Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Ax1000g


Recommended Posts

Пуснах го преди малко и звука беше много странен- нямаше драйв и компресия, имаше само дилей и като цяло слаб и заглушен звук... абе кофти работа. Дали е изгоряло вътре някое бушонче или проблема е по-сериозен, как мислите? Ако го отнеса на електротехник дали ще може да го оправи или трябва някой който е специалист в тази област?

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е от кабела/китарата? НЕ ти дава да пускаш драйв, или не се чува драйв? Като пуснеш клийн ефект нормално ли се чува, или въобще не се чува?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е от кабела/китарата? НЕ ти дава да пускаш драйв, или не се чува драйв? Като пуснеш клийн ефект нормално ли се чува, или въобще не се чува?

Ами мисля че не е от кабела или от китарата... сменях кабели и пак същото, имам и още една китара, ама е разглобена и още не съм пробвал с нея. Иначе звука, както казах, е много странен и незнам как точно да го охарактеризирам. Има някъв драйв (мога да го пускам) ама е страшно слаб, много vintage звучи цялата работа на който и ефект да включа. Чист звук не съм пробвал в интерес на инстината, а и току що лъснах инструмента :virtuoz: и го прибрах в калъфа, та не ми се вади пак.

 

Няма да съм си в къщи няколко седмици, тъй че няма да мога да експериментирам с неща от рода на "Ритни го да видим дали ще тръгне" :virtuoz: и т.н.. Ако някой се сети за нещо така по памет- хубаво, ако не ще го нося на някой жичкаджия да го преебе още толкова и тва е. Има ли тука от форума някой да оправя ефекти?

 

Иначе да спомена, че на ефекта всичко уж работи- светят лампички, метронома цъка. Като въртя потенциометрите се наблюдават някакви промени, макар и леки. Не съм пробвал вчера обстойно кое работи и кое не, но май всички други ефекти освен драйва работят.

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми напомня на прецакан жак(в смисъл женското)... или просто замърсен, и то не на INPUTa, а на OUT... размърдай там жака и виж, дали пращи или се променя... поне при мен така се беше получило и като смених буксата, заспа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, и аз мисля, че е нещо около входа на процесора

Отвори го и виш дали всичко е наред около буксата на входа и така....

поразгледай да няма нещо излезнало или разпоено ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за съжаление в момента не мога да проверя, но сигурно сте прави- направи ми впечатление че доста пращеше, а досега никога не е имало пращене. Май си спомням и как веднъж доста здраво се спънах в кабела, което най-вероятно е нанесло някъв по-сериозен демидж на жака :twisted: а дано да е така :happy: мерси много :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че сега като се замисля пробвах и със слушалки и звука пак беше гаден... Предполагам, че щом и със слушалките не работи, проблема не е в изхода. Дано да е от входния жак :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.