват преампи с една лампа и такива с 3. Пак е въпрос на вкус. Принципно с 3 ще по-"лампово".

Колко фена има тюбмена - доста... Не, че в ърха на сладоледа де. Върши работа.

 

За сравнението на единият тип хибрид с другият тип влизаш в дълбоки води.( а и не е тази тема)

Питам се дали например, някой повече пробвал и знаещ от мен би казал категорично, кое от двете.

Аз не се наемам.

Едното е едно, другото друго.

Всяко ще си намери своето приложение.

Да кажем хибридите с лампа в преампа ще се харесват повече от по "метълите", докато обратният вариант ще да е за

търсещите лампов традиционен звук.(които не си купуват изцяло лампа)

И не всички хибриди от тип 1 са еднакви.

Сигурен съм, че не си имал среща с всички възможни.(заради категоричното заключение)

Примерно хибрид с 2 или 3 лампи в преампа и мосфет крайно, колко по-лошо е от транзистор в преампа и лампи в края?

Вече е субективно, като оценка, а и доста различно ( като тип звук).

 

А в крайна сметка, хората избрат по различни принципи и колкото да се пише все е тази.

 

А темата е за избор между 2.

Винаги по-високият модел е по-добрият.

Освен, ако тежест и разлика в цената не са решаващи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да коментирам малките ампове от серията, но съм горд собственик на AVT 150 half-stack и съм предоволен. Вярно е, че не звучи като ламповите си събратя, но звучи "маршалски". Моят е с 4 канала, акустик сим, клийн и два ОД и дава пълен набор от характерни маршалски звуци. Плюсът на това текме е, че когато свиря тихичко вкъщи не губи от краските на звука, така както става при амповете с лампови крайни стъпала.

От останалите ампове от Valvestate серията - първо и второ поколение, съм попадал на няколко модела и смея да твърдя, че 8020, за който говори EAmechaniX е може би най-добрият от цялата гама хибридни ампове на Marshall. Звученето му е изключително близко до ламповото и само добре тренирано ухо може да усети разликата.

За човек, който няма възможност да инвестира в в изцяло лампови ампове и е фен на типичното "маршалско" звучене - това са много добри заместители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела 8020 на маршал е от първата серия Валвстейти и дори не е хибриден,а изцяло транзисторен.

схемата му

Ако става въпрос за друг модел се извинявам.

 

На конкретния модел несъм свирил,но имам опит с 8080.Добър усилвател е,но няма нищо общо с ламповите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.